Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Manuel vites sorunu..

exman

Kayıtlı Üye
Arkadaslar merhabalar.. aracimi geri vitese gecirmek istedigimde bazen zorlaniyor, bazen de gectigini bile hissetmiyorum.. ancak son zamanlarda geri vitese takip manevra yaptiktan sonra 1. Vitese almak istedigimde vites kolu gelmiyor. Zorlayarak bosa atiyorum..bu durumu 2 veya 3 kere yasadim..aracim 30000 km.de.. debriyaj yukarida kavriyir diye servise gitmistim, bana ibizalarin debriyajlari yukarida kavrar dediler..canakkalede de servise gittigimde ayni cevabi aldim.. baski balatanin bittigini sanmiyorum. cunku internetten arastirma yaptim. Tespitine yonelik maddeler buldum ama onlar bende bulunmuyor. Boyle bir durumla karailasan var mi? Onerileriniz nedir..selamlar

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Bende karsılasmıstım böyle bir sorunla hatta aracım 5 bınde falandı servise vitese sokamadığımı vitesten çıkmadığı cıktıgında tak diye ses geldiğini söylemistim hatta bana debriyaja basamadıgımı söylediler güldüm :) araç her neyse vites dişlileri yağlandı geçti birde söyle bir durum var evet ibiza yukarıda debriyaj kavrıyor bu da sorun varmış gibi hissetttiriyor ama bence sorun değil ..

Bende karsılasmıstım böyle bir sorunla hatta aracım 5 bınde falandı servise vitese sokamadığımı vitesten çıkmadığı cıktıgında tak diye ses geldiğini söylemistim hatta bana debriyaja basamadıgımı söylediler güldüm :) araç her neyse vites dişlileri yağlandı geçti birde söyle bir durum var evet ibiza yukarıda debriyaj kavrıyor bu da sorun varmış gibi hissetttiriyor ama bence sorun değil ..
Vites dislilerinin yağlanması icin şanzumanı indirmek mi gerekiyor? Yağlama işleminden sonra sıkıntı giderildi mi peki?

Arkadaslar merhabalar.. aracimi geri vitese gecirmek istedigimde bazen zorlaniyor, bazen de gectigini bile hissetmiyorum.. ancak son zamanlarda geri vitese takip manevra yaptiktan sonra 1. Vitese almak istedigimde vites kolu gelmiyor. Zorlayarak bosa atiyorum..bu durumu 2 veya 3 kere yasadim..aracim 30000 km.de.. debriyaj yukarida kavriyir diye servise gitmistim, bana ibizalarin debriyajlari yukarida kavrar dediler..canakkalede de servise gittigimde ayni cevabi aldim.. baski balatanin bittigini sanmiyorum. cunku internetten arastirma yaptim. Tespitine yonelik maddeler buldum ama onlar bende bulunmuyor. Boyle bir durumla karailasan var mi? Onerileriniz nedir..selamlar

Araç tam durmadan vitese geçirmeye çalışınca oluyor bazen
Vites körüğünün altında geri vitesin geçtiği bir parça var onu kontrol edin

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Servise gittim, her zamanki gibi yoğunlardı.. bayramdan sonra bakalim dediler. Baskıdan veya senkromeclerden olabilir dediler..bir tavsiye üzerine sanayide ustaya gösterdim.. once baskı olabilir dedi sonra da sadece geri viteste sıkıntı var, dişilerinde sıkıntı olabilir dedi..geri vites diziside tek bayılmıyormuş komple şanzuman değişir bunlarda dedi.. can sıkıntısıyla eve geri döndüm.. araci 9000 km.de aldim, 30000 kmye ben tek şoför kullanarak getirdim ki acemi bi şoför degilim.anlamadim meden boyle oldu..bayram sonrası bir de servisin görüşünü alayim bakalim onlar ne diyecek..

Bence vites dişlinizde herhangi bir sıkıntı yok canınızı sıkmayın derim ben başka birsey dir serviste çözülür diye düşünüyorum

Tavsiye üzerine başka bir ustaya daha gittim, inceledi, tecrübe etti..motor bölümünden bi ayar yaptı. Ilk ayarlamada 1 ve 2 de zorlanma oldugu icin tekrara gittim ve tekrar ayar yapti ama şanzımanın icine giden bir çubuk mu mil mi ne o yamulmuş dedi..değiştirmek istersen çıkma olarak yapabilirim dedi, servise de geçişlerde sıkıntı var diye git bi göster dedi...akşamdan beri geri, 1 ve 2 de sikintisiz geçiyor.. bir de körük içine sprey sıktı..bayram sonrası servise bırakmayı dusunuyorum

Selamlar arkadaslar... malum sorun 2 ay sonra tekrar ortaya cikti.ramazan sonrası servise gitmedim, sikinti devam etmedi diye ama son 2 gundur geri vitesten arabayi bosa alamiyorum..kaynak yapmislar gibi sanki..yol yardim kanaliyla canakkale avek ile baglanti kurdum sanirim yarin servise gidecem..umarim tatil donusune bana masraf cikmaz..

Baskı balatanın bitip bitmediğinin tespitini nasıl yaptınız ? Bende bit test yapmak istiyorum bu konuda. Geri vites geçişlerimde benim de sıkıntı oluyor arada.

Geri
Üst Alt