Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Mk2 kol dayama montaj

umut242

Kayıtlı Üye
Herkese iyi ramazanlar iyi günler.Arkadaslar biliyorsunuz ki mk2 leonun kol dayaması vida kullanılarak ve malesef delinerek montajlaniyor. Bende daha sonradan kolcağı çıkarma durumum olursa delikler belli olup kötü bir görüntü oluşmasın diye silikon bantla yapıştırdım. Çok yuklenmedikce sorun yok.Fakat delmeden sağlam bir şekilde montaj yapma şansımız yok mu ? Bazı kol dayamalarda bardakliga sabitlemek icin parcalar var acaba bizde de boyle bir durum var mi ya da baska bir cozum var mi ?

kol dayama montajı yapıldıktan sonra neden çıkarma durumu olsun ki?
benim bildiğim kadarıyla orjinal kol dayamanın bardaklık kısmına geçip montajlanabileni yok maalesef

Hocam deriye benzer bir malzeme olur da eskir yıpranır kırılır bisey olur çıkması gerekir işte düşündüm.Bide delmek pek istemiyorum malzemeyi çünkü oldukça görünür bir bölüm

Ustadim benim bildigim de mk2 lerin kol dayamasi bardakliga gecmeli sekilde. Siz farkli bir kolcakmi takmaya calisiyorsunuz? Yada toledo altea da oldugu gibi sizdeki orta konsolda cepli mi?

Yok yok hayır orjinal kol dayama bataklığa geçme yeri yok vidalı bu

Ustadim benim bildigim de mk2 lerin kol dayamasi bardakliga gecmeli sekilde. Siz farkli bir kolcakmi takmaya calisiyorsunuz? Yada toledo altea da oldugu gibi sizdeki orta konsolda cepli mi?

Ekli dosyalar

• images.jpeg
    images.jpeg
    20.8 KB · Görüntüleme: 28
Anladim durumu alti az hafif kavisli ama bardakliga gecme yeri olmayan kolcak bu galiba.. ustadim bardakligin icine tam oturan bir ahsap (zarar vermemesi icin etrafi kumasla kapli) yada baska bir parca uydurup o sekilde kolcagi ona vidalasan?

Benimkisi sadece bir fikir..

Bende benim toledoya orijinal bir kolcak buldum ama delme taraftari olmadigim icin almadim maalesef.. bizdeki kolcak kisminda cep var bardaklik olmadigi icin delme disinda takma sekli yok maalesef..

Valla ben silikon yapıştırıcı kullandım baya etkili yerinden oynamıyor tutup çekerek sökmedikçe sorun yok artık öyle idare edicem.mk2 deki en büyük eksiklik bu kol dayama olayı zaten halbuki orjinal koysalarmış daha iyi olurmus

Sadece leon degil bircok seat modelinin kanayan yarasi bence ustadim :) benim aractada cep koymuslar cokta guzel kol dayama olabilirmis ama dirsegin bir karis altinda kaliyor maalesef :D

Gule gule kullan ustadim sende delme taraftari degilsen bence bu sekilde kullanmak etmek en ideali.

Birde kullanim tecrubesi olarak nasil cok faydali mi yoksa olsa da olur olmasada olur mu? Vites atarken vs kolun yerinen kalkip elin ileriye gitmesi gerekiyor mu? El freninde ufakta olsa engeli varmi? Bunlar gibi avantaj dezavantaj durumlari nedir?

Geri
Üst Alt