Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Altea Teyp Ses gelmiyor.

Ustadim gecmis olsun. Ozaman muhtemel sorunlarin en baslisi sokette temassizlik vardir. Soketin disleri zamanla genislemis olabilir. Keske sokmusken pas sokucu sprey yada tinerle vs temizleseydiniz..

Birde sokette tirnak var o kirik degil degil mi? Eger kiriksa genisleyip geriye dogru cikma yapiyor olabilir!
Yok reis tırnak soketi taş gibi yerine oturtuyor.dişlileri hep kontrol ettim.tertemiz.

Yok reis tırnak soketi taş gibi yerine oturtuyor.dişlileri hep kontrol ettim.tertemiz.

Ustadim ozaman muhtemelen disi soketlerde genisleme vardir.

Ama burda da su aklima geliyor butun hoparlorlerin baglantidi arkada ayri ayri yerlerden gidiyor. Hadi birinde genisleme oldu hepsinde mi ayni anda genisleme oldu :/

@ilker.erdal in dedigi gibi besleme problemi de olabilir. İnsallah problem tekrarlamaz da bir daha kontrol etmek zorunda kalmazsin...

Ustadim ozaman muhtemelen disi soketlerde genisleme vardir.

Ama burda da su aklima geliyor butun hoparlorlerin baglantidi arkada ayri ayri yerlerden gidiyor. Hadi birinde genisleme oldu hepsinde mi ayni anda genisleme oldu :/

@ilker.erdal in dedigi gibi besleme problemi de olabilir. İnsallah problem tekrarlamaz da bir daha kontrol etmek zorunda kalmazsin...
İnşallah. Kendime market kartını keserek teyp çıkarma aparatı yaptım. Tekrar yaparsa soketi tak çıkar yapacam artık

Şimdi tekrar çalışmadı araç kapalıyken sabah calistirmamda teypten ses gelmiyor soketi tak çıkart yapıyorum ses geliyor.ayni gün teypte sıkıntı yok lakin sabah calistirmamda ses gidiyor. Kablolarda veya dişlerde sıkıntı olsa tak cikarmada da çalışmaz gibi geliyor bana.teypte bir sıkıntı var gibi.

Hayırlı forumlar üstad sorunu nasıl çözdünüz?
Şimdi tekrar çalışmadı araç kapalıyken sabah calistirmamda teypten ses gelmiyor soketi tak çıkart yapıyorum ses geliyor.ayni gün teypte sıkıntı yok lakin sabah calistirmamda ses gidiyor. Kablolarda veya dişlerde sıkıntı olsa tak cikarmada da çalışmaz gibi geliyor bana.teypte bir sıkıntı var gibi.

Merhabalar üstad. Arkadas sorunu teybi degistirerek çözmüştü. Cok uyguna bir orijinal teyp bulduk ön panel ile arka kisim ayrilabiliyor buldugumuz teybin arka paneli kendi ön paneline takti sorunu düzeltmisti.. letgoya bakarsan 100 ila 300 lira arasi teyo bulabilirsin. Leon mk2 lerin arka panel de bizim teyple birebir ayni yani altea toledo leon mk2 herhangi birinin teybini bulursan sorunsuz uyar... Teyp alacaksan kodunu sormayi unutma çözmesi herkesin isi degil...

Letgoda iki adet teyp buldum üstad. Biri 90 lira digeri 100 lira... Saticilarla hicbir bagim yok onu bastan soyleyim :) yakinlarindaysa ya da orada tanidigin birileri varsa aldirabilirsin. Uyguna malolur...

Dipnot: arka kismini on kisim monte edersin dememin sebebi bu teyplerin 4 rengi var. Birbirine cok yakin ama renkler uymuyor o yüzden kendi ön çerçeveli kismin ile arka kasayi degistirirsin on numara olur...

Edit:

Bir tane de leondan buldum guvenli e ticaret seklinde satiyor 80 lira...

Son düzenleme:
Kardeşim wanted007nin dediği gibi letgo dan 100 tlye birebir aynı renkte teyp bulduk. Şansıma teyp memlekette idi. Ben giresundayim. Teybi ön arka ayırmadan direkt soktum yerine lakin kod istedi ve kodu da satan bilmiyor. Belki 20 adet servis aradım memlekette araya adam soktum yine yapamayacaklarini soylediler. Bulunduğum ilde bir teypci var götürdüm adam teybin anakartindan beynini söküp kendi cihazına lehimledi bilgisayardan bir program açtı. Kod 20 saniyede ekranda belirdi. Sonra söküp tekrar teybi taktı. 70 lira da koda verdim. Şu an teyp sorunsuz. Kodunu almadan alma. Yoksa benim gibi uğraşırsın.

Kardeşim wanted007nin dediği gibi letgo dan 100 tlye birebir aynı renkte teyp bulduk. Şansıma teyp memlekette idi. Ben giresundayim. Teybi ön arka ayırmadan direkt soktum yerine lakin kod istedi ve kodu da satan bilmiyor. Belki 20 adet servis aradım memlekette araya adam soktum yine yapamayacaklarini soylediler. Bulunduğum ilde bir teypci var götürdüm adam teybin anakartindan beynini söküp kendi cihazına lehimledi bilgisayardan bir program açtı. Kod 20 saniyede ekranda belirdi. Sonra söküp tekrar teybi taktı. 70 lira da koda verdim. Şu an teyp sorunsuz. Kodunu almadan alma. Yoksa benim gibi uğraşırsın.
Kardesim o tamirci yine insafliydi sureci hatirliyorum. Burada yikamacim rcd310 almis kodu yokmus kaca actilar dedim 750 lira para almislar. Yemin ediyorum ne vicdan kalmis insanlarda ne insaf. Bir koda 750 lira alan demek ki teybi üretse 50-60 bin liraya satacak... Neyse bana sorsan ben acardim parada almazdim abi dedim bir darbe de oradan yedi 😂

Velhasili kelam sonuc olarak kodunu almadan almayin teybi. Ya da benim kod cozme konum vardi oradaki islemleri gozunuz kesiyorsa oyle alin...

Geri
Üst Alt