Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Manuel şanzıman yağı

Eyupsglck

Kayıtlı Üye
2016 1.2tsi aracımda şanzıman yağını değiştirmek istiyorum
Liqui Molly yağ seçici 70 75 yag öneriyor.
Motul yag seçici Multi dctf öneriyor o da teknik veri sayfasında 75 olarak gösteriyor öneriniz değiştireniniz varmi

Motul yag seçici Multi dctf öneriyor o da teknik veri sayfasında 75 olarak gösteriyor öneriniz değiştireniniz varmi

Kontrol edilerek değişim yapılırsa daha iyi olur liqui Molly öneririm ben

Hocam kullanacağınız yağ 504 00 veya 507 00 onaylı olması gerekir. Tüm vw grubu araçlar için bu böyledir. Ama Molly sitesine baktım orada kodları vermiyor nedense. Ben 2015 Leon FR 1.4 TSI da Motul 8100 Xclean+ kullanıyorum. Hatta aracın garantisi bitti servise koyduruyorum vw onayı olduğu için sorun çıkartmıyorlar.

EDIT: Şanzıman yağı olduğunu sonradan fark ettim :) Nedense motor yağı olarak algıladım konuyu. Şanzıman yağını niçin değiştiriyorsunuz hocam?

Son düzenleme:
Hocam kullanacağınız yağ 504 00 veya 507 00 onaylı olması gerekir. Tüm vw grubu araçlar için bu böyledir. Ama Molly sitesine baktım orada kodları vermiyor nedense. Ben 2015 Leon FR 1.4 TSI da Motul 8100 Xclean+ kullanıyorum. Hatta aracın garantisi bitti servise koyduruyorum vw onayı olduğu için sorun çıkartmıyorlar.

EDIT: Şanzıman yağı olduğunu sonradan fark ettim :) Nedense motor yağı olarak algıladım konuyu. Şanzıman yağını niçin değiştiriyorsunuz hocam?
Motor yağında liqui molly toptech 4200 kullanıyorum şanzıman yağının da değişmesi gerektiğini düşünüyorum en azından 80bin civarlarında bildiğiniz üzre her yağın bi ömrü vardır o yüzden değiştirmek istiyorum

Geri
Üst Alt