Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Erya ( sunroof bakım paketi )

Kutayiskurt

Kayıtlı Üye
Herkese iyi hafta sonları diliyorum.
Bugün sabah saat 10.00'da aracımı Seat Erya'ya bakıma götürdüm. Aracımın ikinci bakımı. Yaklaşık 3 hafta önce telefon üzerinden bakım randevusunu aldım ve telefon üzerinden bakım içerisinde filitreler ve yağın değiştirileceği söylenip toplam 2600 tl kadar bir fatura çıkartıldı. Aracımı bugün servise götürdüğümde araca ekstra olarak sunroof bakım paketi diye bir bakım daha yaklaşık 400 tl ekstra konulacağı hakkında bilgi verildi. Geçen sene böyle birşey yoktu aracımı götürdüğümde böyle bir seçenek sunulmamıştı. Bu sene yaklaşık 6 7 ay önce çıkartılmış bir bakım paketiymiş. Bu bakım paketini eğer yaptırmaz iseniz aracınızda bulunan cam tavanın garanti dışına çıkartılacağı söylendi. Şimdi benim anlamadığım çok şey var benim yaklaşık şimdiye kadar 4 tane vag grubundan aracım oldu. Çevremde'de birçok insanında aracı vag grubuna ait araçlar. Şimdiye kadar böyle bir şey yokken şimdi niye çıkartılmış anlamıyorum. Bir de tehdit edercesine cam tavanınız garanti kapsamı dışına çıkartılacağı söylendi. Herhalde ileride artık dekor bakım paketi , motor bakım paketi , şanzıman bakım paketi , zart zurt bir sürü bakım paketi çıkartılacak. Aracına yakında bakım yaptıran arkadaşlar foruma yazarlarsa sevinirim. Az önce kaya dibi otomotiv ile görüştüm onlarda öyle bir şey olmadığını söyledi. Lütfen arkadaşlar yardımcı olun. Aracınızı bu sıralar sizde bakıma götürüp sizede böyle bir teklif geldimi bu konu hakkında herhangi ne olursa görüşlerinizi bildirirseniz çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• ateca.jpg
    ateca.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:
Herkese iyi hafta sonları diliyorum.
Bugün sabah saat 10.00'da aracımı Seat Erya'ya bakıma götürdüm. Aracımın ikinci bakımı. Yaklaşık 3 hafta önce telefon üzerinden bakım randevusunu aldım ve telefon üzerinden bakım içerisinde filitreler ve yağın değiştirileceği söylenip toplam 2600 tl kadar bir fatura çıkartıldı. Aracımı bugün servise götürdüğümde araca ekstra olarak sunroof bakım paketi diye bir bakım daha yaklaşık 400 tl ekstra konulacağı hakkında bilgi verildi. Geçen sene böyle birşey yoktu aracımı götürdüğümde böyle bir seçenek sunulmamıştı. Bu sene yaklaşık 6 7 ay önce çıkartılmış bir bakım paketiymiş. Bu bakım paketini eğer yaptırmaz iseniz aracınızda bulunan cam tavanın garanti dışına çıkartılacağı söylendi. Şimdi benim anlamadığım çok şey var benim yaklaşık şimdiye kadar 4 tane vag grubundan aracım oldu. Çevremde'de birçok insanında aracı vag grubuna ait araçlar. Şimdiye kadar böyle bir şey yokken şimdi niye çıkartılmış anlamıyorum. Bir de tehdit edercesine cam tavanınız garanti kapsamı dışına çıkartılacağı söylendi. Herhalde ileride artık dekor bakım paketi , motor bakım paketi , şanzıman bakım paketi , zart zurt bir sürü bakım paketi çıkartılacak. Aracına yakında bakım yaptıran arkadaşlar foruma yazarlarsa sevinirim. Az önce kaya dibi otomotiv ile görüştüm onlarda öyle bir şey olmadığını söyledi. Lütfen arkadaşlar yardımcı olun. Aracınızı bu sıralar sizde bakıma götürüp sizede böyle bir teklif geldimi bu konu hakkında herhangi ne olursa görüşlerinizi bildirirseniz çok sevinirim.
Yarım saat kadar önce doğuş otomotiv ile görüştüm. Erya otomotivde bulunan danışmanın bize olayı yanlış anlattığı ortaya çıktı. Şuan benim aracım 15/04/2020 çıkışlı yani yaklaşık 2 yaşında. 1 ay sonra benim aracımın garantisi sona erecek. Aslında bu sunroof bakımının 2 senede bir araç bakıma girdiğinde kanalların temizlenip yağlanması gerekiyormuş ve bu ekstra ücret ile birlikte yapılan bir işlemmiş. Eğer ben bu sunroof bakım paketi uygulatmasaydım iyi niyet garantisi kapsamımından çıkacağı söylendi. Aklımda o kadar çok soru varki aracımın bakımda filitreler ve yağı değişecek ben bu işlemi dışarıda yaptırmaya kalksam taş çatlasa 1500 tl tutardı (işçilik dahil). Şimdi ben aracımı servise götürdüm indirimler zart zurt 2.707 TL ödeyip aynı işlemleri yaptırıp aracımın içini dışını yıkamadan (ex bimlemle paketiymiş) bana teslim edilecek 1 saat sonra. Yani gerçekten bazı arkadaşlar vardı yetkili servisi şikayet eden o kadar haklılarmışki onlara şuan hak verebiliyorum. Ama bundan sonra yapıcağımı biliyorum bu sene yetkili servise son defa götürdüm. Seneye ya kendi ustama dışarıdan yaptırıcam yada eğer fazla fark olmazsa bosch oto car servisten yaptıracam. Bunlarada bir kuruş para vermem. Adamlar yüzünden bir günde arabadan soğudum be. Arabayı aldığımda servis faturasınıda sizinle paylaşacağım.

