Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kartal Doğuş Oto Rezaleti

kutayis

Kayıtlı Üye
2013 model 130bin km’de 1.2TSI DSG Seat Leon aracım var. Aldığımdan beri tüm bakımlarını yetkili Doğuş Oto Kartal’da yaptırırım ve servise güvenirdim ancak çok büyük hata yapmışım. Temmuz ayında genel bakımı, 22 Eylül’de ise yağ yakma şikayetim üzerine yağ ölçümü yapıldı. 0,46l/1000km yağ yaktığı, 1000’de 1 litreye kadar normal olduğu, şanzımandan gelen sesleri sorduğumda ise motorun ve şanzımanın kusursuz olduğunu test sürüşüne çıkıldığını gelen tüm seslerin ve şıngırdamanın normal çalışma sesi olduğu söylendiler. Servise güvendim ve çıktım. 28 Eylül’de aracımı satmak üzere anlaştım. Ekspertizde motor kusurlu çıktı. Sesler meğer normal değilmiş. Tekrar servise götürdüğümde ise daha önce normal dedikleri seslere alınıcının yanında motorda problem var deyip beni yalancı konumuna düşürdüler. Oysa ki aynı sesler yıllardır vardı ve servis sesleri her sorduğumda her şeyin normal olduğunu söylüyordu. İyi niyet garantisinden yaparız deyip motoru indirip incelediler. Motorda kurum olduğu ve hatalı yakıt kaynaklı olduğu söyleyip 24.500TL fatura çıkarttılar. Daha önceden normal olduğunu söyledikleri yağ yakma sorununu da buna bağladılar. Motoru böyle toplayın dediğimde ise hayati tehlike oluşturur yapmadan toplamayız dediler. Yıllardır o şıngırtı sesi ile sorunsuz kullanıyordum arabamı. Bir daha ne iyi niyet garantisinden bahsettiler ne de bu hayati tehlike dedikleri problemi daha önceden göremedikleri için özür dilediler. Tüm kusurlu ve sorunlu bendim. Bir özür için avukat aracılığı ile arabuluculuğa başvurdum. Beni arabuluculuk görüşmesinde bile dinlemediler. Aracımın motorunu bagaja koyup derhal oradan çekici ile almamı veya tüm masrafları bir an önce ödeyip bir an önce aracı yaptırmamı istediler.
Servisten sadece kusura bakmayın biz arızayı tespit edemedik, sizin hayatınızı tehlikeye attık demelerini beklerdim. Ama onlar yıllardır olan sesi bir günde olmuş beni suçladılar. Kendi ustalarının bir arızayı kaçırmış olabileceğini asla kabul etmediler. Hiçbir söylediğim ne Kartal Doğuş Oto ne de distribütör Doğuş Otomotiv tarafından dinlendi.
Özet olarak garantisi bittikten sonra aracınızı asla yetkili servise götürmeyin ben götürdüm büyük hata imiş. 2 aya yakın süredir araçsızım.

Geçmiş olsun üzücü bir durum. Hata bizde diyemezler o durumda sizin hakkınızı arayabileceğiniz duruma olanak sağlardı. Keşke siz de arabanızda bir problem olduğunu farkettiğiniz de bir tamirciye daha sorsaydınız. Durumun normal olduğunu kabullenip yıllardır muhtemel sorunlu arabaya binmezdiniz.

Çok geçmiş olsun. Keşke bundan sonrası için yapabileceğiniz hamleleri bilseydim. Kurumsal firma diye güvenip yaşadığımız yaşayabileceğimiz olaya bakın. Umarım daha fazla zarara uğramadan kurtulursunuz.

Şikayetlerinizi içeren servis kayıtlarının sistemlerinde kayıtlı olması lazım. İş emri açılmıştır, iş emri olmadan aracı servise almazlar zaten. Tüketici mahkemesine başvurup bu kayıtların incelenmesini talep ettiniz mi?

Ben de aracımı Kartal servise yıllık bakıma verdim geçen ay.
Beni 1-2 saat sonra aradılar yapılacakları sormak için .Bunları sorarken şifreli bijon anahtarının olmadığını söylediler.
Evimin hemen yanımda lastikçide 2-3 kere işlem yaptırdım ve lastikçi her defasında bana söyler bunu kaybetme bak buraya koyuyorum diye.
Servise anlatıyorum durumu , biz baktığımızda yoktu diyorlar.Şu an yok bijon anahtarı şikayet falan da yazdım ama nafile.
Ayrıca aracı teslim ederken bakıyorum aracı öylesine yıkamışlar.Bazı yerlerinde kirler duruyor içini düzgün temizlememişler bile.
Bir daha da gitmem servise.Verdiğimiz paralara yazık

Geçmiş olsun.
Siz servise gittiğinizde iş talebi oluşturduysanız aslında bir sıkıntı yok. Tüm suç onlara kalır. Hatta kamera kayıtlarını bile talep edebilirseniz. Ama kayıt oluşturmadan ayak üstü birşeyler dediklerinde ne yazıkki bir hak talep etmek çok zor.
Ben hep şunu söylerim, garanti kapsamında bir aracınız varsa, tüm problemler için kayıt oluşturmak şart. İleride ne olacağı belli değil.
Tekrardan geçmiş olsun.

Servis mi ? yıllardır müşterisi olduğumuz Adana Seat Kaviden ağzımız yandı bir kere bir daha uğrar mıyım asla servis mi ? hayır kavi mi iki kere hayır

Geri
Üst Alt