Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Ateca Görüşler

Birde mesela skoda octavia,skoda scala, seat ibiza gibi araçlarda sadece arka park sensörü olmasına rağmen manevra frenleme var, acaba dışarda ön park sensörü taktırmadan sadece manevra frenleme sistemini takabilirmiyiz ateca için?

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dimi aynı kapnma hissi bendede var. Muhtemelen ucuz kaçsın diye ordan bir kısmışlar ama emin değilim. Bu bagaj mevzusunda tek bu düşünce içerisinde benim olmamam güzel birşey. Ama ne yazıkki bunun çözümü elektirikli bagaj onunda tam araştırmadım ama fiyatı yüksek çıkar muhtemelen. Belki vakumda olabilir ama onun fiyatıda sağlamdır muhtemelen.

Birde mesela skoda octavia,skoda scala, seat ibiza gibi araçlarda sadece arka park sensörü olmasına rağmen manevra frenleme var, acaba dışarda ön park sensörü taktırmadan sadece manevra frenleme sistemini takabilirmiyiz ateca için?

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Hiç bir fikrim yok bu konu hakkında ama muhtemelen olmaz. Yoksa gizli özelliklerde açılırdı. Onun yerine ön park sensörü taktırmayı düşünebilirsin gerçekten güzel yapılıyor istanbulda.

Merhabalar
Aracın ilk aldığımızda donanımları bana kalırsa az geliyor. Aracın fabrika çıkışı bir çok ucuz markanın araçlarının ekranlarında olan apple car play olan özellik 2020 model sıfır zamanında 260.000 tl lik atecada yoktu sadece bu bir örnek. Eşlerinden C5 aircross tan örnek tutacak olursak araçta yok yok denilecek seviyede kişisel görüşüm bu. Kış paketi vs. demişsiniz ben tüm marmara bölgesinde olan seat bayileri ile görüşmüştüm cam tavan hariç opsiyonlu araç getirmiyorlardı o zaman kış paketi falan yoktu tarihte mart nisan . Yani bu bir kişisel görüş. Bir zamanlar 260.000 tl civarlarındayken araç gerçek bir f/P aracıydı ancak şuan bana kalırsa değil 400.000 bandına gelmiş bir araçtan söz ediyoruz ve bu fiyatlarda bence biraz daha üzerine koyup başka cross overlarda var. Yalan yok bu sıralar pek büyük araç bakmıyorum genellike b segmentinden araçları kovalıyorum örnek araç sorucak olursanzı örnek tam olarak veremem. Ben temuz ayının başında pla 3.0 ve acc yaptırdım şuana kadar büyük aksiliklerle karşılaşmadım. Aracın cruise conrolünde daha frenleme fonksiyonu yoktu. Bence aracın doluluğu hakkında konuşacak olursak ne çok dolu nede az dolu. Ama Mert beyinde dediği gibi ön park sensörü ile birlikte gelen manevra frenleme bu araçta olması gerekirdi.
Elektirikli bagaj olayına gelicek olursak 6 7 bin liradan aşağı çıkacağını düşünmüyorum ama Ateca gerçekten elektirikli bagaj istiyor bagajı çünkü çok sert kapatılması gerekiyor ve buda rahatsız edici. Ama benim isteyeceğim özelliklerden biri kesinlikle değil.
Benim istediğim özellikleri ben customauto'da yaptırdım sıkıntıda olmadı.
Dediğiniz gibi vag grubuna birçok şeyi sonradan ekletebiliyorsunuz bundan dolayı bende çok seviyorum.

Kesinlikle katiliyorum. 400 bin TL para verdigimiz aracta en azindan car play standart olmaliydi, simdi parasiyla actiramiyoruz … Acc gibi sadece aktivasyon gerektiren bir ozelligin bile kapali gelmesi dogus oto’nun rezilligi … Ben de araci gecen yil Eylul ayinda aldim kis paketi veya ekstra donanim opsiyonu yoktu.

Şu an satılan Ateca'lara kesinlikle çok dolu diyemeyiz. Hatta rakiplerinin yanında son derece boş kalmaya başladılar. Dacia Sandero'da bile kör nokta ikazı, otomatik frenleme, kablosuz Apple Carplay, anahtarsız giriş/çalıştırma, elektronik park freni falan var artık.

Sorun, Ateca'nın donanımsız bir araç olması değil. İstenildiğinde son derece dolu bir araç haline gelebiliyor. Fakat o haline getirince o fiyatlara kime satacaksın sorusu çıkıyor ortaya. Ateca bugün 400.000 lira bandında. Bütün özellikleri fabrika çıkışından eklerseniz aracın fiyatı gelecek 460-470lere (en iyi ihtimalle). Bizim memlekette imaj herşey olduğu için insanlar üst model araçların boşlarını almayı tercih ediyorlar. Full+Full BMW 3 mü bomboş BMW 5 mi dersen aynı paraya birçok kişi 5'i tercih edecektir. Çoğu kişinin aracın oyuncaklı olması umrunda değil. Hatta fazla özellik olunca çekinmeye bile başlıyorlar araçtan. Aracımda adaptif cruise var, çoğu zaman da kullanıyorum. Yanımda oturan gaza frene basmadığımı fark edince ciddi şekilde geriliyor. Yarım saat bu şekilde gittikten sonra bile gerginlikleri geçmiyor. Gece uzun farları kendi açıp kapatınca çok şaşırıyorlar ama benim arabamda olsa ben kullanmam, güvenmiyorum bu tarz şeylere diyorlar.

