Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

PLA 3.0 + Kör nokta + Seat Sound

Benim araç 2016 (2017 mart çıkışlı ilk gelen araçlardan) 1.4 TSI ACT 150 DSG x cellence olan donanım.
Otomatik park, elektronik bagaj, otomatik park olduğu için ön arka yan sensörler mevcut. Deri koltuk,Koltuk ısıtma far yıkama aldığımda olan özelliklerdi sonradan Fulllink açtırmıştım tabi ucuzdu o zamanlar 400 TL idi. Ama şu ACC ve Şerit takibi bende düşünüyorum.

2020 ye kadar olan modeller şerit takibi ve acc yi yapabiliyorlar. Son konuşmamda 2020 modellerde acc şuan için yapılamamakta dendi.
acc için front asisst gerekli birde.

şerit takip maliyetli diye duymuştum cam değişiyormuş cama kamera falan takılıyormuş baya maliyetli demişlerdi ama bu acc için birşey yapılabilir acaba maliyeti ne olur benim aracımda front asist var acc ne kadara mal olur usta bilgin var mı ? bu arada sensörlü elektriki bagaj işini öğrendim soft close diye bir firma instagramda bakmanızı tavsiye ederim

Biliyorum o firmaları uzun zamandır yapıyorlar.
Acc yi bugün istedik parça. Bakalım gelince öğreneceğiz. Şerit takip için cam değişimini kaskodan yapabilirsiniz.

Parçaları aliexpressten getirmek çok daha avantajlı. Burda toplu satanlarda var ama en az iki kat fiyat istiyorlar. Bizim içi en buyuk sorun aliexpresste Seat için tam set yok. Mesela golf için iç düğmeden sensör tutucusuna kadar tam set alabiliyorsunuz, yada kör noktada aynadan brakete kadar herşey tam. Bizim kablo,radar, sensör gibi ortak parçaları alıp, servisten diğer parçaları sipariş etmemiz gerekiyor. Bu durum biraz maliyetleri arttırıyor ama herşey orjinal oluyor.

Kör nokta çok kullanışlı mutlaka öneririm. Radar kablo 160$, braket ayna 1100 TL serviste+ Montaj işçiliği (İzmir de 850 TL verdim) toplam 2900-3000 TL ye geldi.

Biliyorum o firmaları uzun zamandır yapıyorlar.
Acc yi bugün istedik parça. Bakalım gelince öğreneceğiz. Şerit takip için cam değişimini kaskodan yapabilirsiniz.

hımm cam için kasko olayı mantıklı aklıma hiç gelmedi :) bu elektrkli bagaj işi için düşüncen yorumun nedir peki ? fiyat/performans olarak kalite olarak düşüncelerini merak ediyorum tavsiye edermisin ?
acc için takipteyim ayrıca , bu arada keşke bu projeleri instagramda bi sayfada videolu işleseniz harika olurdu valla

hımm cam için kasko olayı mantıklı aklıma hiç gelmedi :) bu elektrkli bagaj işi için düşüncen yorumun nedir peki ? fiyat/performans olarak kalite olarak düşüncelerini merak ediyorum tavsiye edermisin ?
acc için takipteyim ayrıca , bu arada keşke bu projeleri instagramda bi sayfada videolu işleseniz harika olurdu valla

Elektrikli bagaj benimde düşündüğüm birşey ama şuan için çok ihtiyaç duymuyorum. Aliexpressde 3000 tl civarı ürünler var ama uyum sorunu olurmu bilemiyorum. Riske de girmek istemiyorum. Ancak birebir orjinal parça olursa alıp uygulamaktan yanayım. Autoturnk, slamstop ve galiba carvocal firmaları bu uygulamayı yapıyor. Orjinal klima ünitesine bagaj açma tuşunu monte edebiliyorlarmı? Sanmıyorum. far açma tuşunun oraya galiba takıyorlar. Öyle oluncada görsel olarak hoşuma gitmiyor.

Acc parçaları istedik, kısmet ne zaman ulaşırsa artık girdik bir maceraya daha.
instagram aktif olarak kullanmıyorum. Ama böyle proje yapan ustalar ve abiler paylaşım yapıyor.

