Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Otomatik park

engindokur

Kayıtlı Üye
Arona 1.6 xcellence sahibiyim. Otomarik park özelliğini kullanamadım. Bu özelliği kullanırken kaldırıma yakınmı olmalıyız uzakmı vs. Nasıl yapmam gerekirki park yerini algılasın. Mesela iki araba arasına girecem ama algılamıyor.

Arona 1.6 xcellence sahibiyim. Otomarik park özelliğini kullanamadım. Bu özelliği kullanırken kaldırıma yakınmı olmalıyız uzakmı vs. Nasıl yapmam gerekirki park yerini algılasın. Mesela iki araba arasına girecem ama algılamıyor.

@atecateam sen kullanıyor musun bu özelliği

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Kullanmaya çalışıyorum ama kısmet olmadı. Bir kere boş kaldırım kenarına park erti sadece.

boşluğa gelmeden önce aktif hale getiriyorsun boşluğa paralel giderken arabaların nasıl sıralandığını öndeki ekranda gösteriyor. Boşluğu geçerken geri ok çıkıyor park boşluğuna doğru. O ok işareti çıkınca duruyor geri vitese takıyorsun. Elini ayağını çekiyorsun.
1576429480242.png

Arkadaşlar bu özelliği 7 senedir başka bir markada kullanıyorum. İnanın öyle yerlere aracı park ediyor ki , çıkarken zorlanıyorum. Kesinlikle çok güzel bir özellik. Siz düşük hızlarda sağdan soldan yada geri ileri park seçeneğini seçmeniz yeterli
araba girecegi yeri mesafe olarak belirlediginde sizin yapmanız gerek tek şey ellerinizi direksiyon dan çekmek ve komutlara uymak. İnanın maksimum 3-4 hamlede giriyor.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

boşluğa gelmeden önce aktif hale getiriyorsun boşluğa paralel giderken arabaların nasıl sıralandığını öndeki ekranda gösteriyor. Boşluğu geçerken geri ok çıkıyor park boşluğuna doğru. O ok işareti çıkınca duruyor geri vitese takıyorsun. Elini ayağını çekiyorsun.
Ekli dosyayı görüntüle 20599

Anlatımınız doğru, bendeki xcellence arona anlattıklarınızı yapınca bu yerleri görüyor ancak gerivitese takınca otomatik park devreden çıkıyor, normalde gösterge ekranında kendi gösterip R yazması gerek ki direktifine göre R'ye takalım, ancak kendi direktif vermiyor bu şekilde, yani sensör yeri algılıyor ancak otomatik parka başlamıyor (tabi ki elimi çekiyorum direksiyondan) sadece 1 kere rastgele aman olmuyor derken birden devreye girdi ve muntazam parketti. keşke daha düzgün çalışsa

çoğu zaman insan algılasın diye bir ileri bir geri yapmaktan bıkıp kendi parkediyor

Anlatımınız doğru, bendeki xcellence arona anlattıklarınızı yapınca bu yerleri görüyor ancak gerivitese takınca otomatik park devreden çıkıyor, normalde gösterge ekranında kendi gösterip R yazması gerek ki direktifine göre R'ye takalım, ancak kendi direktif vermiyor bu şekilde, yani sensör yeri algılıyor ancak otomatik parka başlamıyor (tabi ki elimi çekiyorum direksiyondan) sadece 1 kere rastgele aman olmuyor derken birden devreye girdi ve muntazam parketti. keşke daha düzgün çalışsa

çoğu zaman insan algılasın diye bir ileri bir geri yapmaktan bıkıp kendi parkediyor

Merhaba,
Benim araçta geri vitese takınız diye komut çıkıyor. Arona'da bunun olmaması çok ilginç.

Geri
Üst Alt