Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Ateca Görüşler

Birde mesela skoda octavia,skoda scala, seat ibiza gibi araçlarda sadece arka park sensörü olmasına rağmen manevra frenleme var, acaba dışarda ön park sensörü taktırmadan sadece manevra frenleme sistemini takabilirmiyiz ateca için?

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ön park sensörü taktırmadan da yapılabiliyor sensör takılması gerekiyor. Park sensörü beyni değişiyormuydu hatırlamıyorum ama.

Sonradan donanım ekletmek keyif işidir. Kimine göre gereksiz gelebilir.
Bu kişinin keyfine göre yaptırdığı birşey ve kimine gereksiz olan donanım başkalarında ihtiyaç olabilir.
Ben kendim ve eşim için lazım gördüğüm herşeyi ekledim ve eklettim ve mümkün mertebe bilgileride burada paylaştım.
Aracımda acc olmasına rağmen pek kullanmıyorum. Ama geçen hafta Şerit takip ailemizi kurtardı. ( gece yolculuğunda uyuya kaldım ve müdehale etti ) yani kimin gereksiz gördüğü kimi için kurtarıcı olabilir. Uzun yazdım kusura bakmayın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kusurluk bir durum yok hocam, Aracımı sizden sonra almışım bu arada. Bahsettiğiniz aylarda türkiyede araç sıkıntısı oldu tüm dünyada olduğu gibi zamanlamanız kötü olmuş muhtemelen dolu araç bulamamanız bu yüzden. Bahsettiğiniz tarihte ablam 3008 aldı full (cam tavan, elek. bagaj hariç) 213.500TL ye (cam tavanlısını 225bine bırakıyorlardı) araç yurt dışı aracı olay şöyle; Araçlar İspanya için üretilmiş, türkiyedeki 3008'in en boş paket ismi ile satılıyor araçta aklınıza gelebilecek herşey var. Salgın sebebi ile İspanya gemiyi yanaştırmıyor limanına, gemi bu sefer rotayı Rusya ya çeviriyor ve Rusya da aynı şekilde gemiyi istemiyor. Türkiyeye soruyolar (o sıralar araç sıkıntısı vardı) Türkiye ne olursan ol gel diyor :D bizde GT line donanımında dahi opsiyon olan donanımları İspanya giriş paketinde kullanıyor yani. Bu her markada olan bir şey malesef vergi sistemimiz yüzünden distiribitörlerimiz boş paket araç kakalıyor bize. Bu arada Ataşehirde soft close garage var. Sistemlerinde AutoTrunk marka kullanıyorlar instagramdan takip edebilirsiniz en son (6ay önce filan) 4800-5000TL fiyat almıştım. Bu arada doğuş özellikle carplaylerin kapalı gelmesini istiyor sonradan satmak ve giriş maliyetini düşürmek için. Yeni atecalarda yaşanan sıkıntının da sebebi bu bence.
Güzel dedin ben aracı alırken yaklaşık 30.000 tl zam yedi araç. Benim aldığım zaman çok kötüydü gerçekten araç sıkıntısı çoktu sürekli cam tavansız dizeller geliyordu en sonunda bakmayı bıraktım teklif geldi alturdan. Alturda sağolsun geldi gelecek meğersem seçtiğim aracı başkasına satmışlar en sonunda sinirlendim bağırdım çağırdım aldım paramı aradım eryayı varmı var gittim cam tavanlı 2 günde aldım seramik cart curt 5 günmü ne sürdü aracı alıp kapıma koymam. Covid daha başlamamıştı düşünün. Normalde aracı ben fabrika çıkışı dop dolu istemiştim acc lane asist hepsi tamamen istedim hiç bir yer çıkıp tamam demedi ne yazıkki. Skoda superb soruşturdum oda olmadı. Aracı almak için yaklaşık 3 4 ay uğraştım. Para işleri valla araç bulmaktan daha kolaydı zamanında :). Elektirikli bagajda ise aklımda var birkaç şey mevlüt beyle görüşmüştüm aracımı yaptırırken ben yapmıyorum dedi. Yetkili servis yaparmı sanmıyorum. Orjinala yakın birşey yaptırmayı düşünüyorum acaba doğuştan parça alıp herhangi tanıdık bir yere mi yaptırsam sıkıntı olurmu açıkçası kafamda deli sorular. Bakalım ne olucak bagaj olayında araştırdığım kadar zor birşey öyle kolayda değil. Güvendiğim bir yere yaptırmak istiyorum bakalım hayırlısı. Verdiğiniz öneriler için teşekkür ederim biraz düşeneyim birkaç görüşme yapayım bakalım ne olucak.

Ön park sensörü taktırmadan da yapılabiliyor sensör takılması gerekiyor. Park sensörü beyni değişiyormuydu hatırlamıyorum ama.

