Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon Fr 5F Fren Esnasında Gelen Ses Hk.

Tibukoğlu5361

Kayıtlı Üye
Herkese Merhaba,
Aracım Leon Fr 2015 Model Manuel ....Sorunum aracım düşük hızlarda (5-10km Hız) esnasında debriyaj ile frene aynı anda bastığımda (durma noktasında) TAK diye bir ses geliyor, hatta ayağımla hissediyorum sesin kaynağını. Her defasında olmuyor , genelde yoğun trafik sonrası oluyor ve 6-7 kere denediğimde ses 1 kere geliyor .Ön takım kontrol edildi herhangi bir esneme boşluk vs yok . Malesef servisimizin test sürüşü esnasında da ses gelmedi. Sorunun kaynağını bulamıyoruz. Yardımcı olabiliriz misiniz?

Aracı bir duvara yanaştırıp camları açıp (tercihen duvar sürücü tarafında kalacak şekilde), debriyajı, gaza basmadan, biraz sert bırakarak kaldırdığınızda çıkan sesi kontrol edebilir miniz? Eğer o sesten bahsediyorsanız kavramının sesi, normal bir ses. Bazen düşük süratlerde de duyulabiliyor. Debriyaj pedalında da hissedilir.

Bahsettiğiniz ses bu değilse çok bir fikrim yok açıkcası ama söylediğiniz durum bana kavramanın doğal sesi gibi geldi.

Aracı bir duvara yanaştırıp camları açıp (tercihen duvar sürücü tarafında kalacak şekilde), debriyajı, gaza basmadan, biraz sert bırakarak kaldırdığınızda çıkan sesi kontrol edebilir miniz? Eğer o sesten bahsediyorsanız kavramının sesi, normal bir ses. Bazen düşük süratlerde de duyulabiliyor. Debriyaj pedalında da hissedilir.

Bahsettiğiniz ses bu değilse çok bir fikrim yok açıkcası ama söylediğiniz durum bana kavramanın doğal sesi gibi geldi.
Sizin dediğinizi anladım ama sorun o değil , bu ses bildiğiniz sert bir metal sesi ve zeminde hissediyorum

amortisör takozu olabilir bence
daha önce sert çukur tümsek tarzı bir şey yaşamışsanız oluşmuş olabilir.

benim eski Fiat marka aracimda da bu dediğiniz ses vardı geri geri giderken durmaya yakın geliyordu balatalarin boşluğu dendi takoz dendi... sürüş esnasında bi sorun çıkmadı 2 yıl bindim 3 yıldır da tanıdığım biri biniyor sorun yok ama ses var :) o da dediğiniz gibi arada bir işte. sorunu bulmazsan da kafana takma derim

Merhaba, sorun şans eseri çöZüldü...
Orjinal fren balaralarımın ebatı yuvasına göre küçük kalıyor. İleri giderken balata yukarı geri giderken aşağıya kayıyor, frene basınca da o güç le tak tak diye ses yapıyor aşağıya oynayarak. Çözemediğimiz konu ise yuvaların büyüklüğü... neden yani ?Aşınma olabilir mi

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Merhaba, sorun şans eseri çöZüldü...
Orjinal fren balaralarımın ebatı yuvasına göre küçük kalıyor. İleri giderken balata yukarı geri giderken aşağıya kayıyor, frene basınca da o güç le tak tak diye ses yapıyor aşağıya oynayarak. Çözemediğimiz konu ise yuvaların büyüklüğü... neden yani ?Aşınma olabilir mi

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Selamlar, 2014 tdi dsg kullanıcısıyım. Bahsettiğiniz sesi geri park manevrası sırasında frene bastığım zaman nadir olarak bende duyuyorum. Ustama götürdüm baktığı ilk yer arka balatalar oldu. Vaktim yoktu aracı bırakamadım, bakım zamanına kadar sıkıntı olmadan binersin acelesi yok dedi. Net cevap alamasam da bakıma kadar bekleyeceğim.

Aynı ses bende de oluyor genelde park halindeyken geri geri gidildiğinde bir an için o ses geliyor ön balatadan geliyor önemli bir şey değil.

Aynı ses bende de oluyor genelde park halindeyken geri geri gidildiğinde bir an için o ses geliyor ön balatadan geliyor önemli bir şey değil.
Balataların yuvasında oynaması nedeniyle oluyor, biz kontrol ettiğimizde elle bile oynadığını gördük, frene basınca da haliyle aldığı basınç daha yüksek olduğu için tak tak ses yapıyor. Birşey olacağından değil de sesin her türlüsü rahatsızlık verici :)

Geri
Üst Alt