Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kırmızı FR arıyorum

MasterLeon

Kayıtlı Üye
2015 model ve üzeri Fr arıyorum Max 80.000 km de isterse 2011 dizel tdı leonumla takasta yapılabilir . Fiyatları şişirilmiş gibi espiri yapmıyorum makul olması kafi :) dm den iletişim sağlanabilir .herkese iyi günler

illa benzinli olmasındaki amaç performans için mi 140-150 lik arıyorsun

şu devirde ( yakıt olarak soyluyorum ) dizelden de nefretmen .. ne biliyim :)
Kullanım şartlarıyla çok alakalı.
Ben de dizelden nefret ederim. Şu anda 1.4 125'lik Leon kullanıyorum, 6.0 6.5 arasında bir tüketimim var, 7.5'in üstüne de çıkmıyor pek. Benzer şartlarda 1.6 TDI motorlar da 5.5-6.5 arasında yakıyor. Yılda 15.000 (13.000'i şehir içi) civarı yol yapardım önceden, şimdi pandemi nedeniyle yarı yarıya da azaldı kullanımım.

Atmosferik 1.6 benzinli bir araçla dizel arasında kayda değer bir fark oluyor evet ama turbo benzinli araçlarda bu fark o kadar ciddi değil. Eskiden 1.6 Civic'im vardı (FD6 kasa) onunla 10+ çok olası bir durumdu, genelde 11.5lt/100km ile geziyordum ama dediğim gibi turbo benzinlilerin canlılığı, atikliği ve atmosferiklere oranla ciddi düzeyde tasarruf sağlaması dizelin eski avantajlarını göz ardı edilebilir bir düzeye indirdi.

Kullanım şartlarıyla çok alakalı.
Ben de dizelden nefret ederim. Şu anda 1.4 125'lik Leon kullanıyorum, 6.0 6.5 arasında bir tüketimim var, 7.5'in üstüne de çıkmıyor pek. Benzer şartlarda 1.6 TDI motorlar da 5.5-6.5 arasında yakıyor. Yılda 15.000 (13.000'i şehir içi) civarı yol yapardım önceden, şimdi pandemi nedeniyle yarı yarıya da azaldı kullanımım.

Atmosferik 1.6 benzinli bir araçla dizel arasında kayda değer bir fark oluyor evet ama turbo benzinli araçlarda bu fark o kadar ciddi değil. Eskiden 1.6 Civic'im vardı (FD6 kasa) onunla 10+ çok olası bir durumdu, genelde 11.5lt/100km ile geziyordum ama dediğim gibi turbo benzinlilerin canlılığı, atikliği ve atmosferiklere oranla ciddi düzeyde tasarruf sağlaması dizelin eski avantajlarını göz ardı edilebilir bir düzeye indirdi.
aynen dedıklerınıze katılıyorum. 1.4 125 lik TSI kullanmaktayım bende. arkadaslarım bu devırde benzınlı aracamı bınılır dıyor. yakıt tuketımını gosterıyorum şaşırıyolar. :)

Geri
Üst Alt