Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

LEON 1.0 EcoTSI 115 HP S&S Style VISIO

yeniaraba

Kayıtlı Üye
VISIO modele özel bir konu bulamadım. Araçla ilgili çeşitli konuları bu başlık altında konuşabiliriz diye düşündüm.

Verdikleri kitapçık İspanyolca çıktı. İnternetten bulduğum PDF kitapçık da araçla birebir örtüşmüyor gibi geldi. Benim birkaç sorum var:

1) Aracımızın yakıt deposu tam olarak kaç litre?
2) Sadece sürücü koltuğunu minderle örtsem yeter diye düşünürek A101'e gelen hasır minderden aldım ama sürücü koltuğunun altında torpido benzeri kapalı göz olduğu için minderin kancasını takamadım. Çok güzel olmadı yani. VISIO için minder alıp memnun kalan varsa aldığı ürünü önerebilir mi?
3) Geri vitese takınca sağ aynanın inmesiyle ilgili bir sorum var. Sürücü kapısındaki elektrikli ayna düğmesini R'ye alıp geri vitese taktığımda ayna aşağı iniyor. Ama ileri vitese taktığımda düzelmiyor. Ancak elektrikli ayna düğmesini 0 konumuna alırsam düzeliyor. Bunun usulü bu mudur? Her seferinde sürücü kapısındaki elektrikli ayna düğmesiyle oynamam mı gerekecek? Yoksa yanlış bir şeyler mi yapıyorum?
4) Full link bağlantısını herhangi bir aparatla kablosuz sağlayabilmek mümkün mü?

Son düzenleme:
ayna aşağı indiğinde vitesi D konumuna getirince hemen yukarı kalkmıyor aracın bir miktar hareket etmesi lazım, durdugum yerde düzelsin istiyorsan vitesi P konumuna alman lazım.

1- Leon'ların yakıt deposu 50 litredir
2- Yorum yapamayacağım, pek o tarz aksesuarlar kullanmayı sevmediğim için.
3- Aracın hızının 15km'yi geçmesi lazım o zaman düzeltir.
4- Leon'un herhangi bir modelinde kablosuz android auto veya carplay kullanılmıyor, o sistemler zaten aparatla vs çalışmazlar. Çok kablosuz yapmak istiyorsanız android auto'da iki telefon kullanarak yapmanın yolları var, apple'da o da yok ne yazık ki.

Bayilerde varmı visio arkadaşlar bilgisi olan var mı acaba?

Araç 600 km'yi geçti. Çok ağırlıklı olarak şehirler arası kullanıyorum. Şu an yakıt verisi 100km/4,5lt. Klima açık ve tek kişi şeklinde. Aracı genelde şehirler arası kullanacağım. Açıkçası yakıt konusunda bundan kötü olacağını düşünüyordum ama beni yanılttı.

Araçta ilginç bir durum var. Motoru çalıştırınca silecek "şak" diye bir ses çıkarıyor. Çünkü çok hafif yukarı gitme eğilimi gösteriyor. Motoru durdurunca da yine "şak" ediyor. Çünkü silecek hafif aşağı iniyor.

Araçta ilginç bir durum var. Motoru çalıştırınca silecek "şak" diye bir ses çıkarıyor. Çünkü çok hafif yukarı gitme eğilimi gösteriyor. Motoru durdurunca da yine "şak" ediyor. Çünkü silecek hafif aşağı iniyor.
Benim aracım da 2017 1.2 leon ben de de aynı durum söz konusu. Bunun silecekler için servis konumu olduğunu düşünüyorum kontak kapalıyken bi tık aşağı (silecekler kaput altına saklanıyor)açık iken bi tık yukarı yani silgeçleri değiştirme pozisyonu alıyor diye biliyorum. Başka bir anlamı olduğunu bilen arkadaşlar varsa ben de öğrenmek isterim.

Benim aracım da 2017 1.2 leon ben de de aynı durum söz konusu. Bunun silecekler için servis konumu olduğunu düşünüyorum kontak kapalıyken bi tık aşağı (silecekler kaput altına saklanıyor)açık iken bi tık yukarı yani silgeçleri değiştirme pozisyonu alıyor diye biliyorum. Başka bir anlamı olduğunu bilen arkadaşlar varsa ben de öğrenmek isterim.
Sileceklerin bu davranışı VAG MQB platformundaki araçların güzel bazı özelliklerinden biridir.

Yüksek süratte giderken rüzgar sesini azaltmak için silecekleri kaputun altına gizler, çalışması gerektiği anda silecekler tekrar orjinal konumuna gelir ve çalışmaya başlar. Bunun sağladığı faydayı siz de otoyolda vs giderken 130 140 km gibi hızlarda sileceği açarak deneyimleyebilirsiniz.

Bu tarz bazı hoş dokunuşlar mevcut. Örneğin silecekler devredeyken geri vitese takarsanız otomatik olarak arka camı da silmeye başlar, aynı şekilde geri vitese takıldığında araç kendi egzost gazını içeri çekmesin diye otomatik olarak iç hava döngüsünü açar. Düz gitmeye başlayınca sileceği kapatır ve gerekiyorsa taze hava döngüsüne geri döner.

Silecekleri servis konumuna almak için kontağı açıp motoru çalıştırmayın, silecek kolunu aşağı doğru itin, silecekler en yüksek pozisyona gelip orada kalır. Temizlik, değişim gibi işlerinizi yapabilirsiniz. Sonra kontağı tekrar açıp kolu aşağı ittiğinizde tekrar normal konumuna döner. Silecek kollarını kaldırmanız gerekirse bunu uygulayın yoksa kaputa sürtüp değdiği yerdeki boyayı kaldırıyor.

Sileceklerin bu davranışı VAG MQB platformundaki araçların güzel bazı özelliklerinden biridir.

Yüksek süratte giderken rüzgar sesini azaltmak için silecekleri kaputun altına gizler, çalışması gerektiği anda silecekler tekrar orjinal konumuna gelir ve çalışmaya başlar. Bunun sağladığı faydayı siz de otoyolda vs giderken 130 140 km gibi hızlarda sileceği açarak deneyimleyebilirsiniz.

Bu tarz bazı hoş dokunuşlar mevcut. Örneğin silecekler devredeyken geri vitese takarsanız otomatik olarak arka camı da silmeye başlar, aynı şekilde geri vitese takıldığında araç kendi egzost gazını içeri çekmesin diye otomatik olarak iç hava döngüsünü açar. Düz gitmeye başlayınca sileceği kapatır ve gerekiyorsa taze hava döngüsüne geri döner.

Silecekleri servis konumuna almak için kontağı açıp motoru çalıştırmayın, silecek kolunu aşağı doğru itin, silecekler en yüksek pozisyona gelip orada kalır. Temizlik, değişim gibi işlerinizi yapabilirsiniz. Sonra kontağı tekrar açıp kolu aşağı ittiğinizde tekrar normal konumuna döner. Silecek kollarını kaldırmanız gerekirse bunu uygulayın yoksa kaputa sürtüp değdiği yerdeki boyayı kaldırıyor.
Detaylı bilgiler için teşekkürler

Geri
Üst Alt