Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

hata : şanzıman

fensinn

Kayıtlı Üye
2016 model 1.2 tsı dsg leon sahibiyim arabayı sıfır almıştım.2018 yılında vites mekanizması değişti ( hata: aracı p konumuna alın) ctesi günü ise araca bindim hata: şanzıman uyarısı aldım daha sonra servisi aradım bize gönderin dediler. Çekici ile aracı izmir e servise gönderdim ayrıca çekiciye aracı bindirirken hiç hata vs yoktu direkt aracı çalıştırıp sürerek çekiciye bindirdim.Şimdi Aaç serviste ve doğru düzgün bilgi vermiyorlar ancak ben aradığım zaman mekatronik değişecek % 70 ini biz % 30 unu siz karşılarsınız eğer şanzımanda sorun yoksa dedi.Oradaki arkadaş ile biraz tartıştık. bugün tekrar aradım ben arayınca şanzımanda sıkıntı yokmuş dedi sadece mekatronik değişecek yazışmaları yapıyoruz vs dedi.Aklıma sanki boşu boşuna mekatronik değişiyor gibi geliyor servis hiç güven vermedi ilgilenmiyor... ne olacak şimdi seneye de kavrama ondan sonra şanzıman bozulur dsg aldığım için pişmanım

Son düzenleme:
Merhaba, geçmiş olsun. Aynı sorun benim 2016 1.0 TSI DSG araçta da var. Arada sırada hata vitesi p konumuna alın uyarısı veriyor sonra kayboluyor. Araştırdığım kadarıyla bazı servisler mekaniği değiştirerek bazıları da mikro şalteri değiştirerek çözüyor veya bu durum şanzıman tipine göre ve araç modeline göre de değişiyor olabilir. 6 ay önce aldım aracı yaklaşık 2-3 haftadır bu uyarıyor veriyor, araştırmalarıma göre yolda bırakacak veya başka bi parçaya sorun oluşturacak bi arıza olmadığını anladım. Şanlıurfa'da ki servis 2 şekilde de çözülebilir bakmamız gerekiyor dedi mikro şalter 290₺ mekanik 5000₺ fiyat çıkardılar. Mikro şalterse hemen yaptıracaktım mekanik ise servisle hakkımı arayıp bedel ödemeden yaptırmayı planlıyordum fakat bunun tespitine 350₺ ücret talep ettikleri için vazgeçtim. Tepsitten sonra yaptırınca bu işleme ücret ödemiyoruz fakat mekanik için 5000₺ ödemem gerekirse vazgeçecektim. Çünkü kronik ve yazılımsal bi hata olduğunu düşünüyorum. Bunu firmanın bedelsiz onarması gerekiyor. Adana'da tanıdık bi ustayla telefonla görüştüm kendisinin çözebileceğini söyledi, yolum Adana'ya düştüğünde yaptırmayı düşünüyorum.

Bende de oldu uzatilmis garanti vardi vites topuzunun orda bir soket var onla ilgili bir sikinti imis degisti uzun zamandir oyle bir hata almiyorum ama artik mekanizmayi degistirmiyorlamir soketi degistiriyorlarmis ama yolda birakmaz dediler sadece uyuz eden bir uyari veriyor

Arkadaşlar bende de 2015 Leon fr var aracı p ye getirin ve terk edin diye uyarı verdi Microşalteri değiştirdim sorun düzeldi ve eskisinde daha hızlı şekilde p den r ye d ye daha seri alabiliyorum

Herkese geçmiş olsun tabi rahatlığı iyidir ama manuel candır gibi geldi yorumlarınızdan

Bu sorun dsg içinde olan bir sensör sorunu aslında sensör değişimi yapılarak sorun düzeliyor ilk olan hatalardan ücret alınmadı bile şimdi ise servis bedeli yok parça ücreti gibi ücretler alınıyor
@AdeM59 Trakya grubunda bir usta bu sorunun çözümünü bulmuştu diye hatırlıyorum

Geri
Üst Alt