Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kırmızı FR arıyorum

Ben de yeni uzun yol yaptım 2000 km civarı 5.6 l yakıtı hız ortalaması da 90 km. Tsi motorla devir kontrolü yapılırsa dizellere benzer yakıt yakalamak mümkün. Güncel dizel/benzin fiyatı çok az fark var.

Mevcut yeni nesil Tsı motorlarda sakin kullanımda dizel motor yakıt değerlerini yakalamak oldukça mümkün..Bence benzinli ve dizel motor arasındaki fark gazlayınca ortaya çıkıyor Benzinli bir motorda 5-6 litreyle sakin bir sürüş yaparken biraz gazlamalı ve tempolu sürüşte çok kolay 10 litre ve üzerlerini görebiliyorsunuz fakat dizelde sakin sürüşte 5 litre yakarken gazlamada en fazla 7 litreye çıkıyor..1.6 tdı 2019 fr sahibi olarak 1300 km lik yakıt ortalamam en az 850/900 km si şehir içi olmak üzere 5 litre..

Geri
Üst Alt