Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Mk2 2009 leon 1.6 staylance LPG'li Hangi yağ

Sercanmk2

Kayıtlı Üye
Merhaba forumda yeniyim. Konu israfı olmaması için araştırdım ancak bulamadım. 2009 Seat leon Lpgli 1.6 staylance aracım için hangi yağ kullanmaliyim. Hatay'da yaşıyorum. 5 30 olarak çok duydum ama 10 40 koyan da çokmuş hangisi tercih edilmeli. Marka da belirtirseniz sevinirim. Saygılar

Ustad aracindaki motor bse olmali. Bu motorlarin motor yagi 10w40 tır. 5/40 veya 5/30 koyanlar da var ama eksiktme olabilir. Cunku bu motorlarin kronik sorunu eksiltme olmasidir... Lpg li ise zaten kacinilmazdir :) castrol ozellikle kisin kisa mesafeli kullanimlarda kapakta köpük yapiyor. Onun disindaki yaglari oneririm... Mobil2000 10w40 oneririm. Onun disinda motul kullandim lubex kullandim. Motul pahali ama guzel yağ. Lubex beklemedigim performansi verdi. İsmi duyulmamis ama yag degisimine kadar kullandim motor sesinde veya titresiminde olumsuz hicbir sey hissetmedim. Yag degisiminde de yagin halen gideri vardı. Hem kendim gozlemledim hem de degisen usta yag hala iyi durumxa demisti... Yani gayet kaliteli bir yag. Suan mobil2000 kullaniyorum bundan sonrakini tekrar lubex kullanabilirim. Türk mali ucuz ve gayet kaliteli... Sadece kutusu igrenc kapaktan dokmeden koyamiyorsun :D

Geri
Üst Alt