Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Neden Ibiza’ların farlarının bazıları H4 bazıları ise H7?

metmete

Kayıtlı Üye
Merhabalar,

Bir süre önce 2009 model Ibiza 1.2 Elegance paket araç aldım.

Merak ettiğim bir konu var, fotoğraftada görebileceğiniz gibi benim aracımın uzun ve kısa farları farklı, yani H7

Image1605599173.014891.jpg

Ancak başka araçlarda bu durum farklı. Bu fotoğraftaki araç da 2009 model ama farları tek ampullü, yani H4

Image1605599238.221759.jpg

Bunun sebebi nedir?

Saygılar.

Donanımdan kaynaklı, bende de Ibiza var style paket farlar h7 referencede h4 mesela

Donanımdan kaynaklı, bende de Ibiza var style paket farlar h7 referencede h4 mesela

bendeki far farkının paket nedeniyle olduğunu sanmıyorum. uzun farları yakınca kısa farlar sönüyordu çünkü. bu sorunu elektrikçide düzelttim.

Aracınızın orjinal farları h4 olabilir sonradan değiştirip h7 uyumlu far takılmış muhtemelen. Normalde referance ve copa modellerde h4 far gelirken. Style modellerde h7 geliyor. Sizin aracınız fabrika çıkış h4 gelip sonradan h7 takılmış olabilir yada vagcom ile ayarlar ile oynanmış olabilir.

Aracınızın orjinal farları h4 olabilir sonradan değiştirip h7 uyumlu far takılmış muhtemelen. Normalde referance ve copa modellerde h4 far gelirken. Style modellerde h7 geliyor. Sizin aracınız fabrika çıkış h4 gelip sonradan h7 takılmış olabilir yada vagcom ile ayarlar ile oynanmış olabilir.
ben de öyle düşünüyorum. zira uzunları yakınca kısalar sönüyordu.

Geri
Üst Alt