Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kaza yaptım tavsiyeleriniz?

Bagaj kapağında bir şey yok gibi duruyor ama servise götürüp kontrol ettirmekte fayda var. Ön ve arka tamponları değiştirmeniz daha iyi olur bence. Park sensörleri özellikle kontrol edilmeli. Geçmiş olsun.

hocam geçmiş olsun. ben de çok can sıkıcı bir hasar görmedim. daha çok plastik parçalarda gibi. zaten karşı tarafın trafiği yaptıracaksa ve kaskonuz varsa anlaşmalı servise verin. işlemleri kaskonuz yürütür, masrafı karşı tarafın trafik sigortasından alır.

Öncelikle geçmiş olsun. Zincirleme kaza ve sorumlusu siz değilseniz direkt yetkili servise götürün gitsin. Hem cebinizden ücret çıkmaz, hem hasarsızlığınız bozulmaz. Trameri yüksek çıkacak diye insanlar kaçar genelde yetkili servisten ama fotoğrafları tutun, aracı satarken alıcıya verirsiniz, öyle yapınca sorun olmuyor. Büyük ihtimalle tampon ve hasar varsa tampon demiri değişir, bagajda çok birşey yok gibi, tamir ederler, lokal boya atarlar.

Bu arada araç fiyatlarının artmasını biraz olsun kabullendik ama araçlarla birlikte parçaların da fiyatlandığına alışamadık. 2016 yılındaki 8.000 liralık bir kaza ile 2021 deki 8.000 liralık kaza aynı şey değiller. Şu anda 8.000 liraya birçok arabanın tek bir farı bile değişmiyor, eskiden bütün arka takım değiştirilebiliyordu.

Bir de ne yaparsanız yapın eğer tutanaklarda plakanız geçiyorsa, işlem yaptırmasanız bile tramerde tutarsız kaza şeklinde çıkacaktır. Fazla takılmamak lazım.

Öncelikle geçmiş olsun. Zincirleme kaza ve sorumlusu siz değilseniz direkt yetkili servise götürün gitsin. Hem cebinizden ücret çıkmaz, hem hasarsızlığınız bozulmaz. Trameri yüksek çıkacak diye insanlar kaçar genelde yetkili servisten ama fotoğrafları tutun, aracı satarken alıcıya verirsiniz, öyle yapınca sorun olmuyor. Büyük ihtimalle tampon ve hasar varsa tampon demiri değişir, bagajda çok birşey yok gibi, tamir ederler, lokal boya atarlar.

Bu arada araç fiyatlarının artmasını biraz olsun kabullendik ama araçlarla birlikte parçaların da fiyatlandığına alışamadık. 2016 yılındaki 8.000 liralık bir kaza ile 2021 deki 8.000 liralık kaza aynı şey değiller. Şu anda 8.000 liraya birçok arabanın tek bir farı bile değişmiyor, eskiden bütün arka takım değiştirilebiliyordu.

Bir de ne yaparsanız yapın eğer tutanaklarda plakanız geçiyorsa, işlem yaptırmasanız bile tramerde tutarsız kaza şeklinde çıkacaktır. Fazla takılmamak lazım.

Arka tamponu,ön tamponu,sağ far ve sağ çamurluğu değiştirecekmiş 14 bin tl çıktı başka servisede soracağım.İlk kazan değil ama fiyatlay çol yükselmiş dediğiniz gibi.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

hocam geçmiş olsun. ben de çok can sıkıcı bir hasar görmedim. daha çok plastik parçalarda gibi. zaten karşı tarafın trafiği yaptıracaksa ve kaskonuz varsa anlaşmalı servise verin. işlemleri kaskonuz yürütür, masrafı karşı tarafın trafik sigortasından alır.

Hocam 14 bin hasar çıkardılar cahil insana laf anlatmak zor satarken sıkıntı yaparlarmı acaba?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Maalesef Türkiye'de ekonomiden zerre anlamayan insanlar olduğu müddetçe 14.000 TL lik tramere laf edecek insanlar mutlaka olacaktır. Öyle insanlara satmayın, en azından sinir stres sahibi olmazsınız. 2013 yılında Tourneo custom 60.000 tl ye satılırken şu an 400.000 tl civarında. Tabi ki kazanın yılına göre tramer fark edecektir. Siz faturalı belgeli resimli iş yaptırırsanız satarken de çok sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum.

Geri
Üst Alt