Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Altea Teyp Ses gelmiyor.

Teachpol

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar iki gün önce sabah arabayı çalıştırdım ne cd ne radio ses gelmiyordu hiçbir hoparlörden. Arabanın kontağını kapatıp açtıktan sonra CD çalışmaya başladı dört kolondan da ses geldi. Bugün sabah tekrar arabayı çalıştırdığımda teyp tekrar çalışmadı tekrar ses gelmemeye başladı.yine kontağı kapatıp tekrar çalıştırdığımda teyp bir daha kendine geldi.neden oluyor bu başına gelen var mı acaba.teyp 1.6 102 beygir Seat altea aracımdaki orjinal teyp üstünde bulunan orjinal teyp

Voltaj gelmesine rağmen çalışmıyorsa teyp içindeki devrelerin lehimleri çok ısınmaktan ötürü olabilir. Fabrikasyon üretiminden kaynaklı veyahut daha önce teybiniz tamir gördüyse ondan alakalı da olabilir.

Birde aracın sigortalarına bakın belki bir temasızlıktan ötürü sigortalarıda atıyor olabilir.

@ArcTech e katiliyorum. Sicaktan dolayi problem olmus olabilir. Sigortadan sorun olmus olabilir. Ustadim sigortasini biliyorsan saglamsa bile sigortayı degistir. Bazen sigortalar kilcal olarak catliyor akim geciriyor ama akimi tam iletemeyince problem olabiliyor..

Eger sigortayi degistirirsin yine aynisini yaparsa teybi sokebiliyorsan söküp arka sokete bakmani tavsiye ederim. Mandalli bir soketi var ve tirnagi kirilmissa soket gevseme yapmis olabilir.

En kotu ihtimal teypte soguk lehim olabilir. Teyp cdyi okuyor gibi gorunup ses cikmiyorsa cikislara guc veremiyordur teyp cikisinda yada baska bir yerde soguk lehim olabilir...

Basitten karmasiga dogru bakmak gerekir ustadim.

Baktin hic olacagi yoksa bu teybe leon teybinin mekanik kismi da takilabiliyor :) leon(1p) altea toledo(mk3) en ucuz hangisinin teybini bulursan alip senin teybin ön ekranli bolumuyle aldigin teybin arka mekanik kismini birlestirirsin problemsiz calisir.. muhtemelen kendi kendine duzelir diye dusunuyorum ama cozemezsen veya daha kotu olursa yazarsin ustadim duruma gore ilerleriz insallah..

Kesinlikle havaların ısınmasının büyük etkisi vardır. Çünkü bazen istemsizce böyle sorunlar yaşanabiliyor arkadaşlarımın dediği gibi aslında teyp yerinde çıkartılıp bütün kabloları bir kontrol ettirmenizde ve sigortaya baktırmanızda fayda olacaktır.

Merhaba arkadaşlar bugün aracımı teyp konusu ile ilgili bir ustaya götürdüm tek tek sigortaları kontrol ettik cihazla. sigortaların hepsi sağlam hiçbir sıkıntı yok teybi yerinden çıkardık arka kablolarını söktü bir resetleyrlim dedi usta. biraz bekledik 5 dakika sökük vaziyette.sonra kabloları yerinde taktık teypten ses geldi şu anlık bir sıkıntı gözükmüyor artık ileride aynı sıkıntıyı verir mi bilmiyorum Bir şey olursa tekrar yazarım herkesin cevapları için çok çok teşekkür ediyorum.

Sorun maalesef yine tekrarladı.teyp mi arıza veriyor acaba.

Arkadaşlarbu eski teybi söktüm de yerine normal teyp koymak istiyorum bluetooth özelliği olan fakat alan büyük olduğu için bunun çevresini nasıl kapatabilirim yani çerçeve gerekiyor alt tarafında bölmesi olan üst tarafını normal bildiğimiz standart teybi sokmak için

Geri
Üst Alt