Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Arona klima açınca motorun durması

Lozkan

Kayıtlı Üye
Seat Arona 2021 1.0 dsg style sahibiyim. Aracı ilk çalıştırdığımda hemen klimayı açarsam motor stop ediyor. Her çalıştırmada olmasada 10 da 1 yada 2 oluyor. Bu sorunu yaşayan var mı acaba?

Hocam 2 tane aracım var biri 2015 dğeri 2021 ikiside vag iksininde ilk sahibiyim şuana kadar hiç başıma böyle bir olay gelmedi.İlk defa duyuyorum belki arona ile ilgilidi kullananlar yardımcı olursa sevinirim.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Seat Arona 2021 1.0 dsg style sahibiyim. Aracı ilk çalıştırdığımda hemen klimayı açarsam motor stop ediyor. Her çalıştırmada olmasada 10 da 1 yada 2 oluyor. Bu sorunu yaşayan var mı acaba?
Hocam tek aklıma gelen senaryo, o 10 kereden 1-2 tanesinde cold start yapıyor oluşu ve aynı anda klimanın yükü ile stop etmesi. Ama tabi bunu normal karşılamalı miyiz bilmiyorum. Ben de 7 yıldır VAG sahibiyim. Yazın özellikle klimayı hiç off bile yapmam. Böyle birşeyle karşılaşmadım. Servise bahsetmenizi tavsiye ederim ama onlarda da şu anlayış var; problem serviste yaşanmıyorsa yok hükmündedir. :)
Konudan bağımsız olarak golf 1.4tsi nadiren cold start yapardı, Ateca hava sıcak olsa ya da araç kısa zaman önce çalışmış olsa dahi sürekli cold startla başlıyor.

Hocam tek aklıma gelen senaryo, o 10 kereden 1-2 tanesinde cold start yapıyor oluşu ve aynı anda klimanın yükü ile stop etmesi. Ama tabi bunu normal karşılamalı miyiz bilmiyorum. Ben de 7 yıldır VAG sahibiyim. Yazın özellikle klimayı hiç off bile yapmam. Böyle birşeyle karşılaşmadım. Servise bahsetmenizi tavsiye ederim ama onlarda da şu anlayış var; problem serviste yaşanmıyorsa yok hükmündedir. :)
Konudan bağımsız olarak golf 1.4tsi nadiren cold start yapardı, Ateca hava sıcak olsa ya da araç kısa zaman önce çalışmış olsa dahi sürekli cold startla başlıyor.
Çok teşekkür ederim cevap için. Aynen serviste nedense hiç stop etmedi, iki kez götürdüm.

Üstad video çekip servise gitmeni tavsiye ederim. Ben de çok kez servise götürdüğümde orada sorun çıkarmadı. Eğer elinizde video olursa kendinizi rahat ifade edersiniz.

Cevap için teşekkür, peki klima açınca motorda devir-rölanti düşmesi oluyor mu? Araçta sallantı oluyor mu?
Ona bir bakayım olmuyor sanırım ama kesin bi deneme yapıp öyle yorum yapayım. başıma gelen bi olay var. Arabayı park edip stop etmeden duruyorum, start stop devreye giriyor. Biri kaç dakika bekleyince bakıyorum araç gerçekten stop etmiş bu normal midir.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Üstad video çekip servise gitmeni tavsiye ederim. Ben de çok kez servise götürdüğümde orada sorun çıkarmadı. Eğer elinizde video olursa kendinizi rahat ifade edersiniz.
Teşekkür ederim cevap için. 2.kez giderken çektim. Bakalım sonuç olumlu olacak mı? İnşallah çözerler

Geri
Üst Alt