Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat İbiza 1.0 ecotsi EPC Hatası

fatih_kk

Kayıtlı Üye
Merhaba,

Aracım ile seyir halindeyken gaza bastığımda hava sesi almaya başladım ve sonrasında sanki turbo devreye girmiyomuş gibi gaz yememe hissettim. Ardından EPC uyarı ışığı yandı ve sonrasında star stop hatası verdi. Durdurup istop ettiğimde ve sonrasında tekrar çalıştırdığımda hatanın gittiğini gördüm. Sonrasında tekrar biraz gaza yüklenince yine hava sesi aldım ve EPC uyarısı yandı. Sizce bunun sebebi turbodan olabilir mi? İnternette okuduğum kadarıyla sırasıyla;
1- gaz kelebeği veya sensörü
2- buji ve bobin
3- turbo hortumu
4- hava filtresi
5- boğaz kelebeği ile hava filtresinin arasındaki hortum' dan olabileceğini gördüm.

Ayrıca bunların da etkisi olabilir mi?

İyi günler

Merhaba,

Aracım ile seyir halindeyken gaza bastığımda hava sesi almaya başladım ve sonrasında sanki turbo devreye girmiyomuş gibi gaz yememe hissettim. Ardından EPC uyarı ışığı yandı ve sonrasında star stop hatası verdi. Durdurup istop ettiğimde ve sonrasında tekrar çalıştırdığımda hatanın gittiğini gördüm. Sonrasında tekrar biraz gaza yüklenince yine hava sesi aldım ve EPC uyarısı yandı. Sizce bunun sebebi turbodan olabilir mi? İnternette okuduğum kadarıyla sırasıyla;
1- gaz kelebeği veya sensörü
2- buji ve bobin
3- turbo hortumu
4- hava filtresi
5- boğaz kelebeği ile hava filtresinin arasındaki hortum' dan olabileceğini gördüm.

Ayrıca bunların da etkisi olabilir mi?

İyi günler
Arkadaşlar merhaba,

Bugün ustama aracı götürdüm. Gaz kelebeğine bağlantısı olan boru tam olarak yerine oturmadığı için bu hatalar ile karşılaşmışım. Diğer bağlantı ucundaki lastiği bir kremle karıştırarak tekrar bağlantısını yaptı ve sorunum çözüldü. İnternette bu sorunu yazdığımda neler neler ile karşılaşmıştım. Buna benzer sorununuz varsa benimle iletişime geçebilirsiniz. Ustama yönlendirebilirim.

İyi akşamlar.

Arkadaşlar merhaba,

Bugün ustama aracı götürdüm. Gaz kelebeğine bağlantısı olan boru tam olarak yerine oturmadığı için bu hatalar ile karşılaşmışım. Diğer bağlantı ucundaki lastiği bir kremle karıştırarak tekrar bağlantısını yaptı ve sorunum çözüldü. İnternette bu sorunu yazdığımda neler neler ile karşılaşmıştım. Buna benzer sorununuz varsa benimle iletişime geçebilirsiniz. Ustama yönlendirebilirim.

İyi akşamlar.

Hayırlı akşamlar dostum problemının çözüldüğüne çok sevindim aynı arızayı bu haftaki bululmamızda bir arkadaşımız yaşadı sonrasında boruyu takarak problemi çözdük tekrar sıkıntı yaşamamanız dileğiyle iyi forumlar

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geri
Üst Alt