Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat ile vedalaştık, yeni aracım C5 Aircross

faw13

TEKNİK MODERATÖR
Herkese merhabalar,

2013 yılından beri neredeyse kesintisiz süren ve 3 farklı araçla devam eden VAG maceramıza bir süreliğine farklı bir soluk için ara verdik.

Bundan sonra 1.6 turbo benzinli Citroen C5 Aircross Shine donanım ile yola devam. Daha aracı bugün, biraz da geç saatte, teslim alabildiğimiz ve malum pandemi şartları dolayısıyla çok uzun saatler dışarıda bulunamadığımız için 30km kadar kullanma imkanım oldu ama ilk izlenim son derece olumlu.

Zamanla araca alıştıkça da deneyimlerimi paylaşmaya devam ederim. Donanım olarak fazlasıyla dolu bir araç ama kalite olarak da VAG'dan sonra beni rahatsız eden bir noktası olmadı. İç malzeme kalitesi biraz fazla sert plastik kullanılması dışında son derece yüksek. Ben de dokunmadığım yerlerdeki sert plastikleri hiç umursamam, yani benim için neredeyse hiç sorun teşkil etmedi. Bozuk yollardan da geçtim, herhangi bir trim sesi gelecek gibi durmuyor, özellikle orta konsol son derece sağlam bir şekilde yerleştirilmiş.

Eski PSA şanzımanlarından son derece çekinen ve ailenin 2. aracı olan 208 deki yarı otomatik şanzımandan dolayı (kendi sınıfı içerisinde fena bulmasam da) bazen küçük çaplı sinir krizleri geçiren biri olarak EAT8'i çok beğendiğimi de belirtmek isterim. Yani sırf meraktan 1-2 kere bakmam dışında vites göstergesine bakma ihtiyacı bile hissetmedim. Sessiz sedasız, hoplamasız zıplamasız yapıyor işini.

Bir de dur-kalk trafik asistanı uzun dönemde çok büyük rahatlık sağlayacak gibi. Henüz hem araca hem sisteme yabancı olduğum için sürekli ayağım frenin üzerinde kısa bir süre kullandım ama tepkilerine alışınca çok büyük fayda sağlayacağı belli.

Henüz performans ve yakıt tüketimi ile ilgili yorum yapmak için de çok yeni, ama gidecek mi diye merak edip gaza yüklendiğimde gayet seri bir şekilde tepki aldım araçtan, motor açılıp kendine geldikçe daha da keyifli bir hale gelecektir diye umuyorum. Daha sport modunu da denemedim.

Direksiyon fazlasıyla yumuşak, Leon'a göre yol hissiyatı biraz daha düşük ama bu da spor kullanım odaklı bir araç değil, öyle bir beklentiyle de almadım açıkcası. Boyutlarına rağmen manevrası çok kolay. Kuş bakışı kamera da park manevralarını gerçekten kolaylaştırıyor. Tabi diyeceksiniz madem kolay niye o kadar kötü park ettin, hanımı beklerken bir daha gir çık yapmaya üşendim, yoksa şu anda gayet düzgün bir şekilde park edilmiş halde :p

İddia ettikleri gibi uçan halı mı? Bence değil ama son derece konforlu. Süspansiyonları baya yumuşak, ona biraz alışmak gerekecek, ben Leon FR'la böbrek taşı düşürmeye çok alışık olduğum ve açıkcası bunu da sevdiğim için araç bana bu noktada çok yabancı hissettirdi. 2-3 gün sonra süspansiyona da alışmaya başlarım heralde.

Ekli dosyalar

• IMG_1857.jpg
    IMG_1857.jpg
    140 KB · Görüntüleme: 108
  • IMG_1861.jpg
    IMG_1861.jpg
    275.9 KB · Görüntüleme: 111
  • IMG_1862.jpg
    IMG_1862.jpg
    285.8 KB · Görüntüleme: 113
  • IMG_1863.jpg
    IMG_1863.jpg
    269.9 KB · Görüntüleme: 109
Herkese merhabalar,

2013 yılından beri neredeyse kesintisiz süren ve 3 farklı araçla devam eden VAG maceramıza bir süreliğine farklı bir soluk için ara verdik.

