Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Arona klima açınca motorun durması

Hocam tek aklıma gelen senaryo, o 10 kereden 1-2 tanesinde cold start yapıyor oluşu ve aynı anda klimanın yükü ile stop etmesi. Ama tabi bunu normal karşılamalı miyiz bilmiyorum. Ben de 7 yıldır VAG sahibiyim. Yazın özellikle klimayı hiç off bile yapmam. Böyle birşeyle karşılaşmadım. Servise bahsetmenizi tavsiye ederim ama onlarda da şu anlayış var; problem serviste yaşanmıyorsa yok hükmündedir. :)
Konudan bağımsız olarak golf 1.4tsi nadiren cold start yapardı, Ateca hava sıcak olsa ya da araç kısa zaman önce çalışmış olsa dahi sürekli cold startla başlıyor.
Cevap için teşekkür ederim.

Hocam benim araçta aynı sorunu yapıyor araç Seat arona Klimayı full olarak çalıştırmama gerek yok devir düşüyor Ve ondan sonra bir titreme ile birlikte araba stop ediyor ama bunu sürekli yapmıyor Ara ara yapıyor

Aracı aldığımdan beri toplamda 5 kez kırmızı ışıkta bunu yaptı Yalnız şu var arabamın Devri Motor sıcaklığı belli bir seviyeye geldikten sonra rolantide 900 devirde kalıyor sizin aracınızda mı 900 devirde Klimayı açmadan Klimayı açtım mı daha da zorluyor ara sıra da olsa Devri düşürüp arabayı stop ettiriyor

Hocam benim araçta aynı sorunu yapıyor araç Seat arona Klimayı full olarak çalıştırmama gerek yok devir düşüyor Ve ondan sonra bir titreme ile birlikte araba stop ediyor ama bunu sürekli yapmıyor Ara ara yapıyor
Selam. Siz de bunu servise kayıt açtırırsanız sevinirim. Almanya ve Doğuş oto ile bağlantı kurdular. Yazılım ile veya akü değişimi ile belki sorun çözülür. Siz de durumu servise bildirirseniz süreç hızlanır bence. Müsait zamanda aracı servise götürmenizi rica ederim. Tabi sizin inisiyatifinizde. Mutlaka süreç hızlanır ve çözüme çabuk ulaşılır. Selamlar saygılar

Selam. Siz de bunu servise kayıt açtırırsanız sevinirim. Almanya ve Doğuş oto ile bağlantı kurdular. Yazılım ile veya akü değişimi ile belki sorun çözülür. Siz de durumu servise bildirirseniz süreç hızlanır bence. Müsait zamanda aracı servise götürmenizi rica ederim. Tabi sizin inisiyatifinizde. Mutlaka süreç hızlanır ve çözüme çabuk ulaşılır. Selamlar saygılar
Hocam ben de kayit actirayim tamam. Hangi biri icin kayit actiracagimi sasirdim. surecle ilgili buradan haberleselim.

Aracı aldığımdan beri toplamda 5 kez kırmızı ışıkta bunu yaptı Yalnız şu var arabamın Devri Motor sıcaklığı belli bir seviyeye geldikten sonra rolantide 900 devirde kalıyor sizin aracınızda mı 900 devirde Klimayı açmadan Klimayı açtım mı daha da zorluyor ara sıra da olsa Devri düşürüp arabayı stop ettiriyor
Merhaba. Hemen hemen aynı sorun var sizde de. Bi arkadaş daha vardı o servise kayıt açtırdı. Doğuş oto ve Almanya ile yazışmalar var. Birkaç kişi daha kayıt açtırırsa ısrarla düzeltilmesini isterse sorunlarımız daha çabuk çözülür. Ya yeni yazılım yapacaklar yada 1 tık daha güçlü akü takacaklar. Veya başka bir çözüm bulacaklar. Moralim bozuldu bu devir düşmesine ve motorun stop etmesine. Lütfen siz de kayıt açtırın üstüne gidelim sorun çözülsün.

Selam. Servise gittiniz mi? Bir haber var mı acaba?
Servise gittim pazartesi gelin inceleyelim dediler. Tek bir sorun yokki hocam arabanin her tarafindan ses geliyor. Bir de ikame arac sordum malum yogun calisiyoruz o gun belli olur dediler.

Direk doğuşa mail yaz bence ya da direk müşteri hizmetlerini ara seatın bu dediklerini söyle. Bakalım o zaman ne diyecekler?

Geri
Üst Alt