Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibize emniyet kemeri nerden bulabilirim?

Kenan

Kayıtlı Üye
Evet abiler 2012 model ibizam var, araç ağır kazalı öyle çok büyük olmadığını düşündüğümüz bir kaza idi, kaporta da şasade öyle ahım vahım hasarı yoktu. Bugün satışa koydum arabayı tarcanlar da ekspertize koyduk araba emniyet kemeri direnç ile uyutmuşlar, diğer airbagler orjinal sadece emniyet kemerleri dirençli bend bunları değiştireyim dedim sıfır parçayı zaten bulamadık sadece yetkili serviste varmış, oda 2000 fiyat verdi bende çıkma da olur düşüncesindeyim.

sizin bu parçayı çıkma olarak bulabildiğiniz bir yer var mı? uygun fiyatlı?

Ustadim gecmis olsun. Yanlis bilmiyorsam hava yastigi acilmadan emniyet kemerinin tek basina patladigi olabiliyordu? Tabi yaniliyorda olabilirim.

Ustadim hic arastirma yapma sansin oldu mu? Yani baska araclarinki de oluyor mu? Vw polo golf seat leon vs..muhtemelen baska araclarda kullanilan uyumlu kemer illa vardir. Arastirmayi bu yonde derinlestirmeni tavsiye ederim. Yoksa bulman cok zor olur :/

Mantıken zaten çıkmacılara düşen araçlar ağır kazalı araçlar, haliyle emniyet kemerleri zaten patlamıştır. 0 almaktan başka pek şansınız olmaz diye düşünüyorum.

Geçmiş olsun, genelde bu tarz araçlarda emniyet fişekleri pahalı olduğundan direnç ile sistemi kandırıyorlar. Airbagleri de hızlıca tamir edip ( tüpünü değiştiriyorlar genelde ) çalışır hale getiriyorlar. Servis dışından almamanızı öneririm. Ucuz bir parça değiller. Çıkmasını bulsanız bile hemen hemen servise yakın bir fiyat isteyeceklerdir. Bunun sebebide servise sipariş geçtiğinizde yüksek ihtimalle gelmesini bekleyeceksiniz. Bu parçayı satan çıkmacılarda ellerinde olduğu için benzer bir fiyat isteyeceklerini düşünüyorum.

Ürünü buldum herkese çok teşekkür ederim, çok şanslı bir şekilde buldum.
Benim aracıma arkadan kazalı idi, nasıl olduysa sadece emniyet kemerleri patlamış.
Aracın airbag leri kesinlikle orijinal. Aracın ekspertizini tarcanlar da yaptırdım.

Yani nasıl olmuş bilmiyorum ama sadece emniyet kemerleri patlamış.
Muhtemelen airbagler manuel olarak kapalı idi.

Emniyet kemerlerini aynı araçtan çıkartılarak taktırdım. 1400TL gibi bir maliyeti oldu.
Bugün de aracı sattım.

Fakat kafama başka bir şey takıldı, şimdi ben 110 kiloyum - bu arabayı 50 kiloluk insanda kullanıyor 150 kiloluk ta, bu emniyet kemerleri patladığı zaman, muhtemelen herkezi aynı oranda çekiyor.
Yani 150 kiloluk adama çektiği zaman insanın kaburgasını kırar. Araç ne kadar çekeceğini nasıl anlayabilir ki..

Ustadim gecmis olsun. Yanlis bilmiyorsam hava yastigi acilmadan emniyet kemerinin tek basina patladigi olabiliyordu? Tabi yaniliyorda olabilirim.

Ustadim hic arastirma yapma sansin oldu mu? Yani baska araclarinki de oluyor mu? Vw polo golf seat leon vs..muhtemelen baska araclarda kullanilan uyumlu kemer illa vardir. Arastirmayi bu yonde derinlestirmeni tavsiye ederim. Yoksa bulman cok zor olur :/
Abi nasıl yapmışlarsa olmuyor bilginiz olsun, Leon için uyumlu çok var ama Ibiza bulmak çok zor oldu.

Geçmiş olsun, genelde bu tarz araçlarda emniyet fişekleri pahalı olduğundan direnç ile sistemi kandırıyorlar. Airbagleri de hızlıca tamir edip ( tüpünü değiştiriyorlar genelde ) çalışır hale getiriyorlar. Servis dışından almamanızı öneririm. Ucuz bir parça değiller. Çıkmasını bulsanız bile hemen hemen servise yakın bir fiyat isteyeceklerdir. Bunun sebebide servise sipariş geçtiğinizde yüksek ihtimalle gelmesini bekleyeceksiniz. Bu parçayı satan çıkmacılarda ellerinde olduğu için benzer bir fiyat isteyeceklerini düşünüyorum.