Bundan sonra 1.6 turbo benzinli Citroen C5 Aircross Shine donanım ile yola devam. Daha aracı bugün, biraz da geç saatte, teslim alabildiğimiz ve malum pandemi şartları dolayısıyla çok uzun saatler dışarıda bulunamadığımız için 30km kadar kullanma imkanım oldu ama ilk izlenim son derece olumlu.

Zamanla araca alıştıkça da deneyimlerimi paylaşmaya devam ederim. Donanım olarak fazlasıyla dolu bir araç ama kalite olarak da VAG'dan sonra beni rahatsız eden bir noktası olmadı. İç malzeme kalitesi biraz fazla sert plastik kullanılması dışında son derece yüksek. Ben de dokunmadığım yerlerdeki sert plastikleri hiç umursamam, yani benim için neredeyse hiç sorun teşkil etmedi. Bozuk yollardan da geçtim, herhangi bir trim sesi gelecek gibi durmuyor, özellikle orta konsol son derece sağlam bir şekilde yerleştirilmiş.

Eski PSA şanzımanlarından son derece çekinen ve ailenin 2. aracı olan 208 deki yarı otomatik şanzımandan dolayı (kendi sınıfı içerisinde fena bulmasam da) bazen küçük çaplı sinir krizleri geçiren biri olarak EAT8'i çok beğendiğimi de belirtmek isterim. Yani sırf meraktan 1-2 kere bakmam dışında vites göstergesine bakma ihtiyacı bile hissetmedim. Sessiz sedasız, hoplamasız zıplamasız yapıyor işini.

Bir de dur-kalk trafik asistanı uzun dönemde çok büyük rahatlık sağlayacak gibi. Henüz hem araca hem sisteme yabancı olduğum için sürekli ayağım frenin üzerinde kısa bir süre kullandım ama tepkilerine alışınca çok büyük fayda sağlayacağı belli.

Henüz performans ve yakıt tüketimi ile ilgili yorum yapmak için de çok yeni, ama gidecek mi diye merak edip gaza yüklendiğimde gayet seri bir şekilde tepki aldım araçtan, motor açılıp kendine geldikçe daha da keyifli bir hale gelecektir diye umuyorum. Daha sport modunu da denemedim.

Direksiyon fazlasıyla yumuşak, Leon'a göre yol hissiyatı biraz daha düşük ama bu da spor kullanım odaklı bir araç değil, öyle bir beklentiyle de almadım açıkcası. Boyutlarına rağmen manevrası çok kolay. Kuş bakışı kamera da park manevralarını gerçekten kolaylaştırıyor. Tabi diyeceksiniz madem kolay niye o kadar kötü park ettin, hanımı beklerken bir daha gir çık yapmaya üşendim, yoksa şu anda gayet düzgün bir şekilde park edilmiş halde

İddia ettikleri gibi uçan halı mı? Bence değil ama son derece konforlu. Süspansiyonları baya yumuşak, ona biraz alışmak gerekecek, ben Leon FR'la böbrek taşı düşürmeye çok alışık olduğum ve açıkcası bunu da sevdiğim için araç bana bu noktada çok yabancı hissettirdi. 2-3 gün sonra süspansiyona da alışmaya başlarım heralde.
Kazasız belasız sürüşler dilerim

Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanın.

Allah kaza bela vermesin ustad. Tekerine tas değmesin :)

maşallah allah kaza bela vermesin agiz tadiyla binmeyi nasip etsin

Hayırlısı olsun abi, Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. İnci misali maaşallah :)

Çok teşekkürler iyi dilekleriniz için, daha iyileri sizlerin olur inşallah :)

Evden çalışıyorum, akşam olsa da turlasak biraz diye sabırsızım valla :p

Hayırlısı olsun, Allah kaza bela vermesin.
Bugünlerde nedense çevremdeki kişiler C5 Aircross alıyor :)

Piyasada Fiyat/performans olarak alınabilecek SUV ların başında geliyor.
Doğru bir seçim yapmışsınız.
Kazasız belasız.

Geri
Üst Alt