Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Merkezi kilit düğmesi tamiri. Leon Toledo Altea

wanted007

Kayıtlı Üye
Katılım
9 Kas 2019
Mesajlar
53
Puanları
8
Arkadaşlar orta konsoldaki merkezi kilit açma kısmı çalışmıyordu. Söktüm açma kısmı hafif oksitlenmişti temizledim 2 gün düzgün çalıştı sonra yine çok sert bastırmadan açmaz oldu. Çalışma mantığı tv kumandalarındaki gibi iletken kömür ile olduğu için kullandıkça iletken kömür özelliğini yitiriyor. Bendeki tuşdaki kömürde özelliğini yitirmişti. Alüminyum folyo ile çözüm yapabilirdim ama çok sağlıklı olmazdı. Yuvadan çıkıp altta kalırsa merkezi kilit takılı kalıp bir yerleri yakabilir diye düşündüm.

Elimde arızalı tabletten çıkardığım minik reset tuşu ile çözüm buldum. Tuşu açma bölümüne uygun şekilde lehimledim. Kapak yerine oturmayinca düğme silikonundaki kömür kısmı kesip çıkardım. On numara oldu. Şimdi tık dediği an açıyor. Kapatma kısmında sorun yoktu oraya dokunmadım.

Resimleri inceleyebilirsiniz.. umarım bir kişide olsa faydam dokunur.
 

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

wanted007

Kayıtlı Üye
Katılım
9 Kas 2019
Mesajlar
53
Puanları
8
Teşekkür ederim üstadım. Klasik bir söz olacak ama bilgi paylaştıkça çoğalır. Birilerine faydası dokunursa ne mutlu bana. Sorun küçüktü ama çok can sıkıyordu, çok şükür biri kapı kolunu kırmadan hallettim :D
 

ilker.erdal

Anadolu Bölge Sorumlusu
Katılım
3 Eyl 2018
Mesajlar
467
Puanları
63
Elinize sağlık


SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
 
Üst Alt