Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat ibiza 2018 1.0 EcoTsi Gizli Özellikleri

mumice

Kayıtlı Üye
Merhabalar,

2018 model, 1.0 EcoTsi motor, Style paket Seat İbiza aldım. Araçtan şu an için gayet memnunum. Yalnız forumda gezinirken gizli özelliklerin olduğunu gördüm. Küçük ekranlı model olup Seat Attarlar servisi ile görüştüğümde Full Link açılabileceğini ilettiler. Konya'da gizli özellik açma ile ilgilenen birine sorduğumda açılamayacağını iletti.

Full Link,
Ayna üstü sinyallerin kayar olması,
Katlanabilir ayna,
Geri vitese takınca eğilen ayna,
Geri görüş kamerası,
Park pilot,
Kadran selamlama,
Yetkili servis tarafından ekran büyütme,

Özelliklerinden hangilerini, nasıl ekleteceğim konusunda bilgisi olan var mı?

Araçta hız sabitleyici, yağ sıcaklığı gösterme, servis tarafından eklenmiş geri park sensörü ve standart özellikler mevcut.

Aracınız hayırlısı olsun.
Bahsettiğiniz özellikleri çoğu parça değişim yapılarak olabilecek özellikler.
Gizli özellik adı altında bahsettiklerinizden sadece kadran selamlama olabilir.
İnstagram yada Facebook a "vagcom Konya" yada "retrofit Konya" benzeri yazarak bulunduğunuz yerde bu işi yapanlara ulaşabilirsiniz.

Merhabalar,

2018 model, 1.0 EcoTsi motor, Style paket Seat İbiza aldım. Araçtan şu an için gayet memnunum. Yalnız forumda gezinirken gizli özelliklerin olduğunu gördüm. Küçük ekranlı model olup Seat Attarlar servisi ile görüştüğümde Full Link açılabileceğini ilettiler. Konya'da gizli özellik açma ile ilgilenen birine sorduğumda açılamayacağını iletti.

Full Link,
Ayna üstü sinyallerin kayar olması,
Katlanabilir ayna,
Geri vitese takınca eğilen ayna,
Geri görüş kamerası,
Park pilot,
Kadran selamlama,
Yetkili servis tarafından ekran büyütme,

Özelliklerinden hangilerini, nasıl ekleteceğim konusunda bilgisi olan var mı?

Araçta hız sabitleyici, yağ sıcaklığı gösterme, servis tarafından eklenmiş geri park sensörü ve standart özellikler mevcut.
Mehrabalar aracınız hayırlı olsun.
Eğer serviste arka park sensörü montaji yapıldıysa ön park sensörünüde aynı markadan temin etmeniz lazım. Benim bildiğim üzere hiç bir yetkili servis orjinal park sensörü montajı yapmıyor. Muhtemelen yapılırken ön ve arka olarak bütün sensörler yenilenir. Full link aktivasyonunu en mantıklı serviste yaptırmak arada 200 300 tl gibi fark oluyordu ben yaptırırken. Ancak elinizde bir garanti olmuş oluyor. Geri görüş kamerasını retrofit işlem yapan firmalar var oralardan temin edebilirsiniz. Konyada bildiğim bir tek konya vagcom var işçiliğinin gayet iyi olduğunu duyduydum. Kadran selamlama katlanabilir ayna gizli özelliklerden açılıyor. Zaten ibizalarda standart katlanır ayna vardı diye hatırlıyorum.
Aracınızı güle güle kullanın..

Mesajlarınız için teşekkürler.

Yalnız hala netleştiremediklerim var. Konyada gösterdiğim usta bu araçta full link, katlanabilir ayna ürün değişikliği olmadan yapılamaz demişti. Servise şase numarasını verdiğimde yapılır demişti. Net sonucu öğrenmek için İstanbula kadar gitmek istemiyorum :D. Benim aracımın özelliklerinde olup bu işlemleri yaptıran var mı?

Bunların hepsi için parça lazım. Geri görüş için geri dönüş kamerası gerekiyor mesala. Yazılımla açtırınca arkadan bir geri dönüş kamerası çıkmıyor.
Yani bu özellikler için hem yazılım hem parça lazım.
Gizli özellikte selektör yapınca sis lambaları da yanıyor açtırınca neden çünkü ikisi de var bu özelliklik aktif ediliyor. Sis farın yoksa yazılımında bir anlamı yok.

Bunların hepsi için parça lazım. Geri görüş için geri dönüş kamerası gerekiyor mesala. Yazılımla açtırınca arkadan bir geri dönüş kamerası çıkmıyor.
Yani bu özellikler için hem yazılım hem parça lazım.
Gizli özellikte selektör yapınca sis lambaları da yanıyor açtırınca neden çünkü ikisi de var bu özelliklik aktif ediliyor. Sis farın yoksa yazılımında bir anlamı yok.
Orada merak ettiğim servisin bana ekran değişimi olmadan geri kamera özelliğini açabileceğini söylemesidir. Mesela aynalarda motor var mı bilmiyorum. Eğer var ise sadece yazılımla açılabilir.

Orada merak ettiğim servisin bana ekran değişimi olmadan geri kamera özelliğini açabileceğini söylemesidir. Mesela aynalarda motor var mı bilmiyorum. Eğer var ise sadece yazılımla açılabilir.
Ekran görüntü verebilir düşük çözünürlükte ama arkaya kamera monte edilecek. Yan aynalarda motor yok.

Geri
Üst Alt