Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Leon camlardan gelen gacırtı sesi

Arkadaşlar ses konusunda takık biri olarak benim de söylemek istediğim bir kaç şey var. Araba bir tümsekten veya eğimli bozuk bir yüzeyden geçerken bende de esneme sesleri geliyor. Genelde arabanın ön kenar ve yukarı tarafından geliyor. Bmw videolari dahil çok video izledim. Herkes gibi silikon sprey vb. Sıktım fitillere oncelikle, sonra sonaxın deri bakım kremini de denedim. En son fitillere karşılık gelen kapı bölgelerine folyo da yaptırdım. Ancak hiç biri çözüm olmadı. Cam tavandan geliyor sandım full açıkken yine geliyor o da değil o yuzden. Muhtemelen tavan sacı ve döşemesi arasındaki sürtmelerden geliyor. A sütunu söktüm oraya bile yalıtım yaptım yine olmadı. Bu sorun arabayı sattıracak valla:(
Hocam bende araştırırken şunu okudum bir kaç yerde.Serviste kapıları aşağı doğru indirme ve içe doğru bastırma şeklinde ince bir ayar yapılırsa bu sorun çözülebiliyormuş

Hocam bende araştırırken şunu okudum bir kaç yerde.Serviste kapıları aşağı doğru indirme ve içe doğru bastırma şeklinde ince bir ayar yapılırsa bu sorun çözülebiliyormuş
Ben de görmüştüm bunu. Bir bu kaldı yaptırmadığım bunu da deniyecegim yalnız kapı vidalarında oynama boya izi vb. kalınca bu sefer de satarken sök tak diyorlar kapıya sonra alıcının kafası karışıyor.

Ben de görmüştüm bunu. Bir bu kaldı yaptırmadığım bunu da deniyecegim yalnız kapı vidalarında oynama boya izi vb. kalınca bu sefer de satarken sök tak diyorlar kapıya sonra alıcının kafası karışıyor.
İşte hocam o da büyük bir sorun.Citroen c5 lerde de aynı problem mevcut.Bir kullanıcı üst kısımdaki fitilleri Arap sabunuyla temizleyerek ve nemlendirerek sonuca ulaşmış.Bir de bu yöntemi deneyebiliriz.Ben en kısa sürede deneyeceğim

Ekli dosyalar

• 0AE91569-3F83-4DED-8E16-35C05B00E4A2.png
    0AE91569-3F83-4DED-8E16-35C05B00E4A2.png
    1.5 MB · Görüntüleme: 17
Benim de 2012 leon umda var aynı sıkıntı. Ustaya sorduğumda ne yaparsan yap vw grubu araçlardan trim sesini kesemezsin dedi. Özellikle mevsim geçişlerinde artıyor

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Önceki aracım 2013 Leon idi. Kapıların B sütünuna denk gelen orta kısımdaki piano black kaplama gıcırtı yapıyordu (kapı ile arasına çok ince köpük benzeri bir malzeme sokarak çözdüm). Araç esneme yaptığında sunroof ses yapıyordu (yıkamadan sonra silikon sprey ile çözüyordum)
Yen aracımda da arka sağ koltuğun yatırma mekanizmasından ses geliyordu. Oradaki demirin üzerine 2 tur kumar kablo bantı sararak çözüm buldum.

Önceki aracım 2013 Leon idi. Kapıların B sütünuna denk gelen orta kısımdaki piano black kaplama gıcırtı yapıyordu (kapı ile arasına çok ince köpük benzeri bir malzeme sokarak çözdüm). Araç esneme yaptığında sunroof ses yapıyordu (yıkamadan sonra silikon sprey ile çözüyordum)
Yen aracımda da arka sağ koltuğun yatırma mekanizmasından ses geliyordu. Oradaki demirin üzerine 2 tur kumar kablo bantı sararak çözüm buldum.
Hocam B sütunundaki piano black parçaların sesi içeri kadar geliyor mu merak ettim açıkçası. Koltuk demirine zaten bant sarmayan yoktur diye düşünüyorum:) malesef o kaderde var kesin. Sadece cam tavandan geliyorsa esneme sesi sizin durum bir tık daha iyiymiş kapılardan gelmediği için

Geri
Üst Alt