Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Merhaba .. Leon İle aranızdayım

fnalkan

Kayıtlı Üye
Merhabalar,

Leon 1.5 tsi dsg Style ve 1.0 style manuel araçlarım ile aranıza ben de katılmış bulunmaktayım.

Önceden Leon 1.0 tsi dsg kullanmış biri olarak , aracımı satıp Nissan Qashqai ye geçtim ve maalesef memnun kalmadım ve ardından yine leon a geri dönüş yapma kararı alarak, sıfır 1.5 tsi style dsg ve 1.0 manuel alarak leondan vazgeçmeyenlerden oldum sanırım.

Hem 1.0 tsi hem de 1.5 tsi konusunda kullanıcı yorumlarını almak isteyenlere her daim cevap verebilirim.

Önceki sahip olduğum 1.0 dsg 2017 (gri) ve şuan sahip olduğum 1.5 ve 1.0 araçlarımın (şuankiler magnetic gri/füme) fotolarını da ekledim.IMG_20200312_131853.jpgIMG_20200211_125904.jpgIMG_20200310_102224.jpgIMG_20200310_112556.jpgIMG_20200310_102224.jpg

Hayırlı olsun. Tekerinize taş değmesin. Yaklaşık 3 hafta önce sıfır 1.5 eco tsi150 beygir dsg style paket leon aldım. İlk vag grubu aracım. Siz alışıktınız anladığım kadarıyla :) . Araç biraz sert geldi bana hemde 16 inç janta rağmen. Bir de atmosferik motorlu arabalara göre bir tık daha sesli çalışıyor diyebilirim. Umarım çok konuşulan trim sesi problemi yaşamam. Bunların yanında tam bir fiyat-performans aracı diyebilirim. Bu motor seçeneği performans ve yakıt tüketimini aynı anda sunuyor. Şehir içinde (Ankara) kullanıyorum hep. Uzun süreli ortalama yakıt tüketim değerim 6.5lt. Ortalama hızım 45 km/h. Bu arabayı aldığınızda tüplü araca ya da dizele ihtiyacınız olmaz diye düşünüyorum. Zaten güncel fiyatlarda benzin dizelden ucuz :)(16.03.2020). Motoru da gücünü hissettiriyor gerçekten. Bu arada rodaj uyguluyor musunuz? Bana ilk 1000 km 3bin deviri geçmeyin dediler. Başka ne yapabilirim? İlk aldığım sıfır araba.Tekrar kazasız keyifli sürüşler dilerim.

Çok teşekkürler , umarım burada sürekli halde aktif olarak sizlere yardımcı olmanın yanında sizlerin de yardımlarınıza tanık olurum.İşten güçten fazla vakit bulamadığım için sürekli olamamaktan korkuyorum:)

Mert006 , senin aracın da ahyırlı uğurlu olsun, kazasız belasız günler dilerim. Evet sert gelmiş olabilir ama inan bu sertlik aslında tatlı bir seviyede, öyleki bunun avantajını virajlarda,yol tutuşunda hissedecesiniz. Önceden kullandığım yumuşak sürüşe sahip olan qasqhai beni virajlarda korkutmakla beraber yaylana yaylana gidiyordu bozuk sokaklarda,kasislerde ,ki bu pek de hoşuma gitmemişti.

Rodaj konusuna gelince, eskisi gibi artık araçlar hiç kullanılmamış motorlar olarak gelmiyor,rodajı yapılmış şekilde monte edildiği için motor açısından herhangi bir rodaj süreci kalmamış oluyor.Lakin sonuçta her ne kadar motor açısından rodaj süreci olmasa da altımızda sıfır olarak alınmış ve üretim aşamasında bilmem kaçtane metal,plastik,çelik vb ürünlerin bir araya geldiği alet var. Benim fikrim, bu bahsettiğim durumdan ötürü ilk km lerde daha sakin, daha yumuşak süremekte fayda var. Hem arabayı tanıma konusunda hem de dediğim gibi yeni olan birçok parçaların birbirine alışma sürecine yardımcı olma konusunda böyle yapmakta fayda var. Onun dışında pek de bir özel durum yok açıkcası.

(Memleketim olan) Ankara'da 6,5 lt gayet iyi, ben de İstanbul'dayım, burada şehiriçi 6,9-7,0 lardayım. 1.5 tsi için durum bu şekilde. Daha uzun yola çıkmadım bu araçla , hatta daha 100 km yi bile geçmedi ibre:) İlerleyen günlerde yakıt konusunda paylaşımlar yaparım daha sağlıklı veriler olur.
1.5 150hp lik bir araç için bence şuanki yakıt değerleri gayet makul ölçüde.

@fnalkan Aramıza hoş geldin. Güzel aktif bir form geçirmeni diliyoruz. İstanbulun hangi yakasındasın bilmiyorum ancak buluşmalara da kaatılım göstermeni temenni ederiz. Tabi korona virüs tedbirleri sonrası :) Keyifli forumlar

Hoşgördüm, Avrupa yakasındayım, ama yaka önemli değil, nerede olsa gelirim. :)

Hosgeldiniz. Araciniz hayirli ugurlu olsun Allah kaza bela vermesin :)

Geri
Üst Alt