Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lpg tuketimi

ahmtnry

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar aracim 2001 model toledo signo otomatik. Lpg 104 liraya 214 km götürüyor ne sıkıntısı olabilir bana tüketim fazla geldi.

bence hiçbir sıkıntısı yok lpg fiyatları yüksek sadece

Banada öyle geldi peki bu durumda ne yapmam gerekiyor gaz ayarı yaptırdım

Merhaba arkadaşlar aracim 2001 model toledo signo otomatik. Lpg 104 liraya 214 km götürüyor ne sıkıntısı olabilir bana tüketim fazla geldi.

100 kmde yaklasik 14 litre lpg tuketmis. havalarin sogumasi etken ama yakit degeri fazla gibi. Benim toledo bse motor 2005. sehirici 100 kmde yaklasik 11-12 litre, Sehirlerarasi 9.7-10.5 litre tuketimim var. Bu arada termostatimda arizali 70 derecenin uzerine cikmiyor altinada dusmuyor :) yani yakit degerin yuksek gibi ustadim. Ateslemeyi (buji vs) kontrol ettirmende fayda var.

Bu yakıt değeri fazla bence gaz karışımına baktırın regülatör durumuna baktırın fitre değişti mi onu kontrol ettirin zengin karışımda bu değerler de yakıt tüketimi olur bence

Geri
Üst Alt