Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Muayene yazısı nasıl sıfırlanır

ibiza'm

Kayıtlı Üye
Merhaba

2015 model 1.4 reference aracım var. Aracı çalıştırmadan önce "muayene" yazisi çıkıyor. Internette bir-çok yerde araştırdım ama bu yazının nasıl yok edileceği konusunda bir bilgi bulamadım. Servis yazısını sıfırlama çıkıyor her yerde. Ancak ben muayene yazısını sıfırlamak istiyorum konuyla ilgili bir bilgisi olan varmı?

Muayene yazısı zaten servis yazısıdır diye düşünüyorum. Bildiğiniz TÜVTürk muayenesinin takibi hiç bir araç yapmaz, şartları ülkelere göre çok değişkenlik gösterir. Servis yazısını silmek için gerekli prosedürü takip etmeyi denediniz mi? Ayrıca bakım vakti geldiyse zaten bakım yaptırdığınız yerde yazıyı silerler.

1615440104457.png

Araci satin aldiktan sonra İlk etapta hem servis yazisi hemde muayene yazisi cikiyordu. Aracın bakımlarını yaptırdıktan sonra servis yazısını bahsettiğiniz şekilde sildim ancak muayene yazısının nasıl silindiğini Bir türlü bulamadım. Bu arada aracın muayene yazisi çıktıktan birkaç gün sonra gerçekten de muayene zamanı gelmişti. Tuvturk de muayene ye soktum aracı ama değişen birşey olmadı.

İlk defa duydum. Ekran görüntüsü varmı. Bende servis yazısı diye düşündüm. Ama merak ediyorum

Yarın ekran görüntüsünü paylaşacağım

Kontak kapalı pozisyondayken dörtlüleri yak, 0.0/set tuşuna basılı tutarken kontağı yarım çevir, set tuşunu bırak, yanındaki sol tuşa bir defa bas, silinecektir. 1 ay önce bende de çıkmıştı. Yarım saat uğraşmıştım.

Kontak kapalı pozisyondayken dörtlüleri yak, 0.0/set tuşuna basılı tutarken kontağı yarım çevir, set tuşunu bırak, yanındaki sol tuşa bir defa bas, silinecektir. 1 ay önce bende de çıkmıştı. Yarım saat uğraşmıştım.
Teşekkürler. Yarın deneyip bilgi vereceğim

Az önce denedim ve silindi. Teşekkürler yardımlarınız icin :)

Geri
Üst Alt