Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kaput ton farkı

umut242

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar herkese merhaba.Gecen gün camurlukta alakalı bir sorun yaşamıştım.Bugun boyasız göçük düzeltme yapan biyere gittim daha arabadan iner inmez usta kaputta film mi var diye sordu bende yok dedim.Kaputta ton farkı olduğunu boyanmış olabileceğini söyledi. Bende aracın 2 kere ekspertiz olduğunu herhangi bir kazası olmadığını belirttim fakat usta kafamda bu konuda soru işareti oluşturdu.Bu konuda yorumlarınızı bekliyorum.Acikcasi baya bi moralim bozuldu ve arabadan soğudum resmen

Ekli dosyalar

• 20191203_104712.jpg
    20191203_104712.jpg
    124.3 KB · Görüntüleme: 45
  • f489805bfeda6f9f1603033848258.jpg
    f489805bfeda6f9f1603033848258.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 44
Çok belli olan bir durum yok. Zaten fotoğraflardan anlamak zor. Usta gözle bakıp yorum yapıyor, ekspertiz makine ile boya kalınlığına bakıyor. Siz eminseniz boyasız olduğuna, ustanın sözüne pek inanmayın. Ek olarak kaput, direkt rüzgar ve güneşi dik alan bir yüzey. Aşınma diğer yüzeylere oranla daha fazla olabilir, renk tonu zamanla değişebilir. Çok kafaya takmayın. Moralinizi bozmayın. Neticede kapı önünde duruyor. Her an herşey olabilir. Bir avuç civata diye düşünün. ;)

Yorumlariniz için teşekkür ederim.Benim derdim gözüme güzel gelmesi falan değil aslında satarken sorun yaşamak istemiyorum.Cunku ben ekspertiz soktum aldim hatta memlekette bidaha soktum garanti olsun diye.Bende sorun olmadı ama alan kişi sokar ekspertiz sonra sorun çıkar buyur burdan yak.3 5 kuruş için açıkçası beddua almak istemem.

Çünkü benden önce kesin var diyemem kesin yokta diyemem bu işten anlamam hic

Yani boya ölçüm cihazı dışında çok yapabileceğiniz birşey yok.

Bir ihtimal hasar almamış çıkma parça ile değiştirilmiş olabilir. Onu da anlamak çok kolay değil ama içiniz rahat olsun istiyorsanız kendiniz de görsel olarak kontrol yapabilirsiniz. Kaputu açın, cıvatalarını kontrol edin. Parça üzerindeyken boyandığı için bağlantı elemanlarına da toz şeklinde boya gelir illa ki. Yivlerinde, cıvata üzerinde herhangi bir deformasyon, toz halinde gelmiş boyanın yapısında bozukluk varsa, belki kaput sökülüp takılmış olabilir ama @BlaCKaDDeR 'ın dediği gibi, biraz da yaşı olan bir araçta parçalar arasında farklı renk tonları oluşması normal karşılanabilecek bir durum. Örneğin araç sizden önce tepesi kapalı burnu güneşte kalacak şekilde park edilmişse sürekli, boyanın aşınması da farklı olacaktır.

Aracınız çok yakışıklı bu arada, kazasız belasız sürüşler dilerim.

Kaputun değişmemiş olduğu kesin o konuda sorun yok cıvatalarda oynanma tarzı şeyler söz konusu degil ona bakti usta

İçiniz rahat olsun bence. Tabiki bazı ustalar ilk bakışta nerede ne var ne yok anlıyorlar. Ama yine de bu işin ölçümü var, ekspertizi var. Rahat olun. Günlünüzce arabaya binin.

Arkadaslar Bugün sağlam bi firmada incelettim arabayı kaputta boya olmadığını ama film parçaları olduğunu film çekilmiş solma ondan olabilir dedi.ayriyetten bagajimdada sonradan boya olduğu söylenmisti ora da temiz cikti için rahatladı dogrusu

Arkadaşlar herkese merhaba.Gecen gün camurlukta alakalı bir sorun yaşamıştım.Bugun boyasız göçük düzeltme yapan biyere gittim daha arabadan iner inmez usta kaputta film mi var diye sordu bende yok dedim.Kaputta ton farkı olduğunu boyanmış olabileceğini söyledi. Bende aracın 2 kere ekspertiz olduğunu herhangi bir kazası olmadığını belirttim fakat usta kafamda bu konuda soru işareti oluşturdu.Bu konuda yorumlarınızı bekliyorum.Acikcasi baya bi moralim bozuldu ve arabadan soğudum resmen

Bu ton farkı dedikleri ışıkta baktığın açıya göre değişiyor
Film varsa daha önce ondan da oluşabilir ama bariz bir fark oluşturmaz

Geri
Üst Alt