Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Manuel vites sorunu..

Internette bir kac paylasim var bu konuda onlari denedim..ayrica baskida sikinti oldugunda gaz versek de devir yukselip araba gitmiyormus..benim boyle bir sikintim olmadi..

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Bende de devirle alakalı bir sorun yok. Geçenlerde uzun yolda debriyajda üstten yarıya kadar boşluk oluşmuştu sonradan kendiliğinden düzeldi. Ben de baskı balatada sıkıntı olabilir diye düşünmüştüm. Ayrıca geri vitese taktıktan sonra, tekrar zor boşa alınma olayı 2 defa başıma geldi. Servise gittikten sonra neler olup bittiği hakkında buraya bilgi yazarsanız sevinirim.

Bende de devirle alakalı bir sorun yok. Geçenlerde uzun yolda debriyajda üstten yarıya kadar boşluk oluşmuştu sonradan kendiliğinden düzeldi. Ben de baskı balatada sıkıntı olabilir diye düşünmüştüm. Ayrıca geri vitese taktıktan sonra, tekrar zor boşa alınma olayı 2 defa başıma geldi. Servise gittikten sonra neler olup bittiği hakkında buraya bilgi yazarsanız sevinirim.
Yarin randevuyu aldim..kalabilirmis araba..umarim sikinti buyuk degildir..detaylari yazarim..

Park manevralarinda benim de basima geliyor bu olay bazen. Arac tam durmadigi icin oluyor sanirim. Debriyaj sonuna kadar basili oldugu halde geriden 1 e geciremiyorum. Freni azcik salip teker dondukten sonra geciyor. Ariza oldugunu dusunmuyorum.

Park manevralarinda benim de basima geliyor bu olay bazen. Arac tam durmadigi icin oluyor sanirim. Debriyaj sonuna kadar basili oldugu halde geriden 1 e geciremiyorum. Freni azcik salip teker dondukten sonra geciyor. Ariza oldugunu dusunmuyorum.
Geriye takip manevra yaptiktan sonra sanki vites kolu kaynak yapilmis gibi oluyor..zor bela bosa atiyorum ve sıklaştı..vites takili kaldiktan sonra debriyajdan hafif cekip ayağımı oynatdamda, frenden ayagimi ceksemde nafile..bakalim kac para sıkışmış..

Sabah servise gittim..isin ilginc tarafi vites sorun yapmadi..adamlar ileri geri yaptilar, baktilar ama bana inatci vites onlara bir sorun gostermedi..dedilerki yaparsa video cekin oyle gelin..tamam dedim...canakkalede turladim, uygun yerlerde durdum denedim baslarda hic bir sorun yoktu..ama sonralari tutmaya basladi..3-4 video cektim geri gittim servise(aradan yaklasik 1,5 saat gecmisti) videoyu gosterdim. Arabayi birakin, kontrol edelim, falan filan...bugun biraksam p.tesi bakacaklarini onun icin p.tesi kesin kararli gelin dediler...

Bu takilma neden olabilir? Diger gecislerse hic sikinti yok..ama bu geride takilmadan sonra 1. Vitese hafif zorlaniyor sonra duzeliyor..fazla masraf acmasa bari

Bende 1. vitese geçmeme olayı oluşmuyor ama dediğim gibi geri vites olayı 2 kez başıma geldi. Servisler genelde herşeye normal diyorlar ama sorun varsa ve masraf fazla çıkarsa, sanayiye gidin derim. Ben şahsen servislere karşıyım.

Geri
Üst Alt