Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

LEON 1.0 EcoTSI 115 HP S&S Style VISIO

size sileceklerle ilgi şöyle bisey soylicem rüzgar sesini falan 1 cm lik hareketle değiştirir mi bilinmez ama gözle görülür bisi oldu. her zaman silecegimi kaldırmaya çalışan bir mala denk gelmisimdir. leonu da yeni almıştım sıfır daha yikamamisim vide baktim silecek dag gibi dimdik duruyor bi gittim aracın başına şoförün olduğu taraftaki kaldırılmış. aha gitti çizildi bu araciminda kaputu derken aaa ne goriim kaputa degmeden kalkıyor silecek ama arac calisinca geri saklanıyor arkadaşında dediği gibi ruzgar sesi yapmasın diye. saklaninca kaldirilmiyor kaputa değiyor. yani silecek park moduna gecince kaputunuzu cizemiyor mallar.

Valla 2013'ten beri Leon ve Golf kullanıyorum 3 farklı araç, hepsinde vardı aynı özellik, sesi kesiyor gizlendiğinde, yağmurlu havalarda direkt anlaşılıyor kestiği, gizlemediği zaman uğultu oluşuyor resmen, sanki sunroof açık da rüzgar perdesi yokmuş gibi, o kadar yüksek sesli değil tabi :)

Sileceklerin bu davranışı VAG MQB platformundaki araçların güzel bazı özelliklerinden biridir.

Yüksek süratte giderken rüzgar sesini azaltmak için silecekleri kaputun altına gizler, çalışması gerektiği anda silecekler tekrar orjinal konumuna gelir ve çalışmaya başlar. Bunun sağladığı faydayı siz de otoyolda vs giderken 130 140 km gibi hızlarda sileceği açarak deneyimleyebilirsiniz.

Bu tarz bazı hoş dokunuşlar mevcut. Örneğin silecekler devredeyken geri vitese takarsanız otomatik olarak arka camı da silmeye başlar, aynı şekilde geri vitese takıldığında araç kendi egzost gazını içeri çekmesin diye otomatik olarak iç hava döngüsünü açar. Düz gitmeye başlayınca sileceği kapatır ve gerekiyorsa taze hava döngüsüne geri döner.

Silecekleri servis konumuna almak için kontağı açıp motoru çalıştırmayın, silecek kolunu aşağı doğru itin, silecekler en yüksek pozisyona gelip orada kalır. Temizlik, değişim gibi işlerinizi yapabilirsiniz. Sonra kontağı tekrar açıp kolu aşağı ittiğinizde tekrar normal konumuna döner. Silecek kollarını kaldırmanız gerekirse bunu uygulayın yoksa kaputa sürtüp değdiği yerdeki boyayı kaldırıyor.
Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Açıkçası bir arıza mı acaba demiştim ama olay çok farklıymış. İlginç şeyler öğrettiniz.

Bu araçta arka cam sileceğini çalıştırmak için arka cama mutlaka cam suyu sıkılması mı gerekiyor? Yağmurlu havada ara sıra arka camı sildirmek istiyorum. Bunun için kolu ön cama doğru itmek gerekiyor. Kılavuzda da öyle gösteriyor. Arka sileceği çalıştırdığımda mutlaka arka cama cam suyu da veriyor.

Bu araçta arka cam sileceğini çalıştırmak için arka cama mutlaka cam suyu sıkılması mı gerekiyor? Yağmurlu havada ara sıra arka camı sildirmek istiyorum. Bunun için kolu ön cama doğru itmek gerekiyor. Kılavuzda da öyle gösteriyor. Arka sileceği çalıştırdığımda mutlaka arka cama cam suyu da veriyor.
Kol 2 kademelidir. Az iterseniz sileceği çalıştırır, çok iterseniz su basar ve sileceği çalıştırır. Su bastıktan sonra da zaten az itildiği pozisyona gelir.

Leon Visio'da kumanda ile cam açma-kapama özelliği var mıdır acaba? Olup olmadığını denemek için ne yapmam gerekir?

Leon Visio'da kumanda ile cam açma-kapama özelliği var mıdır acaba? Olup olmadığını denemek için ne yapmam gerekir?
Kapı açma tuşuna uzun basılı tutarsanız camların açıldığını, Kapı kilitleme tuşuna uzun bastığınızda da camların kapandığını göreceksiniz.

Seat Leon 1.0 115 hp Ecomotive araçta 88.000 km de devirdaim pompası sızıntı yaptı. Böyle bir sorun ile karşılaşan oldu mu ?

Geri
Üst Alt