Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Opel İnsignia vs Skoda SuperB

Opel İnsignia vs Skoda SuperB

• Kullanılan toplam oy
    115
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ınsıgnıayı ben bır turlu sevemedım ama eryada gordugumuze asık oldum resmen azına kadar dolu araba navıgasyondan tut park etme sıstemıne kadar nerdeyse butun donanımlar eklenmıstı 4 ceker 2.0 dıesel 170hp dsg.

bu hafta aracı tekrar gördüm tv8 de 8.etap a çıkmıştı.tanıtılıyordu :eek:key:

bizim superb kendi kendine park ediormş da onu nasıl becercem bilemedim varmı bilen :D

biraz konu geçmiş ama o buluşmadaki günde erya daki servis danışmanı da becerememişti superb ın park asistanını devreye sokmada. =) yer ayarlandı iki araba arasına gircek şekilde ama tespit ediyor fakat her seferinde pas geçiyordu aralığı :D

Aracın park asist düğmesine basıyorsun 1. viteste yaklaşık 20-30 km süratle takip ederken araç boşluk mesafesini ölçüyor. uygun mesafeyi bulduğu zaman ekrandaki işaret değişiyor. Aracı, park halindeki araçla yanyana getiriyorsun. Geri vitese takıp yavaşça kalkıyorsun. bu kadar. sürati çok yükseltirsen ekranda highspeed uyarısı çıkıyor ve araç tam yanaşamıyor. buna dikkat etmek gerek.

Foruma katılana kadar her türlü insignia derdim ama forumda çok kronik arızaları olduğunu öğrendikten ve çevreyi gözlemledikten sonra (geçen yıl millet manyak gibi alıyodu bu yıl bak trafikte bile görmekte zorlanıyorsun) şunu gördüm kesinlikle superb ama görünüş dersen her türlü insignia

insignia alacaksanız arabanın sadece şoför koltuğuna oturup karar vermeyın..
mutlaka arka koltuğa oturun eğer boyunuz 175 in üzerindeyse kafanızın tavana değdiğini göreceksiniz..
Almanlar ufak tefek adamlar değil çokta zekiler ama insigniada bu handikapı gördükten sonra notunu verdim..

Arkadaşlar geçen gün istanbul parktaki opc corsa ,opc insignia lansmanına gittim. İnsignia kalitesiyle çok iyi araç ama superb' e göre cok büyük dezavantajları var. Mesele o kdar büyük bir araç için bagaj çok küçük, Arkada oturan yolcuların diz mesafesi ve tavan yüksekliği çok dar. otomatik şanzumanları hala rezalet dsg'nin yanına bile yanaşamaz, çok sarsıntılı ve vites geçişleri yavaş. Ayrıca opel klasiği bütün motor tiplari için denk tsi ve tdi vag motorlarına göre yakıt tüketimleri çok yüksek. Tork değerleri yine denk motorlara göre düşük kalıyor. Tabi güvenlik olarak skoda için şunuda düşünmek gerekiyor çek'ler dünya çelik sanayinde isviçreden sonra en iyi çeliği üretiyor ve skoda araçlarında bu çelik kullanılıyor. superb sahibi olup aynı zamanda insigniyayı çok beğenip baya karşılaştırma yaptıktan sonra sizlerle paylaştığım düşüncelerim.
Saygılar.

Birgün olursda SuperB gibi bir arac alırsam arka koltukta mangal yaparım:)

Arkadaşlar geçen gün istanbul parktaki opc corsa ,opc insignia lansmanına gittim. İnsignia kalitesiyle çok iyi araç ama superb' e göre cok büyük dezavantajları var. Mesele o kdar büyük bir araç için bagaj çok küçük, Arkada oturan yolcuların diz mesafesi ve tavan yüksekliği çok dar. otomatik şanzumanları hala rezalet dsg'nin yanına bile yanaşamaz, çok sarsıntılı ve vites geçişleri yavaş. Ayrıca opel klasiği bütün motor tiplari için denk tsi ve tdi vag motorlarına göre yakıt tüketimleri çok yüksek. Tork değerleri yine denk motorlara göre düşük kalıyor. Tabi güvenlik olarak skoda için şunuda düşünmek gerekiyor çek'ler dünya çelik sanayinde isviçreden sonra en iyi çeliği üretiyor ve skoda araçlarında bu çelik kullanılıyor. superb sahibi olup aynı zamanda insigniyayı çok beğenip baya karşılaştırma yaptıktan sonra sizlerle paylaştığım düşüncelerim.
Saygılar.

