Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Günün Sözü..

Mutluluk, gençlikte beklenmedik şeylerde, yaşlılıkta ise alışkanlıklarda aranır.
Pascal Courty

Her yağmur damlası bir yeşil yaratmak içindir.
Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük.
Bir başka bahar için sadece yaprak döktük..!

Necip Fazıl ve Can Yücel aynı masada oturuyorlar..
- Necip Fazıl sual ediyor;
üstadım sizce giden midir terk eden, yoksa kalan mı ? (sual derin.. sual manalı..)
+ Can Yücel rakı dolu kadehini Necip Fazıl' a uzatarak şöyle diyor;
İkisinin de a.q Fazıl.. sana bi şey olmasın..! :)

BTM..

Eşim olma, karım ol!

Eşim olma, karım ol! Bakma daha ilkel durduğuna sen, ruhu vardır kelimelerin. “Karı-koca” “eş”ten daha çok şey anlatır. Hatta belki bize unutulmuş bir şeyi söyler.

Sahi, biliyor musun? Neden erkeğe “koca”, kadına da “onun karı” demiş eskiler?
Eşim değil, karım ol! Kedilerin eşi olur, terliklerin de… İnsanın eşi olmaz. Bir ömür eşlik ediyor diye mi sevgiliye eş denir? Eşlik etmek yeter mi? Fazlasını beklemez mi insan yârinden?
Kelimeleri yitirmeseydik anlardık belki, evlenecek erkeğe eskilerin neden ”koca” dediklerini. Çünkü “koca” bilge demektir, yüce demektir. Koca demek, dağ demektir. Ve ne kadar yüce olursa olsun, üstünde kar olmayan dağ eksiktir. Dağların yücesine kar yağar diye kadına da “kocanın karı” demişler.
Bakma şimdi evlenenlerin “karı-koca” ilan edildiğine. “Koca ve onun karı” olmalıdır aslında.
Yani yüce bir dağ olmalı adam. Kar gibi pak ve masum olmalı kadın. Örtmeli ve bir ömür, süsü olmalı dağın. Çünkü üşür tepesinde kar olmayan dağ, ne kadar yüce olursa olsun, yarım görünür…

Eşim olma, karım ol! Bana benzemeye çalışma sakın. Bana benden lazım değil bir tane daha. Ama unutma ki sensiz yarımım. Her zaman söylemem, ama sen anla.
Eşim olma, karım ol! Beni tamamla…

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
Çok gülen insanlara iyi davranın çünkü onlar hep tek başına ağlarlar.

​Kuzenimde okudum

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür,
Ve bir orman gibi kardeşçesine..

Dudak payı bırakmadan seviştiğimiz gecelerin bir kısmını, kötü günler için saklasaydık; şimdi ateşli bir hayat öpücüğü arıyor olmazdık!

Çağrı...

Geri
Üst Alt