Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat İbiza 1.2 tsi 50000km bakımı hk.

Navyy

Kayıtlı Üye
Merhaba,

50.000 bakımında doğuş oto bujilerin ve karter tapasının değiştirilmesi gerek diyorlar. Bosch carla görüştüğümde 90.000 km de biz değiştiriyoruz diyorlar. Araçta herhangi bir problem yok değiştirmem gereklimidir acaba. Doğuş oto bujiler dahil %20 indirimli olarak 1750 tl istiyor bakım için. bosh carda 700 tl + bujiler için 630 tl istiyor. arada 400 tl farkediyor. Konu ile ilgili yardımlarınızı rica ederim.

Buji değişimleri normalde 60.000 km veya 4 yılda yapılıyor. 50.000 de bakıma gireceğinize ve aracınız 1.2 motorlu olduğuna göre 4 yaşının üstündedir diye düşünüyorum, 2016 Ibiza'lar 1.0 motorluydu. Yani bujilerin değişmesinde fayda olur. 400 lira fark için ben yetkili servise gitmeyi tercih ederdim açıkcası, özellikle araç DSG ise, ama orası tabii sizin bileceğiniz bir durum.

Buji değişimleri normalde 60.000 km veya 4 yılda yapılıyor. 50.000 de bakıma gireceğinize ve aracınız 1.2 motorlu olduğuna göre 4 yaşının üstündedir diye düşünüyorum, 2016 Ibiza'lar 1.0 motorluydu. Yani bujilerin değişmesinde fayda olur. 400 lira fark için ben yetkili servise gitmeyi tercih ederdim açıkcası, özellikle araç DSG ise, ama orası tabii sizin bileceğiniz bir durum.
araç 2017 model 1.2 tsi motordu belirtmeyi unutmuşum. Haramidere sanayide tanıdık bir yer vardı. ordan fiyat aldım. NRG platinium buji 4 adet arka balatalar (bosh marka) ve yağ ve filtreler le birlikte 950 tl fiyat verdiler. ordan yaptıracağım yarın muhtemelen.

2016 1.2tsi da ben her 30bin bakımında buji+benzin filtresi değiştiriyorum yağ olarak Liqui Molly tavsiye ederim

Buji değişiminin zararı değil faydası olur. Bu tamamen bütçe ile alakalı. Cebinizi yormayacaksa değiştirin gitsin. Ağır bakım harici ne yetkili servise ne de özel servise gitmiyorum.

merhaba,

bakımda 4 lt yağ yeterli oluyor mu? yoksa yağ filtresinde 200-300 ml yağ kaldığı söyleniyor ondan kaynaklı eksik olmasın diye 5 lt yağ almak daha mı iyi olur

Geri
Üst Alt