Tipsiz Çek arabasına para pul vermem.Hiçbir yerde vw fanatıgı gıbı konusmam ılk cıktıgı gunden bu yana super B tıpsız bır aractı hala oylece duruyor.Opel ya mercedesın dizel motorunu kullanıyor yada Fiat grubu dizel motorunu kulllanıyor.Her ıkı markada dizel konusunda kendısını ıspatlamış markalardır.Ozellıkle ıstanbul trafıgınde gezen 600-700 bın kusurlerde araclar var.Ben hıcbır vw dızel motorunun ıstanbul trafıgınde bu kadar km yapabılecegını dusunmuyorum.

Tipsiz Çek arabasına para pul vermem.Hiçbir yerde vw fanatıgı gıbı konusmam ılk cıktıgı gunden bu yana super B tıpsız bır aractı hala oylece duruyor.Opel ya mercedesın dizel motorunu kullanıyor yada Fiat grubu dizel motorunu kulllanıyor.Her ıkı markada dizel konusunda kendısını ıspatlamış markalardır.Ozellıkle ıstanbul trafıgınde gezen 600-700 bın kusurlerde araclar var.Ben hıcbır vw dızel motorunun ıstanbul trafıgınde bu kadar km yapabılecegını dusunmuyorum.

Zevkler ve renkler tartışılmaz. Suberb 'yi beğenmiyor olabilirsin hatta vw'i de beğenmiyor olabilirsin ama vw grubunun araçlarından birini kullanıyorsun!! Ben düşüncelerini paylaştım. Dünyanın neresıne gidersen git alman arabasının kalitesini kimse tartışmaz. Ben yıllardır. vw grubun araçlarını kullanıyorum. Ayrıca 8 sene kadar astra g 'de kullandım hiç başım ağrımadı. Opel yeni modellerin tamamında fiat multijet dizel motorlarını kullanıyor. Eğer düzgün kullanılırsa bütün dizel motorlar yaklaşık 1 milyon km'ye kadar rektefiyesiz gidebiliyor. Kaldıki Binek italyan araçlarının hiç biri bu güne kadar alman binekleri kadar uzun ömürlü olmadı. Son olarak ben vw fanatikliği yapmak için değil daha önce dediğim bigi düşüncelerimi paylaşmak için yazdım ama şunu kabul ederim otomobil denince benim için alman herzaman 1 numara mercedes, bmw, audi, vw hiç önemli değil.

Zevkler ve renkler tartışılmaz. Suberb 'yi beğenmiyor olabilirsin hatta vw'i de beğenmiyor olabilirsin ama vw grubunun araçlarından birini kullanıyorsun!! Ben düşüncelerini paylaştım. Dünyanın neresıne gidersen git alman arabasının kalitesini kimse tartışmaz. Ben yıllardır. vw grubun araçlarını kullanıyorum. Ayrıca 8 sene kadar astra g 'de kullandım hiç başım ağrımadı. Opel yeni modellerin tamamında fiat multijet dizel motorlarını kullanıyor. Eğer düzgün kullanılırsa bütün dizel motorlar yaklaşık 1 milyon km'ye kadar rektefiyesiz gidebiliyor. Kaldıki Binek italyan araçlarının hiç biri bu güne kadar alman binekleri kadar uzun ömürlü olmadı. Son olarak ben vw fanatikliği yapmak için değil daha önce dediğim bigi düşüncelerimi paylaşmak için yazdım ama şunu kabul ederim otomobil denince benim için alman herzaman 1 numara mercedes, bmw, audi, vw hiç önemli değil.

Su an vw grup aracı kullanıyor olabılırım ama dıger taraftan fiatında aracını kullanıyorum.Fiat multıjet ıle dizelde geldiği noktayı ispatladı.vw grup araclarının sehiriçi taksi kullanımında o km yapabilecegini düsünmüyorum.Son cıkan VW leri inceledikten sonra vwnın eski kalitesinden uzaklaştıgını söylemek çok zor olmaz.
Ikı yıl once saglık sorunlarım olmasaydı opel ınsıgnıayı coktan almıştım.Aracı kullanıp kullanmadıgını bılmıyorum ama benim çok begendıgım bir aractır.1.6 180 hp cosmo donanım flexride,afl,infinity ses sistemi,navi ile dolu bir araç gercekten cok keyıflı oluyor.Bu motorun tek sorunu yakıtı bıraz yakmasıdır.

Zevkler renkler konusuna katılıyorum.Bende tercıhımı soyluyorum.Tipsiz cek arabasına bınmem.....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt