Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat İbiza Kaput Amortisörü Yapımı... (Foto var)

karacayasin

Kayıtlı Üye
Herkese selamlar,

Çok uzun süredir foruma konu açmayı bırakın giremiyorum bile. Kimileri için gerçekten isteyip de bazı korkulardan rafa kaldırılan, kimisi içinde hiç önemli olmayan kaput amortisörü yapımını sonunda gerçekleştirdim. Çin sitelerinde tüm aparatlarıyla birlikte sipariş edildiğinde şu anki kurla yaklaşık olarak 450 TL gibi bir maliyeti var. Fakat ben o şekilde yapmadım. Öncelikle şunu belirteyim araçta herhangi bir kesme biçme yapmıyorsunuz, öyle birşey olsa zaten bu işlemi yapmayacak olan ilk kişiyim. Yapım aşaması şeklinde adım adım fotolar yok maalesef. Bitmiş halinin fotografları da sizlere fikir verecektir.

Bursada bir amortisör üreticisinden 2 adet 320 Newtonluk amortisör ve 4 tane topuz uç temin ettim. Bir L profile delikler açarak biraz işçilikle kaputun civatasına geçen parçayı da oluşturduktan sonra 150 TL + 30 TL kargo ücreti ile işlemi tamamlamış oldum. (L profiller elimde olduğu için maliyetini yazamadım.)

İşlem bittikten sonra gayet güzel bir şekilde kaput kapanıp açılıyor, olması gerektiği gibi yaklaşık 1 karış açıldıktan sonra amortisörler kaputu tutmaya başlıyor ve kaputu bıraksanız bile kendi sonuna kadar açıp sona 10-15 cm kala frenlemeyi yaparak güvenli şekilde açılıyor. Herhangi bir kastırma vurma vs. gibi durum yok. Amortisörleri taktıktan sonra da eski destek çubuğunu yerinden çıkarttım ve depoma koydum. Gayet memnun kaldığım için sizlerle paylaşmak istedim. Benim gibi aracınızı seviyor ve değer veriyorsanız mutlaka tavsiye ederim. Hayırlı günler...

Amortisör Özellikleri:

Güç: 320 Newton

Ölçüler; Açık: 51 cm. Kapalı: 37 cm.

Aliexpreste Bulunan Kit:

Kullandığım Topuz Uçlar:

Uygulama Fotoları:

Bonus:

Sorularınız varsa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

Çok güzel olmuş. Kaput keçesini nerden ne kadar aldınız

ilgimi çekti güzel işçilik ile harika görünüyor. 6j ibiza için bir çalışma yaparım muhtemelen :)

ilgimi çekti güzel işçilik ile harika görünüyor. 6j ibiza için bir çalışma yaparım muhtemelen :)
6j için düşünenler 320n amortisör almasınlar almanız gereken amortisör 50cm 250n amortisör. yapım bitti müsait bir zamanda fotoğrafları ekleyeceğim

Merhaba. İbiza 6j ye kaput amortisörü uyguladınız sanırım . 50 cm 250 N takmışsınız . 1 tane si yeterli mi yoksa 2 tane mi taktınız? Şimdiden teşekkür ederim Ürün detaylarını vs paylaşırsanız çok sevinirim . İyi günler .

Merhaba, çok güzel olmuş. MK6 için böyle bir set var mı acaba, bilginiz var mı?

Geri
Üst Alt