Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

P0171 Arıza Kodu

kapadok

Kayıtlı Üye
Katılım
18 Ağu 2021
Mesajlar
1
Yaş
34
Arkadaşlar 2010 model 1.6 exeo aracım var. 10 gündür P0171 System Too Lean (Bank 1) arıza kodunu alıyorum. Benzin pompası değişti, benzin filtresi değişti, enjektörler tamir edildi, MAF ve MAP sensörü kısaca motora benzin çeken ne varsa hepsi değişti ama artık gücüm kalmadı. 7 bin liradan fazla para harcadım 10 gün içerisinde hala daha bu arızayı vermeye devam ediyor. Başına böyle bir şey gelen oldu mu arkadaşlar.

https://www.otomobilweb.com/p0171-sistem-cok-zayif-sira-1-ariza-kodu.html bu sitede yazan her şeyi yaptık. Ama sonuç faile, Egzozdan siyah duman çıkıyor ve çekişide baya bir düşük ben daha fazla ne yapabilirim arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. Son çare arabayı bu şekilde satmayı bile düşünüyorum.
 

yigitkesgin

Kayıtlı Üye
Katılım
31 Ocak 2021
Mesajlar
109
Yaş
31
Aracınız dizel olsaydı enjektöre baktırın diyecektim. Ama benzinli galiba. Daha önceki aracımda P0171 arızasını boğaz kelebeğini söktürüp temizleterek atlattım. Bunu denediniz mi ? Motorun manifoldun veya herhangi bir parçanın contasındaki deformeden dolayı vakum kaçağıda olabilir. Ama boğaz kelebeği temizletmeyide deneyin.
 
Üst Alt