Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Lastik çamurluğa sürtüyor mk3 225/40R18

TayfunTaf

Kayıtlı Üye
Merhaba;

Aracımda 18 fr jantı var 18x8,0j ET45 lastikler 225/40R18 ölçülerinde ön tarafta coilover mevcut çamurluk içlerine sürtme yapıyor tam düşürme yapamıyorum.
Bu konuda hangi lastik ebatları ile önlerdeki bu sorunu çözebilirim.

Ekli dosyalar

• IMG_5511~photo.jpg
    IMG_5511~photo.jpg
    289.9 KB · Görüntüleme: 37
Yanağı düşürürseniz sizi çok rahatsız edecektir çukurly yollarda vuracaktır.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

yanak tabana oranı ya lastikte 215/40 yapsamda 225/40 tan yanak ince olmaz mı

İster istemez azalıcaktır ama aşırı fark olmaz.Başka şansımız yok ya yanak yada kalınlığı düşürücez ama tavsiye 40 yanağı düşürme ben ateca sahibiyim 18 inc 55 yanak var o halde vurduğunu hissediyorum.

Birde 215 yapınca aracın yol tutuşu azalıcak ama yol sesi de azalıcak haberin olsun.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yani iyice basmak istiyorsanız spacer (hiç tasvip etmesem de) en mantıklı çözüm olabilir. Ya da offsetli jant bakabilirsiniz ama o da çok maliyetli olur. Lastik çapını 225'ten 215'e düşürmeniz Leon'un standart lastik ölçüleri dışına çıkmanız anlamına gelecektir, orada da doğru en boy oranını bulmakta zorlanabilirsiniz. Bulsanız bile 225/40/R18 nispeten standart bir ölçü olduğu için hem lastik bulmak kolay oluyor hem de daha ucuz oluyor. Abzürd bir ölçüde uygun olursa dertsiz başınıza uzun dönemde daha çok dert açabilirsiniz.

Sürtmeyi en son anlarda mı yapıyor? Belki o durumda ön 10 arka 15 ya da ön 15 arka 20 mm lik spacerlar kurtarır, duruşu da bozulmamış olur aracın.

Geri
Üst Alt