Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kullandığınız spor yaylarınız ve memnuniyet durumunuz?

EmreKolak

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1.5 ay kadar önce 2015 model Seat leon 1.6 tdi aldım. Şu anda orijinal yayları ile gözüme çok yüksek gibi duruyor, 5 cm yay almak istiyorum ama marka konusunda sizlerin görüşünü almak istedim. Sizler hangi marka yayları kullanıyorsunuz, olumlu olumsuz yönleri nelerdir? Şimdiden teşekkür ederim.

aynı arayış içersindeyim hangi yay tercih etmeliyiz eibach ve vogtland kaliteli ama pahalı tanıdıgım bi abim golf 7,5 aracına sahip hr marka takmış zıplatıyor dıyordu

aynı arayış içersindeyim hangi yay tercih etmeliyiz eibach ve vogtland kaliteli ama pahalı tanıdıgım bi abim golf 7,5 aracına sahip hr marka takmış zıplatıyor dıyordu
Bende eibach ve vogtland’ın pahalı olmasından dolayı tereddütteyim o kadar para verip vuruntu ve sekme yaparsa diye düşünüyorum. Bir arkadaşım önlere coilover arkalara herhangi bir spor yay tak demişti kafam çok karışık. Eibach ve vogtland dışında spor yay kullanan birisi varsa aydınlatsa bizi güzel olurdu.

1.5 tsi leon fr daki orjinal yayı taksaniz anlamam pekspor yay konusundan ama benin aracta onlar var bence çok başarılılar

Eibach ve Vogtland iyi markalardır, HR de iyidir, 3ü de orjinal alırsanız kalite manasında üzmez ama 5cm alçaltırsanız illa ki aşırı sertleşme ve sekme olacaktır araçta.

@kadirtas001 'ın dediği gibi orjinal FR yaları 1.5cm alçaltır, duruşu epey bir toparlanır aracın.

Daha fazla alçaltmak istiyorsanız ben de coilover takmanızı öneririm. Maliyetli olacaktır ama hem sürüş konforunu bozmadan aracı alçaltabilir hem de istediğiniz gibi sertlik/yükseklik ayarı yapabilirsiniz.

Tabi bu işlemler yol tutuşunu arttırmak için yapılan ve genelde de esas sonuçları pistlerde alınan işlemlerdir, TDI araçta ne kadar faydasını görürsünüz bilmiyorum. Sadece şekil için girecekseniz de biraz gereksiz bir yatırım olur. Onun yerine eğer jantlarınız 16" ise 17" jant lastik kombinasyonu da güzel bir duruş katabilir araca. Leon'ların 16" jantları gerçekten yakışmıyor araca.

Eibach ve Vogtland iyi markalardır, HR de iyidir, 3ü de orjinal alırsanız kalite manasında üzmez ama 5cm alçaltırsanız illa ki aşırı sertleşme ve sekme olacaktır araçta.

@kadirtas001 'ın dediği gibi orjinal FR yaları 1.5cm alçaltır, duruşu epey bir toparlanır aracın.

Daha fazla alçaltmak istiyorsanız ben de coilover takmanızı öneririm. Maliyetli olacaktır ama hem sürüş konforunu bozmadan aracı alçaltabilir hem de istediğiniz gibi sertlik/yükseklik ayarı yapabilirsiniz.

Tabi bu işlemler yol tutuşunu arttırmak için yapılan ve genelde de esas sonuçları pistlerde alınan işlemlerdir, TDI araçta ne kadar faydasını görürsünüz bilmiyorum. Sadece şekil için girecekseniz de biraz gereksiz bir yatırım olur. Onun yerine eğer jantlarınız 16" ise 17" jant lastik kombinasyonu da güzel bir duruş katabilir araca. Leon'ların 16" jantları gerçekten yakışmıyor araca.
Ben sadece görüntü amaçlı olarak bu işe gireceğim. Araçta 17 jant var fabrika çıkışlı, yaza da 18 jant takmayı planlıyorum bunun haricinde araç şu anda çok yüksek duruyor 5 cm olmasa bile 3.5 cm indirmeyi düşünüyorum. Araştırmalarım sonucu eibach öneren çok kişi oldu. Eibach marka bir yay almaya karar kıldım .

Ben jom blue kullanıyorum en basıkta bile konforlu biraz pahalı ama

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1.5 ay kadar önce 2015 model Seat leon 1.6 tdi aldım. Şu anda orijinal yayları ile gözüme çok yüksek gibi duruyor, 5 cm yay almak istiyorum ama marka konusunda sizlerin görüşünü almak istedim. Sizler hangi marka yayları kullanıyorsunuz, olumlu olumsuz yönleri nelerdir? Şimdiden teşekkür ederim.
6 yildir mk3 style aracimda HR 4.5cm kullaniyorum yanlis hatirlamiyorsam . 18 jantlar ve spacerla birlikte . Yol tutuş muazzam ancak konfor sifir denecek seviyede . Surekli jantlarimda catlak olusuyor . Ufacik çukurlar bile ziplatiyor insani . Konfordan vazgecmek istemiyorsaniz eibach veya vg tercih etmenizi öneririm

Geri
Üst Alt