2020 Seat Ateca 2. bakım. Değişenlerin fiyatları. 10.195 km (Fatura)

Ekli dosyalar

• FATURA.jpeg
    FATURA.jpeg
    228.6 KB · Görüntüleme: 41
Yağlama spreyi adı altında resmen soyguna başlamışlar. Kesinlikle bir kutuyu sadece sizin araca bitirdiklerine inanmıyorum diyelim ki bir kutu gitti yahu bu fiyatlar nedir? Würth bile kullanmış olsalar bundan ucuz. Hakikaten sizi servisten soğutmak için özel uğraşmışlar.

Yağlama spreyi adı altında resmen soyguna başlamışlar. Kesinlikle bir kutuyu sadece sizin araca bitirdiklerine inanmıyorum diyelim ki bir kutu gitti yahu bu fiyatlar nedir? Würth bile kullanmış olsalar bundan ucuz. Hakikaten sizi servisten soğutmak için özel uğraşmışlar.
Valla abicim ben şimdiye kadar vag grubuna aşık bir kişiydim bugün iğrendim. Hayır parasındada değilim düşürdüm sayarım diyorum ama kazıklanmak koyuyor. Öylede dememek lazım normalde bakım paketiminin içinde araç yıkama yoktu aracımıda yıkamışlar içini dışını :) Söylenince artık yapıyorlar herhalde. Valla garanti bir ay sonra sonlanıyor iyi niyet garantisinide yerim gerek yok. Arabayla zaten 2 senede 10.000 zor yaptım. Genellikle yatıyor götürürüm bosh car otoya evimin çok yanında zaten yada dışarıya yaptırırım kendi ustam var zaten ohh. Kalan paraylada araca yakıt koyar tatile bile giderim.