Elektrikli bagaj benimde düşündüğüm birşey ama şuan için çok ihtiyaç duymuyorum. Aliexpressde 3000 tl civarı ürünler var ama uyum sorunu olurmu bilemiyorum. Riske de girmek istemiyorum. Ancak birebir orjinal parça olursa alıp uygulamaktan yanayım. Autoturnk, slamstop ve galiba carvocal firmaları bu uygulamayı yapıyor. Orjinal klima ünitesine bagaj açma tuşunu monte edebiliyorlarmı? Sanmıyorum. far açma tuşunun oraya galiba takıyorlar. Öyle oluncada görsel olarak hoşuma gitmiyor.

Acc parçaları istedik, kısmet ne zaman ulaşırsa artık girdik bir maceraya daha.
instagram aktif olarak kullanmıyorum. Ama böyle proje yapan ustalar ve abiler paylaşım yapıyor.
haklısınız orjinal olmayan montajlar benide rahatsız ediyor , ben zaten sensörlü olarak düşünüyorum kokpite tuş yaptırmayı düşünmüyorum. dediğiniz gibi orjinal klima bölgesine buton koyabiliyorsa ne ala ozaman olur ama yoksa sadece ben dışardayken elim doluyken ağaımla bagaj açılsın ben eşyaları yere koyup tekrar alıp bagaja koymayayım derdim o.
takip ettiğim ustalar var ama sizin çalışmalarınızda oldukça değerli ve sizin çalışmaların hepsini yapan yok keşke böyle bir arşivi paylaşsaydınız

O belirttiğiniz özellik yanılmıyorsam sanal pedal diye geçiyor. dışarıda o belirttiğiniz firmalarda yaptırmayı tercih ederseniz.şunu mutlaka sorun sanal pedal ile aracı açarken keyless sistem uyum sorunu olurmu ?

Çünki benim bildiğim bagaj kapağı açma tuşuna bastığınızda keyless algılayıp bagajı açıyor. Bunu sorun bence

Merhabalar. Ben de bu ay sonu bir Seat Ateca 1.5TSI Excellence sahibi olacağım inşallah. Fakat ön park sensörü olmaması beni çok endişelendiriyor(eşim kullanacağı için). Doğuş Oto Çankaya da satış temsilcisine sonradan takılıp takılmayacağını sorduğumda "biz takmıyoruz ve tavsiye etmiyoruz dedi".Bu konuda sonradan taktıran ve sorun yaşayan var mı? Ankara'da nerede taktırabilirim? Multimedya ekranıyla da uyumlu çalışır mı?
Bu konularda yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca Otomatik park freni(acil fren) nasıl aktif hale getirilebilir?

Merhabalar. Ben de bu ay sonu bir Seat Ateca 1.5TSI Excellence sahibi olacağım inşallah. Fakat ön park sensörü olmaması beni çok endişelendiriyor(eşim kullanacağı için). Doğuş Oto Çankaya da satış temsilcisine sonradan takılıp takılmayacağını sorduğumda "biz takmıyoruz ve tavsiye etmiyoruz dedi".Bu konuda sonradan taktıran ve sorun yaşayan var mı? Ankara'da nerede taktırabilirim? Multimedya ekranıyla da uyumlu çalışır mı?
Bu konularda yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca Otomatik park freni(acil fren) nasıl aktif hale getirilebilir?
Öncelikle hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. Serviste kendileri takabiliyor ama fabrikasyon olandan takmıyorlar. Multimedia ekrana bilgi yansımıyor. Fabrikasyon olanı şimdi şuraya gidiyim aracı bırakayım yapsınlar diyeceğin istanbulda ender var ankarada opsiyonel otomotiv olabilir. Fakat fiyatlar tuzlu olur. Parçaları aliexpress den alırsanız daha uyguna çözebilirsiniz.çarpışma önlemeyi sinyal kolunun altında düğme var oradan yada bilgi ekranından açıp kapatabilirsiniz.

Geri
Üst Alt