Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Jant Değişikliği Hk.

veyselonat

Kayıtlı Üye
Abiler arkadaşlar herkese merhabalar,

Leon xcellence kullanıcısıyım şuanda araçta 17' jant var ancak ben bunu 19 veya 20 olarak geniş taban olarak büyütmek istiyorum.
Tabi burada benim teknik bir bilgim veya tecrübem yok öncelikle araçta bu boyutlara büyültebiliyormuyuz? Aks veya diğer parçalara bir zararı oluyormu bu konuda bilgilendirme yapabilirseniz sevinirim.

Herkese sağlıklı günler ve sürüşler dilerim.

Leon xcellence kullanıcısıyım şuanda araçta 17' jant var ancak ben bunu 19 veya 20 olarak geniş taban olarak büyütmek istiyorum.
Tabi burada benim teknik bir bilgim veya tecrübem yok öncelikle araçta bu boyutlara büyültebiliyormuyuz? Aks veya diğer parçalara bir zararı oluyormu bu konuda bilgilendirme yapabilirseniz sevinirim.

17 inç jantta zaten 225 mm taban lastik var..ve yanak yüksekliği. 45 mm bence yeterli..

Merhaba, bildigim kadariyla 19 inç olabiliyor yapanlar var ama 20 inç takan görmedim ben de. Bizim arabalara 18 inçten fazlasi zor gibi görünüyor nacizane

Lastik hesaplama siteleri var ordan hesaplayıp değiştirebilirsiniz lastik jant benım fikrim ise %3 geçiyorsa değişim oranı yaptırmayın ama diğer türlü arkadaşım 19 yaptırdı bir sorun olmadı ama konfor ciddi anlamda azaldığından bahsetmisti

çok teşekkürler herkese öncelikle ilginiz sonrasında paylaştığınız bilgiler için

19” takabilirsin ama lastik yanak kalınlığın 30-35 e düşürmek zorunda kalacaksın Buda yolda olan birçok pürüzü size yansıtacak ülkemizin yollarında önüne ne çıkacağı belli olmuyor birde baraj yüksekliğinde olan setler

tercih meselesi tabi ama 18'' in üzerindeki jantarda yanak kalınlığı 35mm ve altına indiği için yol koşulları göz önünde bulundurulduğunda alt takıma ve suspansiyon sistemine zarar vereceğını dusunuyorum konforda yüzde atmış atmış beş bandında azalacağını dusunmekteyım ama karar yınede sızın

18" üstü jantlarda aracınızda ki konfor çok ciddi azalacak, her kasis ve çukuru çok daha net hissedeceksiniz. Yakışıyor mu yakışıyor ancak ülkemizin yolları bunun için yeterli kalitede değil malesef.

Geri
Üst Alt