Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Korktuğum başıma geldi.

Tlgasnl

Kayıtlı Üye
Herkese iyi günler arkadaşlar aracım 1.6 Tdi 2014 Seat Leon 97000 de bugün aracımı çalıştırdığım da hata: şanzuman yazısı karşıma çıktı arabada yürüme de vs hiç bir sorun yok ama motor arıza lambam şuan yanıyor şehir dışına çıkmıştım sizce dönerken sorun yapar mı yada direk mekatronik arızası mı ?

Geçmiş olsun. Benim kendi deneyimim benzer bir şekilde şehir dışında aracın şanzıman kırmasıyla sonuçlanmıştı. Yola çıktık, mola verdik, arıza verdi, 2 gün sonra şehir dışındayken kullanmak zorun kaldım, geri vites 1 ve 2. vites dişlilerini parçaladı. Komple şanzıman değişimi yapıldı iyi niyet garantisinden.

Bulunduğunuz konuma yakın bir VAG servisi varsa, Seat olması şart değil, VW Audi vs de olur oraya gidip bir göstermenizde fayda var. Hatta telefonla arayıp sorarsanız aracı kullanmayıp çekiciyle göndermenizi söyleyeceklerdir muhtemelen.

Bazen çok basit sebeplerden de olabiliyor, örneğin vites kolu hizalama sensöründeki bir arızadan da aynı hatayı verebiliyor, parça değişimiyle sorun gideriliyor, giderilmese de aracın hareketine engel bir durum söz konusu değil. Ya da bazen bir sensör doğru veri okuyamadığı için arıza verebiliyor. Bazen de altından daha büyük sorunlar çıkabiliyor.

Aracı mümkün mertebe kullanmayıp yetkili servise göstermenizde fayda var.

Teşekkür ederim hocam benim şuan ki durumu yolda giderken D7 den direk D6 ya vites düşürdü 7 ye atmaya kalktım manuel olarak geçmedi 5 e düşmeye kalktım 4 e düştü sonrasında stop edip sadece manuel de kullandım manuel de kullanımda bir sorun olmadı çokta zorlamadım servisi aradım anlattım mekatronik gibi duruyor dedi 14 bin masrafı olur aşağı yukarı dedi yetkili serviste mi yoksa dışarıda mı değiştireyim karar veremedim

Teşekkür ederim hocam benim şuan ki durumu yolda giderken D7 den direk D6 ya vites düşürdü 7 ye atmaya kalktım manuel olarak geçmedi 5 e düşmeye kalktım 4 e düştü sonrasında stop edip sadece manuel de kullandım manuel de kullanımda bir sorun olmadı çokta zorlamadım servisi aradım anlattım mekatronik gibi duruyor dedi 14 bin masrafı olur aşağı yukarı dedi yetkili serviste mi yoksa dışarıda mı değiştireyim karar veremedim
14.000 masraf nedir arkadaş bu ne böyle. İyi niyet ten yapmazlarmı acaba?

Geçmiş olsun.
Dışarıda bir ustaya gösterin bence. Rakam çok çok fazla

2014 model araca iyi niyet verme ihtimalleri de düşük, 7 yıl şanzıman garantisi artk verilmiyor da zaten. Dediğinize göre tek sayılı viteslerde sorun var, baskı balata veya mekatroniktir büyük ihtimalle.

Tamirine girmeyin bence, değiştirin, revize parçayla değişsin düzgün çalışsın. Tamir sonucunda büyük ihtimalle kısa sürede sorun çıkaracaktır.

Buna benzer bir sorunu daha önce yaşayan bir yakınım var, sensör kaynaklı bir durum yanılmıyorsam ama mekatronik değişimi ile giderilmişti.

2014 model araca iyi niyet verme ihtimalleri de düşük, 7 yıl şanzıman garantisi artk verilmiyor da zaten. Dediğinize göre tek sayılı viteslerde sorun var, baskı balata veya mekatroniktir büyük ihtimalle.
Tamirine girmeyin bence, değiştirin, revize parçayla değişsin düzgün çalışsın. Tamir sonucunda büyük ihtimalle kısa sürede sorun çıkaracaktır.

Geri
Üst Alt