Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ibiza Style Custom Ambiyans Aydınlatma

ACK

Kayıtlı Üye
Selamlar Arkadaşlar,
Bu gün sizlere bir proje konusu açıyorum. Bildiğiniz üzere FR pakette Ambiyans aydınlatması bulunuyor. Bunu Style pakede nasıl uygulayabilirim diye düşünürken. 12 V Neon Led karşıma çıktı. Genelde panolarda kullanılıyor komple silikon kaplanmış ve esnek bir yapıdalar. İlk iş 12V Neon led alarak projeye başladım.

12v-party-neon-lights-rope-flexible-tape.jpg

FR Paketteki Görünüm ( Original ):

Screen Shot 2021-01-08 at 15.44.04.png

Neon ledlerimiz elimize ulaşınca kapı panelini söküp denemek için işe koyuldum.

Falçata ile kesikleri açtım. Panelde ambiyans için açılmış bir yol bulunuyor. Neon ledimiz buraya çok rahat uyuyor.

Image from iOS.jpg

Ledlerimizi taktıktan sonra silikon kısımlarından rahatça sıkıştırabiliyoruz, herhangi bir silikonlama yada bantlama yapmamıza gerek olmadığını düşünüyorum. Çünkü tornavida ile bile zar zor yerinden oynatabildim.

Image from iOS (1).jpg

SONUÇ
Not: Araçtaki görüntülerini en kısa sürede ekleyeceğim.
25cm yerine 30cm temin ettiğimizde orjinale daha yakın bir görüntü elde edebiliriz.
Ayrıca ledlerin şiddeti oldukça fazla dimmer kullanarak şiddeti göz yormayacak şekle getirilebilir.

Image from iOS (2).jpg

Son düzenleme:
Ledler elektriği nerden alıyor renk değiştirmek istediğimizde nasil yapıyorsunuz detayları paylaşırsanız sevinirim tskler

Ledler elektriği nerden alıyor renk değiştirmek istediğimizde nasil yapıyorsunuz detayları paylaşırsanız sevinirim tskler
Ledlerin elektriğini cam düğmelerinden aldım. Onların üzerinde de led mevcut parkları açtığımızda yanıyor. Kontrol kalemi ile hangisinde enerji olduğunu bulup ona göre bağlantı yaptım.

Aldığım neon ledler RGB değil o sebeple sadece kırmızı yanıyor. Işık şiddetlerini de kabin içi aydınlatma ayar düğmesinden yapabiliyorum.

Selamlar Arkadaşlar,
Bu gün sizlere bir proje konusu açıyorum. Bildiğiniz üzere FR pakette Ambiyans aydınlatması bulunuyor. Bunu Style pakede nasıl uygulayabilirim diye düşünürken. 12 V Neon Led karşıma çıktı. Genelde panolarda kullanılıyor komple silikon kaplanmış ve esnek bir yapıdalar. İlk iş 12V Neon led alarak projeye başladım.

Ekli dosyayı görüntüle 22107

Falçata ile kesikleri açtım. Panelde ambiyans için açılmış bir yol bulunuyor. Neon ledimiz buraya çok rahat uyuyor.

Ekli dosyayı görüntüle 22108

Ledlerimizi taktıktan sonra silikon kısımlarından rahatça sıkıştırabiliyoruz, herhangi bir silikonlama yada bantlama yapmamıza gerek olmadığını düşünüyorum. Çünkü tornavida ile bile zar zor yerinden oynatabildim.

Ekli dosyayı görüntüle 22109

SONUÇ
25cm yerine 30cm temin ettiğimizde orjinale daha yakın bir görüntü elde edebiliriz.
Ayrıca ledlerin şiddeti oldukça fazla dimmer kullanarak şiddeti göz yormayacak şekle getirilebilir.

Ekli dosyayı görüntüle 22110
aynı işlemi bende ibizama yapmıştım :) aracta zaten dimmer var. direk ayak altı aydinlatmalara baglayabilisen ki çok basit yaparsın bence ayak altı aydinlatmalari %de olarak ayarlayabilirsiniz ben %20 yaptığımda cok güzel oluyordu

aynı işlemi bende ibizama yapmıştım :) aracta zaten dimmer var. direk ayak altı aydinlatmalara baglayabilisen ki çok basit yaparsın bence ayak altı aydinlatmalari %de olarak ayarlayabilirsiniz ben %20 yaptığımda cok güzel oluyordu

Şu an aracın dimmerı üzerinden kontrol edebiliyorum. Akşam bağlantıları bitirdim %30 da gayet güzel duruyor, en kısa sürede kabin görüntülerini de paylaşacağım

Selamlar Arkadaşlar,

Ekli dosyayı görüntüle 22107

Ekli dosyayı görüntüle 22108

Ekli dosyayı görüntüle 22109

SONUÇ

Ekli dosyayı görüntüle 22110

Hayırlı olsun çok iyi olmuş arka kapılar içinde düşünüle bilir bence

• Beğen
Reaksiyonlar: ACK
Şu an aracın dimmerı üzerinden kontrol edebiliyorum. Akşam bağlantıları bitirdim %30 da gayet güzel duruyor, en kısa sürede kabin görüntülerini de paylaşacağım
cok güzel o vakit hayırlı olsun allah kaza bela vermesin :)

Geri
Üst Alt