Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hemen kontrol uyarısı

Cagdas06

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar, 2015 model 1,6 style model aracı aldığımda ekranda lastik basınç uyarısı veriyordu lastik basıncını 33'e koydum ve yine uyarıyı verdiği için uyarıyı sıfırladım.
Fakat yine de çalıştırdığım zaman sadece *hemen kontrol* diye uyarı yazısı gözüküyor ve başka da bir ikaz ışığı yanmıyor. Bu durum neden kaynaklanıyor olabilir?

Akünün kutup başını sökün birkaç dakika bekleyin, sonra tekrardan takın. Eğer sorun çözülmediyse ODB cihazla baktırın. Bazı cihazlar hatayı göremeyebiliyor. Orada çıkacak soruna bakın yoksa bir sıkıntı, hatayı sildirirsiniz.

Basit olacak ama lastikleri tekrar kontrol ettiniz mi? Gerçekten de hava kaçağı olabilir mi?

Araç radyosundan Car - Araç durumu menüsüne girdiğinizde birşey gösteriyor mu acaba?

Radyo üzerinde CAR yazan butona basın, yol bilgisayarı açılacak, oradan sol üst köşedeki olması lazım tam emin değilim ama, oraya dokunduğunuzda Araç Durumu diye bir menü olacak, onu seçtiğinizde bir uyarı veriyor mu, veriyorsa detaylı açıklamasını bulabilirsiniz.

Aynı zamanda direksiyondaki düğmelerden de Durum/Araç Durumu nu görüntüleyebilirsiniz, aynı hataları daha basit bir şekilde orada da gösterir.

Radyo üzerinde CAR yazan butona basın, yol bilgisayarı açılacak, oradan sol üst köşedeki olması lazım tam emin değilim ama, oraya dokunduğunuzda Araç Durumu diye bir menü olacak, onu seçtiğinizde bir uyarı veriyor mu, veriyorsa detaylı açıklamasını bulabilirsiniz.

Aynı zamanda direksiyondaki düğmelerden de Durum/Araç Durumu nu görüntüleyebilirsiniz, aynı hataları daha basit bir şekilde orada da gösterir.
Hocam öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim, ama resimleri ekliyorum aracın, ben göremiyorum o butonu

Pardon hocam, radyonuz Leon'lardakinden değilmiş. Ondan yoktur bahsettiğim menüler.
Aracınızın bakımı gelmiş olabilir mi?

Ekli video da ki araç Toledo. Benzer modelse nasıl sıfırlanacağını gösteriyor.

Geri
Üst Alt