Konu bu durumda Full+Full Ateca mı orta dolu bir Karoq mu bomboş bir Tiguan mı noktasına geliyor. İnsanlar imajı konforun/teknolojinin önüne çıkardığında da Tiguan çok daha fazla satıyor. Ateca'dan çok mu üstün? Bence değil, ama ülkenin dinamikleri bu şekilde.

Araç değiştireceğimiz zaman Ateca ilk baktığım araçtı ama hem DSG'den haz etmemem (daha önce şanzıman kırmışlığım var), hem Full Link sorunları hem de muadil baktığım araçların aynı fiyatlara çok daha donanımlı olmasından ötürü 8 sene kesintisiz VAG (7 senesi Seat) kullandıktan sonra farklı markaya geçiş yaptım. Bundaki en büyük etken Ateca'nın kendisi değil Doğuş'un Türkiye pazarında takındığı tavır. Ama onlar da ticaret yapıyor. Piyasayı bu şekilde yorumlamışlar, en çok araç satan distribütörlerden de biri. Bana uymasa da demek ki iş modelleri işliyor.

Yani canınızı sıkacak birşey olduysa kusura bakmayın benim görüşlerimi dile getirdim. Aracınız olan Atecayı sanırım çok seviyorsunuz merak etmeyin bende aracımı hem çok sevip hemde ciddi değer veriyorum garajdan çıkarmamak gibi :) . Birde sanırım sizde uzun zamandır ateca sahibisiniz umarım sizde bu kadar metin yazdıktan sonra güzel bir açıklayacı ve memnuniyetinizi dile getiren bir metin yazıp alacak olan arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz akşamlar diliyorum.
Kusurluk bir durum yok hocam, Aracımı sizden sonra almışım bu arada. Bahsettiğiniz aylarda türkiyede araç sıkıntısı oldu tüm dünyada olduğu gibi zamanlamanız kötü olmuş muhtemelen dolu araç bulamamanız bu yüzden. Bahsettiğiniz tarihte ablam 3008 aldı full (cam tavan, elek. bagaj hariç) 213.500TL ye (cam tavanlısını 225bine bırakıyorlardı) araç yurt dışı aracı olay şöyle; Araçlar İspanya için üretilmiş, türkiyedeki 3008'in en boş paket ismi ile satılıyor araçta aklınıza gelebilecek herşey var. Salgın sebebi ile İspanya gemiyi yanaştırmıyor limanına, gemi bu sefer rotayı Rusya ya çeviriyor ve Rusya da aynı şekilde gemiyi istemiyor. Türkiyeye soruyolar (o sıralar araç sıkıntısı vardı) Türkiye ne olursan ol gel diyor :D bizde GT line donanımında dahi opsiyon olan donanımları İspanya giriş paketinde kullanıyor yani. Bu her markada olan bir şey malesef vergi sistemimiz yüzünden distiribitörlerimiz boş paket araç kakalıyor bize. Bu arada Ataşehirde soft close garage var. Sistemlerinde AutoTrunk marka kullanıyorlar instagramdan takip edebilirsiniz en son (6ay önce filan) 4800-5000TL fiyat almıştım. Bu arada doğuş özellikle carplaylerin kapalı gelmesini istiyor sonradan satmak ve giriş maliyetini düşürmek için. Yeni atecalarda yaşanan sıkıntının da sebebi bu bence.

Abi ben şimdi atecadan önce golf 7.5 ve clio4 kullandım ama mesela onların bagajını 1 mm mesafeden bırakınca bile kapanıyordu.Atecada neden sert bu kadar acaba tiguandadamı böyle yoksa atecayı ucuz göstermek içinmi yapmışlar?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Leonda bir müddet sonra bagajı elle açıp elle kapamaya başlıyorsunuz :D
Kesinlikle katiliyorum. 400 bin TL para verdigimiz aracta en azindan car play standart olmaliydi, simdi parasiyla actiramiyoruz … Acc gibi sadece aktivasyon gerektiren bir ozelligin bile kapali gelmesi dogus oto’nun rezilligi … Ben de araci gecen yil Eylul ayinda aldim kis paketi veya ekstra donanim opsiyonu yoktu.
Eylül ayında aldığınız araçlarda Carplayde sıkıntı yok hocam açtırabiliyorsunuz. (Eylül ayında makyajsız satılıyordu) Sizin profilde yazan Xcellence doğru ise car playde sıkıntınız yok. Aracım 2020 Ağustos üretim sıkıntısız kullanıyorum carplayi.

Leonda bir müddet sonra bagajı elle açıp elle kapamaya başlıyorsunuz :D

Eylül ayında aldığınız araçlarda Carplayde sıkıntı yok hocam açtırabiliyorsunuz. (Eylül ayında makyajsız satılıyordu) Sizin profilde yazan Xcellence doğru ise car playde sıkıntınız yok. Aracım 2020 Ağustos üretim sıkıntısız kullanıyorum carplayi.

Hocam selam, makyajli ateca xperience 2020 model. Profilde xperience secenegi olmadigi icin xcellence secmistim. :) Bugun avek ile tekrar gorustum sasi no gonderdim sonuc tabiki olumsuz yine …

Geri
Üst Alt