Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Otomatik Seat İbiza Araç Bakımı Hakkında Tavsiye (2015 1.2 TSI)

ThundeReis

Kayıtlı Üye
Merhabalar;

Öncelikle ilk defa araç sahibi oldum genel araç bilgilerine çok hakim değilim. Genel geçer kavramlar hakkında elbette bilgim bana yetecek kadar var. Fakat iş biraz daha detaya girince karışabiliyor. Eğer müsait birileri olurda bana böyle güzel bir fikir verebilirse eminim ki benim gibi olan diğer arkadaşlara da güzel bir başlık altında toplanmış olur diye düşünüyorum. Belki de soracağım konu daha öncede sorulmuş olabilir ama benim isteğim biraz daha detay ve tek başlık altında toplamak.

Aracım Seat ibiza 2015 1.2 TSI. Ben aracı 131.000 de aldım ve şuan yaklaşık 144.000 civarlarında. aracın ikinci sahibiyim ve önceki kullanıcı gerçekten bakımlarını aksatmamış. İlk aldığımda bakım yaptırdım(yağ,filtreler). Ben bakım yapmadan önce bir fikir oluşması için daha tecrübeli abilerimden bilgi almak istedim.

* İlk sorum genel araç bakımları ne zaman olmalı(KM, yıl....) ve nasıl olmalı(Yağ değişim, filtre değişim ...)
* Bu genel bakımların haricinde ciddi olan yani ağır bakımlar ne zamanda bir olmalı (KM, yıl....) ve bu bakımlar neler içermeli(triger, .....)
* Araç benzinliyse,dizelse veya tüpte dahilse genel bakımlara ekstra fark olarak nelere baktırılmalı (Aracım benzinli, tüp yok)
* Araç otomatikse veya manuelse ekstra dikkat edilmesi ve kontrol ettirilmesi gerekenler neler, ve otomatik vites türüne göre özel neler baktırılabilir (Aracım otomatik DSG)
* otomatik vites araçlar için bu bakımı aksatmayın önemli dediğiniz şeyler neler, ekstra alınabilecek önlemler neler olabilir. uzun ömürlü ve koruma amaçlı yaptırılabilecekler

* Ekstra bak bunlarıda bil illaki lazım olur dediğiniz bilgiler varsa okumaktan mutluluk duyacağım. Biraz olan bilgimi arttırmak istiyorum. Genel bahsedilen konular hep eksik ve bazen bazı şeyler gerçekten internetten araştırılarak bulunamıyor veya bilgiler sağlam değil. ama burası bir form sitesi ve tecrübler daha değerli olduğunu düşünüyorum..

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Merhabalar.
Aracınız hayırlı olsun. Güle güle, kazasız belasız kullanın.
Sorularınızın çoğu aşağıdaki tabloda mevcuttur. Tablo biraz eski bildiğim kadarı ile sadece bujiler 60.000 km ye çıktı değişim periyodu.
Bakım periyodları her 15.000 km yada 1 yıldır. Hangisi önce dolarsa.

zBzV8R.jpg

Merhabalar.
Aracınız hayırlı olsun. Güle güle, kazasız belasız kullanın.
Sorularınızın çoğu aşağıdaki tabloda mevcuttur. Tablo biraz eski bildiğim kadarı ile sadece bujiler 60.000 km ye çıktı değişim periyodu.
Bakım periyodları her 15.000 km yada 1 yıldır. Hangisi önce dolarsa.

Ekli dosyayı görüntüle 23454
Bu resim çok işime yarayacak teşekkür ederim...

Geri
Üst Alt