Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza araba kendiliğinden STOP EDİYOR

Dostum şimdi motoru kastırıyorum ses geliyor diyorsun ya. Emme manifoltu contası artık erimiş olabilir. sonuçta birtane yuvarlak conta araban 2001 model zamanla deformasyon olmui havayı tam doğru oranlı gönderemiyor olabilir. Direk ona baktır derim. Saygılarımla
Teşekkür ederim, dediğiniz gibi tahmin ettiğim yerden başlamak en iyisi olacak, çünkü diğer taraflardan başlarsak maliyeti yüksek olacak... Durum hakkında bilgi paylaşımını sağlayacağım...

Bu sabah benim arabamda ilk calistirmada 2500 ile 500 arasi devir oynamasi oldu sonra stop etti. Tekrar calistirdim yine asiri oynama oldu bitaz gaz verdim 20.30 saniye sonra normale döndü. Bunu 1 haftadir yapiyor artarak. Bugun SAKARYA da Aydenizler servisine götürdüm bogaz kelebegi adaptasyonuna baktirmaya. PC baglayip bakti arkadas normal bi sorun yok dedi. Tekrar adaptasyon yapti ve 50 tl aldi haram ettim o ayri ama yarin sabah bakicaz bakalim... Lpg servisime goturdum gaz filtresi ikaz bip bip otuyordu vakti gelmis degistirttim enjektorlere baktirdim normal abi iyi dedi. Dedim bu titreme nedir. Wolks. Seat ve skoda gurubunda hep var abi bu sorun etme dedi.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

selamunaleykum arkadaşlar....
2001 ıbıza signo 1.6 16 valf araca sahibim.
Maalesef ki buna benzer bir sorun yaşıyorum.... Aracı 3 ay önce aldım, araç durduğu zaman 1500 devirde çalışıyordu ve tüm bakımlarının yapılması için ustaya teslim ettim. Triger,balata,lastik filtreler vs. her şeyi yeni eldim. Mekanikçi ise motoru cihaza bağlayıp sorunu giderdi (O anlık). ARadan 2 hafta geçti fakat rolanti sorunu tekrar nüksetti. Tekrar mekanikçiye gidip soruna baktırdım ve ustanın yorumu "Emiş manifoltuna baktır..." Motor hava alıyor" demekte. Kendi tespitlerim doğrultusunda Benzinde devir 1000 ve altına iniyor LPG'de ise çıkıyor. Motoru arka taraftan kastırdım ve rolanti düzeliyor gibi oluyor ve monifolt tarafından fıssst diye ses geliyor. 3-4 usta dolaştım kimisi kelebek, kimisi rolanti motoru, kimisi ayrı ayrı giydirme peşindeler...! Parasından kaçmayıp olması için o kadar çaba sarf ediyorsun, gel gelelim 1 tane usta bulamıyorsun....
Bu gibi sorunlar inanın insanı arabadan soğutmakta. Bakalım contalarını değiştirince sorun giderilecek mi?
Samsunda iyi ustalar var

Tekrar merhaba arkadaşlar,
Bahsettiğim gibi emme monifolt contaları yıpranmış değiştirildi. Hava alma olayı ortadan kalktı. Ayrıca bujiler ve kabloları değiştirildi. Motorcudan çıktım mekanikçiye adaptasyon yaptırıp sonarsında gaz ayarı yapıldı.
Şuan ki durum,
-sabah ilk çalıştırdığımda stop ediyordu şimdi gayet rolantisi düzgün ve tekleme yapmıyor.
-Lpgde 1500-2000 devir arası çalışan motor 900lerde...
Kısacası; şimdilik herşey yolunda bakalım nereye kadar gidecek...

Tekrar merhaba arkadaşlar,
Bahsettiğim gibi emme monifolt contaları yıpranmış değiştirildi. Hava alma olayı ortadan kalktı. Ayrıca bujiler ve kabloları değiştirildi. Motorcudan çıktım mekanikçiye adaptasyon yaptırıp sonarsında gaz ayarı yapıldı.
Şuan ki durum,
-sabah ilk çalıştırdığımda stop ediyordu şimdi gayet rolantisi düzgün ve tekleme yapmıyor.
-Lpgde 1500-2000 devir arası çalışan motor 900lerde...
Kısacası; şimdilik herşey yolunda bakalım nereye kadar gidecek...
Bilgi için teşekkürler. Bir sorun daha hallolmuş insanlar bilgilenmiş oldu :) keyifli yolculuklar dileriz...

Kemerini tak, yoluna bak...

Bilgi için teşekkürler. Bir sorun daha hallolmuş insanlar bilgilenmiş oldu :) keyifli yolculuklar dileriz...

Merhabalar,
Gün geçmiyor ki sıkıntı bitmiyor.... :)
Tekrar rölanti sıkıntısı ortaya çıkmıştır... Kelebek boğazı China malı olduğundan randıman tutmadığını söylemektedirler. Kelebeği değiştirdiğimde sorun ortadan kalkar mı kalkmaz mı bilemiyorum. Sanırım maliyeti yüksek olacak bu işin...!

Merhabalar,
Gün geçmiyor ki sıkıntı bitmiyor.... :)
Tekrar rölanti sıkıntısı ortaya çıkmıştır... Kelebek boğazı China malı olduğundan randıman tutmadığını söylemektedirler. Kelebeği değiştirdiğimde sorun ortadan kalkar mı kalkmaz mı bilemiyorum. Sanırım maliyeti yüksek olacak bu işin...!
Kelebek boğazı niye çin malı ki? Değişmişmiydi

Kelebek boğazı niye çin malı ki? Değişmişmiydi

Benden önce takılmış akıbetini bilemiyorum. Gazcının demesi bu yönde... Zavoli marka tüp var, mesaiden sonra tekrar servisine gideceğim bir daha baktıracağım. Araçtan resmen soğudum, bindiğimde acaba diye bir şey çıkacak mı korkusu sarıyor insanı...

Benden önce takılmış akıbetini bilemiyorum. Gazcının demesi bu yönde... Zavoli marka tüp var, mesaiden sonra tekrar servisine gideceğim bir daha baktıracağım. Araçtan resmen soğudum, bindiğimde acaba diye bir şey çıkacak mı korkusu sarıyor insanı...
Arabadan soğuma ya 2001 model oda yorulmuştur insan yaşlanıyor arızalanıyor o yapmasınmı :) halledersin bir şekilde :)

Sonuçta 0 araç değil illaki bir şeyleri çıkacak, lakin parasıyla adam edemiyorsun. Motorcu,tüpçüye,tüpçü ona derken pinpon topu gibi oluyor insan :) Hayırlısı diyoruz bakalım, durum hakkında yararı olur düşüncesiyle tekrardan paylaşımda bulunacağım.

Geri
Üst Alt