Sunroof bakımı dediği şey bir fis fis 2 kiri temizleme bitti diyip yollarlar

Aslında olan

Fitiller kontrol edilir ki araç yeni gerek yok ama 3 senede mi 1 fitil ve hortumlar değişmesi lazım tıkanır araç su alır yoksa

Geçen sene servis bana Sunroof bakımı için 7.000 + KDV fiyat cikardi işçilik hariç buda toplam 12.000 filan yane

Gittim eraz oto dosemeci var 2 500 se yaptı perdede şarkmisti hepsi yapıldı

Tamamen yalan dolan dolu bir Doğuş oto saçmalığı olmuş. İnsanları tehditler savurarak bakım yaptırmaya zorlayan bir yer olmuş. Yazık ki ne yazık
Başka bir marka araç kullanıyorum, ilk bakıma gittim. Dediler ki klima bakımı da yapılacak. Nerede yazıyor diye sordum. Bakım kitapçığına baktık birşey yazmıyor. Distribütörün uygulamasına baktım, orada da birşey yok. Tamamen yetkili servisin soyma yöntemi. Bende istemiyorum dedim. Yaptırmadım...
Bir de başka yetkili servislerden fiyat ve içerik bilgisi alarak gidilmesi en mantıklısı.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Sunroof bakımı dediği şey bir fis fis 2 kiri temizleme bitti diyip yollarlar

Aslında olan

Fitiller kontrol edilir ki araç yeni gerek yok ama 3 senede mi 1 fitil ve hortumlar değişmesi lazım tıkanır araç su alır yoksa

Geçen sene servis bana Sunroof bakımı için 7.000 + KDV fiyat cikardi işçilik hariç buda toplam 12.000 filan yane

Gittim eraz oto dosemeci var 2 500 se yaptı perdede şarkmisti hepsi yapıldı
7000'de sağlammış valla. Abi araba zaten 10.000 km'de. Araç kışın dışarı bile çıkmıyor. Sadece yazları yol yapıyorum. Fitiller hakkında bişi olucağınıda sanmıyorum. Yalan dolan valla ne diyim.

Tamamen yalan dolan dolu bir Doğuş oto saçmalığı olmuş. İnsanları tehditler savurarak bakım yaptırmaya zorlayan bir yer olmuş. Yazık ki ne yazık
Başka bir marka araç kullanıyorum, ilk bakıma gittim. Dediler ki klima bakımı da yapılacak. Nerede yazıyor diye sordum. Bakım kitapçığına baktık birşey yazmıyor. Distribütörün uygulamasına baktım, orada da birşey yok. Tamamen yetkili servisin soyma yöntemi. Bende istemiyorum dedim. Yaptırmadım...
Bir de başka yetkili servislerden fiyat ve içerik bilgisi alarak gidilmesi en mantıklısı.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Doğuşu aradık onlarda yaptırın tarzında konuştu. Kayadibi daha mantıklı konuştu zorunda değilsiniz vs. . Servisler zaten soygun yeri. Haram olsun diyorum geçiyorum yapacak hiç bir şey yok.

Bahsi geçen servis zaten mimli biyer.Bi abim yazın götürdü aracını servise 2600 civarı bir para ödedi.Rutin bakım yaptilar güya yağını bile değiştirmeyi bilmiyorlar.olmasi gerekenin çok üzerinde yağ konulmuş arabaya ve hava filtresine giden hortumu çıkarmışlar araba çekişten düştü vs bir sürü sorun.Adam arabadan soğudu o olaydan sonra.Servisler işi bilmiyor ve garanti verebilmek için baya kabarık fatura çıkarıyorlar.Atiyorum sunroof değişecek garantiden senden zaten 2 3 senede onun parasını bakım bahanesiyle fazlasıyla aliyor zaten.2 3 senede 10 bin tl paran gidiyor sırf garantisi bitmesin diye.Servis işi hadi diyelim garanti bitene kadar devam etsin ama garanti bittikten sonra sırf servis bakımlı demek için arabayı servise götürüp birsuru para bayılmak bana mantıklı gelmiyor.Cok basarili ustalar var dışarda 3 te 1 fiyatına.

Geri
Üst Alt