Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Makyajlı Leonlarda arka kapılarda tweeter yokmuş!

mete

Kayıtlı Üye
geçenlerde paylaşmıştım arka tweeter imdan ses geliyor diye garanti kapsamında servise götürdüm, dediklerine göre; söküp baktıklarında
tweeter yokmuş tweeterlar sadece ön kapı kollarında var arkada ise sadece yerleri var, patlak gibi ses çıkransa kablosu gevşemiş,tabi hoparlörün. yeni takabilirmiyiz diye sordum ama tesisatıda yok dediler yani ancak arka hoparlörden paralel kablo çekilerek yapılabilir dediler, bu konuda bilgisi olan arkadaşlar var mı?

doğru söylemişler evet yok, opsiyonlara eklemişler onu. yakında seat direksiyonu lastiği sinyali tamponu da ekleyecek opsiyon listesine. nede olsa yedek parça yada aksesuar satarken olması gereken değerden çok daha fazlasını kazanıyor. haydi opsiyona koydun tamam bişey demiyom daaaa, opsiyonalrdan birini işaretleyince 2.5 ay bekle öyle binecen demelerine uyuz oluyom. bu mantık yenisinde de böyle olacaksa seat benim için bitmiştir diyebilirim.

doğru söylemişler evet yok, opsiyonlara eklemişler onu. yakında seat direksiyonu lastiği sinyali tamponu da ekleyecek opsiyon listesine. nede olsa yedek parça yada aksesuar satarken olması gereken değerden çok daha fazlasını kazanıyor. haydi opsiyona koydun tamam bişey demiyom daaaa, opsiyonalrdan birini işaretleyince 2.5 ay bekle öyle binecen demelerine uyuz oluyom. bu mantık yenisinde de böyle olacaksa seat benim için bitmiştir diyebilirim.

sonuna kadar katılıyorum abi sana, iyice Audi ve VW mantığına bürüdüler Seat' ı da. ben arabamı alırken, Leon' a aşık olmamın yanında, bana göre alınacak en mantıklı araba olmasıydı. tamam kalitesi belki tartışılır ama Audi ve VW' de aynı ekipmanlar için sonradan baya bir para bayılırken benim arabamda hepsi standarttı, aynı şartlar altında alınan bir Golf, benim arabam 35.000 lirayken o 50.000' li rakamlara alınıyordu.

bundan sonra sanırım farklı alternatiflere yönelmek zorunda kalacağız abi :)

Alman.. :)

sonuna kadar katılıyorum abi sana, iyice Audi ve VW mantığına bürüdüler Seat' ı da. ben arabamı alırken, Leon' a aşık olmamın yanında, bana göre alınacak en mantıklı araba olmasıydı. tamam kalitesi belki tartışılır ama Audi ve VW' de aynı ekipmanlar için sonradan baya bir para bayılırken benim arabamda hepsi standarttı, aynı şartlar altında alınan bir Golf, benim arabam 35.000 lirayken o 50.000' li rakamlara alınıyordu.

bundan sonra sanırım farklı alternatiflere yönelmek zorunda kalacağız abi :)
biraz da bu yüzden; seat vw grubunun en alt markası da olsa full bir araç olarak diğer araçlarin satışlarını düşürdüğü için sanırım donanımlarından baya bir kırpılma yapıldı....yoksa mantıklı bir açıklama bulamiyorum ben bu duruma...yazık ettiler araca...

biraz da bu yüzden; seat vw grubunun en alt markası da olsa full bir araç olarak diğer araçlarin satışlarını düşürdüğü için sanırım donanımlarından baya bir kırpılma yapıldı....yoksa mantıklı bir açıklama bulamiyorum ben bu duruma...yazık ettiler araca...

aynen yazık ettiler, yeni kasa ne zaman çıkacak bilmiyorum ama aynı şey yeni kasada da olacaktır muhtemelen..
dizel otomatiğe geçmek zorunda kaldığım zaman çok kafa kırcaz bu konuda haberin olsun :D

son derece katılıyorum...

geçenlerde paylaşmıştım arka tweeter imdan ses geliyor diye garanti kapsamında servise götürdüm, dediklerine göre; söküp baktıklarında
tweeter yokmuş tweeterlar sadece ön kapı kollarında var arkada ise sadece yerleri var, patlak gibi ses çıkransa kablosu gevşemiş,tabi hoparlörün. yeni takabilirmiyiz diye sordum ama tesisatıda yok dediler yani ancak arka hoparlörden paralel kablo çekilerek yapılabilir dediler, bu konuda bilgisi olan arkadaşlar var mı?

arabaniz kac model ?

kitapçığında ve kataloğunda olmadığı kabak gibi yazıyor almadan önce okusaydınız keşke aldığınız arabanın donanımını.

mete kardeşim arkalara tweeter takabilirsin tabi kolonlardan kablo çekerek ama tweeter artıya direnç bağlaman lazım yoksa çok şşşş sesi alırsın..yada iki tane sağ ve sol kapıya crossover alacaksın ana gelişi ona baylayıp ordan dağıtacaksın basit bi işlem oda nede olsa arkada hat var..en son istanbuldan gelirken cross fiyatı 40 tl demişlerdi ucuzu da vardır. herhalde..ama eğer 2 cross 2 tweeter alacaksan buldun 100-120 lirayı..çarşı da sinemayı geçtikten sonra turistiğe giderken adını unuttum onda hazır jbl component takım var 120 liraya..bu başka olay tabi..ama en basit yol 2 adet tweeter 20 tl...2 adet direnç 5 lira etti 25 lira böyle de olur memnun da kalırsın..

Geri
Üst Alt