Şimdi ben aracı aldığım kişiye sordum, oda tamir edildi ama nasıl tamir edildiğini bilmiyorum dedi Ben zamanında 1500 TL para verdim onları tamir ettirmek için dedi.
Listesini attı, yani airbagci tamir ederken para kazanmak için öyle yapmış.
Malzeme olduktan sonra da 5 dakikada takılıyor yani. Niye böyle insanların canını tehlikeye atmış anlamıyorum..
Valla bu insanlar para kazanmak için her şeyi göze alıyor..

Ustadim once geçmiş olsun sonra hayirli olsun. Ayriyeten araci satarken insanlara yalan soylememek icin gostermis oldugun caba icinde gercekten cani gonulden kutlarim seni. Uc gunluk dunya mali icin insanlari kandirmaya belki de hayatlarini riske atmaya kimsenin hakki yok diye dusunuyorum...

Bu kemer isini onceleri biraz arastirmistim. Arastirmalarim sonucunda araclarin bazen kazanin siddetine gore sadece kemer patlattigini duymustum. Yani airbag acmaya gerek olmayan kazalarda sadece kemer patlayabiliyor. Yoksa en azindan sofor kemeri illa patlardi. Onu hicbir sekilde manuel devre disi birakamazsin.

Ayrica 110 kiloluk bir insanla 55 kiloluk bir insan ayni kemer uzunluguyla kemer takmiyor. Burdaki amac kemerin icindeki bilyali bir sistemle belli bir oranda (afaki konusuyorum misal 3-5 cm) kemeri geri cekerek aradaki boslugu alarak surucuyu koltuga yapistirmak.

Ustadim once geçmiş olsun sonra hayirli olsun. Ayriyeten araci satarken insanlara yalan soylememek icin gostermis oldugun caba icinde gercekten cani gonulden kutlarim seni. Uc gunluk dunya mali icin insanlari kandirmaya belki de hayatlarini riske atmaya kimsenin hakki yok diye dusunuyorum...

Bu kemer isini onceleri biraz arastirmistim. Arastirmalarim sonucunda araclarin bazen kazanin siddetine gore sadece kemer patlattigini duymustum. Yani airbag acmaya gerek olmayan kazalarda sadece kemer patlayabiliyor. Yoksa en azindan sofor kemeri illa patlardi. Onu hicbir sekilde manuel devre disi birakamazsin.

Ayrica 110 kiloluk bir insanla 55 kiloluk bir insan ayni kemer uzunluguyla kemer takmiyor. Burdaki amac kemerin icindeki bilyali bir sistemle belli bir oranda (afaki konusuyorum misal 3-5 cm) kemeri geri cekerek aradaki boslugu alarak surucuyu koltuga yapistirmak.
Teşekkür ederim, lakin doğru olan bu şekilde. İnsanlar para kazanmak için elinden geleni yapıyor, ölüm olduğunu unutmuş..
15 gün önce Toyota Corolla aldım, ilk sahibi olduğu için ve servis bakımlı olması sebebiyle aldım. Adamdan tek istediğim servis dökümü. Önce bir ton yalan attı şöyle idi böyle idi. Şimdi dökümü vermiyor. Kabusum oldu resmen..
3.5 sene aracı tehlikeli bir şekilde sürmüşüm ben sakat kalsam bir kaza anında burada bana satan çok çok mu keyf alırdı?.. insanları gerçekten anlamıyorum bu nasıl cesaret.

Teşekkür ederim, lakin doğru olan bu şekilde. İnsanlar para kazanmak için elinden geleni yapıyor, ölüm olduğunu unutmuş..
15 gün önce Toyota Corolla aldım, ilk sahibi olduğu için ve servis bakımlı olması sebebiyle aldım. Adamdan tek istediğim servis dökümü. Önce bir ton yalan attı şöyle idi böyle idi. Şimdi dökümü vermiyor. Kabusum oldu resmen..
3.5 sene aracı tehlikeli bir şekilde sürmüşüm ben sakat kalsam bir kaza anında burada bana satan çok çok mu keyf alırdı?.. insanları gerçekten anlamıyorum bu nasıl cesaret.

Cesaret degil ustadim hirs! Maalesef para icin insanlarin yapmayacağı sey kalmamis (iyi insanlari tenzih ederim). Tarcanlarin nerdeyse butun videolarini izlemisimdir. Airbag yerine sunger koyan mi ararsin! Kaliperleri gevsek birakip adam yolda kaza yapsin aracin eksikleri gorunmesin diye ugrasani mi ararsin hepsini gordum. Allah kotuyle karsilastirmasin ustadim ne diyelim..

Yeni aracin hayirli uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin insallah keyifle kullanmak nasip olur :)

Geri
Üst Alt