Sonradan donanım ekletmek keyif işidir. Kimine göre gereksiz gelebilir.
Bu kişinin keyfine göre yaptırdığı birşey ve kimine gereksiz olan donanım başkalarında ihtiyaç olabilir.
Ben kendim ve eşim için lazım gördüğüm herşeyi ekledim ve eklettim ve mümkün mertebe bilgileride burada paylaştım.
Aracımda acc olmasına rağmen pek kullanmıyorum. Ama geçen hafta Şerit takip ailemizi kurtardı. ( gece yolculuğunda uyuya kaldım ve müdehale etti ) yani kimin gereksiz gördüğü kimi için kurtarıcı olabilir. Uzun yazdım kusura bakmayın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Geçmiş olsun Allah korusun inşallah bir daha tekrarlanmaz bende aracıma pla yaptırma sebebim yeni ehliyetini alıcak olan kardeşim için kullanması gerekir birşey olur onun için yaptırdım araç çünkü fazlası ile geniş ben bile bazı yerlere parkederken tuhaf hissediyorum.

Son düzenleme:
Bende 2017 yılında aldım Ateca aracımı benim de bekleme zamanım yoktu bayiden Çanakkale de bulduk özellik olarak aradığım cam tavan ledfar ve beyaz manuel vites olmasıydı
Ekstra olarak anahtarsız giriş ve çalıştırma elektrikli bagaj line asist gibi ekstra özellikli araçtı

Sonradan hayalet gösterge
Mib2 ünite
Yakında acc şerit takip ve tabela okuma gibi ekstra özellikler ekledik

Benim de ön park sensörü listemde şuan ilk sırada
Sonrasında ön görüş kamerası gibi ekstra özellikler düşüyorum

Aracımı yapan usta bulabilirsem eğer 4x4 e bile dönüştürmeyi düşünüyorum

Birde aracım sıfır bayiden sonra yazılım atıldı bana dizel olarak araca hala yeterli olmadığını düşünüyorum turbo büyütme ve mod tuşunu aktiv etmeyi düşünüyorum

Araca yapılacak çok şey var kimisi gerekli kimisi keyfi ama bir defa işe yaratıp beni büyük bir kazadan kurtarma olasılığı yeterli bence

Bende 2017 yılında aldım Ateca aracımı benim de bekleme zamanım yoktu bayiden Çanakkale de bulduk özellik olarak aradığım cam tavan ledfar ve beyaz manuel vites olmasıydı
Ekstra olarak anahtarsız giriş ve çalıştırma elektrikli bagaj line asist gibi ekstra özellikli araçtı

Sonradan hayalet gösterge
Mib2 ünite
Yakında acc şerit takip ve tabela okuma gibi ekstra özellikler ekledik

Benim de ön park sensörü listemde şuan ilk sırada
Sonrasında ön görüş kamerası gibi ekstra özellikler düşüyorum

Aracımı yapan usta bulabilirsem eğer 4x4 e bile dönüştürmeyi düşünüyorum

Birde aracım sıfır bayiden sonra yazılım atıldı bana dizel olarak araca hala yeterli olmadığını düşünüyorum turbo büyütme ve mod tuşunu aktiv etmeyi düşünüyorum

Araca yapılacak çok şey var kimisi gerekli kimisi keyfi ama bir defa işe yaratıp beni büyük bir kazadan kurtarma olasılığı yeterli bence
Valla yalan yok bende aracı aldıktan sonra yakıt tüketimini gördükten sonra biraz moralim bozuldu. Ben genellikle 1.5 tsi passatların yakıt tüketimi ile karşılaştırmıştım onlar ortalama denecek şekilde yakıyordu. Aracın performansı çok iyi ama dizel almadığıma bazı yerlerde pişman oluyorum. Aracı rsa motorsport'da golf gtd turbosu yanına yazılım vs. yapılınca gerçekten aracın karakteri değişiyormuş dizel alsaydım garanti biter bitmez yaptırırdım bu işlemleri hemde yakıtdada sanırım aşırı bir artış gelmiyor. Hem performansı çok iyi olurdu hemde yakıt tüketimi. Yapacak birşey yok. Size birşey sormak istiyorum anladığım kadarıyla aracı 4 seneye yakındır kullanıyorsunuz araç size herhangi sıkıntılar çıkardımı ? Aracı yeni aldım ilk bakımında sağ kol dayaması değişti muhtemelen bu bakımda sol dayamada değişecek benim bu tarz sıkıntılarım oldu sizin oldumu acaba ?

Seat atecanın arka far grubu çok hoşuma gidiyor tasarımı başarılı

Aracın siyah rengi niye türkiyeye gelmiyor o renk çok hoşuma gidiyor.

Evet bugün vw ne gittim tiguana yakından baktım , plastik kalitesi olarak aşırı farkı yok ama tiguan biraz daha iyi hissettiriyor ve kapı kolları olsun daha şık atecadan.Kapı içi tasarımında piano black tasarınlar ve gövde tasarımı oldukça şık.Dikkatimi çeken bazı konuşar mesela atecada torpido çok sert kapanıyor ama tiguanda aşırı yumuşak aynı şekilde bağaj kapağıda öyle,atecada sert kapatmanız lazım ama tiguanda az çekseniz bile kapanıyor.Tiguanon orta konsolu çok aşağıda ve şahsen ben sportif araba sevdiğim için beğenemedim aksine atecanın daha yüksek orta konsolu var elinizi kaldırmadan vitese erişebiliyorsunuz.Atecanın orta ekranının olduğunyer tiguandan daha şık tiguanda sonradan koymuşlar gibi duruyor.Arada 100 bine yakın fark var değermi deseniz kesinlikle hak etmiyor tiguan..20-30 a razıyız ama şuanki fark çok yüksek

Geri
Üst Alt