Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Makyajlı İBİZA A-sütunu Ses Yalıtımı

aucvcauc

Kayıtlı Üye
Herkese iyi forumlar,
Daha önce de paylaştığım gibi aracımda ses yalıtımı denemeleri yapıyorum. Bu seferde A sütununu söküp içerisine test amaçlı, çok detaylı olmayan 2 kat titreşim ve ses yalıtımı yaptım.
Detaylı bir işçilik olmamasına rağmen tweeterların tiz kalitesi ciddi oranda arttı. İlerleyen günlerde kapıları da söküp yapacağım.
Merak ettikleriniz ve şuraya da ses yalıtımı yapmalısın dediğiniz varsa belirtebilirsiniz.

20240624_203703.jpg20240624_203746.jpg20240624_204108.jpg20240624_212734.jpg

Elinize sağlık çok güzel olmuş. ustalar çok ciddi bir para talep ediyordu bunun için.
Siz hangi marka ve ürünü kullandığınızı da belirtirseniz öncülük etmiş olursunuz :)

Elinize sağlık çok güzel olmuş. ustalar çok ciddi bir para talep ediyordu bunun için.
Siz hangi marka ve ürünü kullandığınızı da belirtirseniz öncülük etmiş olursunuz :)
Çok sağolun, evet yaptığım uygulamanın aynısını yapıp 3-4 kat fiyat istiyorlar.
Diyelim ki parçayı sökerken tırnağı kırdık; onun tamir masrafı bile eklendiğinde kendimiz yaptığımızda daha ucuza geliyor.

Malzeme olarak dediğim gibi bu yalıtımlar sadece deneme olduğundan yüksek kaliteli malzeme değiller.
Adetaş Yapı Marketten satın alıyorum.
1. kat titreşimi önlemek adına BİTÜSELF veya SİMSELF denen malzeme
2.kat ise daha çok ses yalıtımına yönelik kapalı hücreli sünger ( diğer adıyla FİREX ) kullanıyorum.

Diğer aracımda ise NOİSEOFF BEE veya CTK markalarını kullanmayı planlıyorum.

Geri
Üst Alt