Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Manuel Şanzıman Sesi

lextin

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba. Aracım 1.0 ecotsi manuel leon 2500km de. Araç ısındıktan sonra 1. ve 2. viteste debriyaja basarken ve pedalı bırakırken şıkırtı geliyor. Devirli kullanımda vites değiştirildiğinde ses yok. İki farklı servise götürdüm tüm vag grubunda aynı sesin olduğunu ve normal olduğu söylendi. Başka bir araçta deneme şansım olmadığından tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Şıkırtı ben de duymadım 3 farklı manuel VAG araç kullanmama rağmen ama kavrama anında bir tak/pat sesi duyabilirsiniz bu normaldir.

Eğer motor soğuk ve cam açıkken duvar/park halinde araç yanında ilerlerken gelen şıkırtı sesinden bahsediyorsanız evet o normal bu arada, 1.0, 1.2, 1.4 140 ve 1.4 125lik tsi motorlar kullandım, hepsinde vardı :)

Şıkırtı ben de duymadım 3 farklı manuel VAG araç kullanmama rağmen ama kavrama anında bir tak/pat sesi duyabilirsiniz bu normaldir.

Eğer motor soğuk ve cam açıkken duvar/park halinde araç yanında ilerlerken gelen şıkırtı sesinden bahsediyorsanız evet o normal bu arada, 1.0, 1.2, 1.4 140 ve 1.4 125lik tsi motorlar kullandım, hepsinde vardı :)

Bahsettiğim ses park halinde olan ses değil aksine soğukken bir ses gelmiyor. Motor ısındıktan sonra alt devirde vites değiştirmek istediğimde debriyaja basarken ve bırakırken içeriye kadar duyulan bir şıkırtı geliyor. Metalin birbirine vurma sesi gibi. Hızlanmayı yarıda kesip debriyaja bastığımda oluyor Yüksek devirde değiştirdiğimde bir ses yok. Hatta taş döşeli yolda ilerlerken de aynı ses geliyor.

Bahsettiğim ses park halinde olan ses değil aksine soğukken bir ses gelmiyor. Motor ısındıktan sonra alt devirde vites değiştirmek istediğimde debriyaja basarken ve bırakırken içeriye kadar duyulan bir şıkırtı geliyor. Metalin birbirine vurma sesi gibi. Hızlanmayı yarıda kesip debriyaja bastığımda oluyor Yüksek devirde değiştirdiğimde bir ses yok. Hatta taş döşeli yolda ilerlerken de aynı ses geliyor.
Aynı ses benim 2017 1.6tdi aracımda da var, kavramayla ilgili olduğunu düşünüyordum ancak bozuk yolda benzer sesi duyunca ben de merak ettim, ustama soracağım.

Aynı ses benim 2017 1.6tdi aracımda da var, kavramayla ilgili olduğunu düşünüyordum ancak bozuk yolda benzer sesi duyunca ben de merak ettim, ustama soracağım.

Ben hem Kartal hem de maslak doğuş otoya gittim. Her iki serviste de sorar sormaz gayet normal bir sesmiş gibi bahsettikleri için herhangi bir şey yapılmadı ama aracı ilk aldığımda olmadığına da eminim. Yani debriyaja basınca şakır şakır ses gelmesi de hala normal gelmiyor bana. Bir sonuç alınca bildirirseniz sevinirim.

Bu ses ne yazık ki normal
Kaputu açıp alt kısımda debriyaj demirine eliniz ile dokunun sesin neden nasıl geldiğini fark edeceksiniz ben daha önce sıkıştırma yaptım ama pek faydasını görmedim

Bu ses ne yazık ki normal
Kaputu açıp alt kısımda debriyaj demirine eliniz ile dokunun sesin neden nasıl geldiğini fark edeceksiniz ben daha önce sıkıştırma yaptım ama pek faydasını görmedim

Mehmet bey bu debriyaj sesiyle ilgili forumda baya bi araştırma yaptım. Genelde böyle bir ses birçok kişide olmuş. Esenyurt doğuş otoda debriyaj baskı balata bilyaları değiştirenler ve sorunun çözüldüğünü yazanlar var. Gerek var mıdır böyle bişeye sizdeki ses hala devam ediyor mu bir çözümü var mıdır? Yani aracı kullanırken şakır şakır ses gelmesi servise göre normal gerçi de

Mehmet bey bu debriyaj sesiyle ilgili forumda baya bi araştırma yaptım. Genelde böyle bir ses birçok kişide olmuş. Esenyurt doğuş otoda debriyaj baskı balata bilyaları değiştirenler ve sorunun çözüldüğünü yazanlar var. Gerek var mıdır böyle bişeye sizdeki ses hala devam ediyor mu bir çözümü var mıdır? Yani aracı kullanırken şakır şakır ses gelmesi servise göre normal gerçi de

Havalar sıcak olduğunda olmuyor havalar soğuk olunca duyuluyor ama çok fazla değil dikkatli dinlemek gerekiyor

Teşekkürler cevap için bendeki ses baya fazla o zaman dikkatli dinlemeye gerek yok bariz bi şekilde duyuluyor motor ısındıktan sonra sıcak-soğuk hava farketmiyor. Sadece ilk çalıştırmadan sonra belli bir süre yok ısınana kadar

Geri
Üst Alt