Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Muayene sonucu

Asder

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba, aracım muayeneden geçti fakat hafif kusur olarak aynen şöyle yazmışlar

Araç özellikleri : tavan bölgesinde / ön ve arka cam çerçevelerinde araç gövdesinden farklı renk var.

Bu ne demek oluyor açıklarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Keşke oradayken kontrolü yapan çalışana sorsaydınız, araç üzerinden gösterirlerdi direkt ne demek istediklerini.

Tavanda folyo kaplama falan var mı bu arada?

Aslında hiçbirşey ifade etmiyor. Tamamen Tüv ün geri kafalılığı, kendini zamana karşı güncelleyememesi kaynaklı bir durum. Cam tavan ve çevresi siyah renkli olduğundan gövdeden farklı renk olarak algılayıp böyle saçma bir kusur yazıyorlar. Kafaya takmayın, neticede geçmişsiniz muayeneden, rahat rahat binin aracınıza.

Aracıma spoiler taktırmıştım onunla alakalı olabilir ki acaba

Spoiler durumu etkilemez. Ön - arka cam çevresinde ve tavan bölgesinde folyo şerit kaplama yaptırdıysanız bundan kaynaklı yazmışlardır. Bu yaptırdığınız şeritler belli bir oranda (şu an net bir oranı hatırlamıyorum ama hatırladığım kadarıyla %30-50 gibi olması lazımdı) aracın var olan renginden daha farklı bir renk değişimi gözleniyorsa ve bu bahsedilen oranı da geçmiyorsa hafif kusurlu olabiliyor. Ama o oran geçiyorsa bunu ruhsata işlettirmen gerekiyor. Tabii bu oradaki sorumlu kişinin insiyatifine kalmış birşey.

Spoiler durumu etkilemez. Ön - arka cam çevresinde ve tavan bölgesinde folyo şerit kaplama yaptırdıysanız bundan kaynaklı yazmışlardır. Bu yaptırdığınız şeritler belli bir oranda (şu an net bir oranı hatırlamıyorum ama hatırladığım kadarıyla %30-50 gibi olması lazımdı) aracın var olan renginden daha farklı bir renk değişimi gözleniyorsa ve bu bahsedilen oranı da geçmiyorsa hafif kusurlu olabiliyor. Ama o oran geçiyorsa bunu ruhsata işlettirmen gerekiyor. Tabii bu oradaki sorumlu kişinin insiyatifine kalmış birşey.

Sadece tavandaki çubuk anteni söküp balık sırtı siyah kaplamalı anten taktırdım ve arka stopları çerçeve olarak kaplattım onun dışında hiç bir şey yok aracımda tavan zaten sanruf veya cam tavan değil anlamadım gitti bir türlü

Dediğim gibi kontrolleri yapan kişinin insiyatifinde bu birazda, aslına bakarsan aracında kayda değer kusur bile yok. hafif kusurlu olmasına da çok kafaya takma. Gözün aydın 2 seneye kadar kafan rahat.

Geri
Üst Alt